Zaloguj się do konta

Kołowrotek Shimano Exage 1000 fb do ultra lekkiego

utworzono: 2012/01/18 14:58
outta82

Witam, drodzy koledzy, jestem szczęśliwym ( mam nadzieję ) posiadaczem nowego Exage 1000 fb do ultra lekkiego spinningu na okonki. Kołowrotek robi bardzo dobre wrażenie, wizualnie świetnie wykonany, z dbałością o szczegóły, połączenie alu i plastiku rewelacyjne, gołym okiem nie do odróżnienia. W ręku mimo miniaturowych rozmiarów czuć masę co daje poczucie sprzętu złożonego z dobrych materiałów. Kręci płynnie, słychać lekki szum spod rotora, ale nie uciążliwy. Luzy na korbce minimalne, dzięki zastowoswaniu podwójnej rączki niezauważalne. Hamulec fajnie się reguluje. Kabłąk zamyka się lekko i płynnie. Trochę wkurza mnie że słychać naciąganie sprężyny kabłąka podczas otwierania.
Przy okazji mam pytanie, czy ktoś ma również ten "problem" z skrzypiącą sprężyną kabłąka przy otwieraniu w nowym kołowrotku?
Proszę o Wasze odpowiedzi i opinie.
Podsumowując, kołowrotek w tej cenie bardzo fajny i sprawiający wrażenie droższego. Na temat jego niezawodności na pewno napiszę po sezonie 2012:)
Pozdrawiam i połamania kija
Łukasz C.
[2012-01-18 14:58]

krapiotr69

Mam, używam do ultra 1-7 g. Sprawdza się znakomicie. Dobry produkt w swojej cenie.
[2012-01-18 15:15]

ryukon1975

Shimano Exage to dobry wybór w tej cenie.
[2012-01-18 15:37]

Tomasz111

Posiadam takiego tysiączka. W porównaniu do innych tysiączków ze stajni shimano, ten jest taki ''cukierkowy'', ale spokojnie przy ultralekkim spiningu daje radę. Używam go jeden sezon, lecz intensywnie. W moim wymieniłem korbkę na pojedynczą ( większy skok- lżejsza praca) i właśnie sprężynkę kabłąka, na mocniejszą, ponieważ nie domykała go do końca. U mnie nic nie szumi,żadnych  odgłosów. Czyściutko i '' maślanie''. Tobie proponuję maleńką kroplę oleju w miejsce, gdzie ten czarny plastyk od kabłąka styka się z rotorem. Gdyby nie pomogło,to trzeba odkręcić śrubkę i winy tego szukać dalej. Jeśli nie masz doświadczenia, nie ingeruj. Pozdrawiam Tomek. [2012-01-18 16:59]

Witam. Posiadam model 2500 fc i jest super.To jest ten exage co Twój tylko większy i po face liftingu :) [2012-01-18 17:22]

sobeklolII

Ja osobiście wybrałem 1000 rb do lekkiego spiningu i jestem z niego bardzo zadowolony.
Dobry kompromis miedzy ceną a jakością 
[2012-01-18 18:16]

zajaclol

mój exage 2500, jest po 3 sezonie i nawet nie piśnie ;)

- Mapy batymetryczne jezior polskich;  - Jak przygotować się do łowienia i wykonać niektóre akcesoria wędkarskie w domu; - Konstruowanie zestawów do poszczególnych metod wędkarskich;  - Jak łowić różne gatunki ryb;  - Porady w konserwacji i naprawie sprzętu wędkarskiego;  - Opisy różnych sztuczek wędkarskich; [2012-01-18 18:23]

outta82

Witam, dziękuję bardzo za fachową osobistą opinię. Czy z tym problemem z sprężynką powinienem udać się do serwisu? Jak uważasz? Czy najpierw kapka oleju i zobaczyć co dalej? Nie rozkręcałem nigdy żadnego kołowrotka więc majsterkowanie zupełnie odpada. Ale cieszę że jest sporo zadowolonych użytkowników Exag-a, więc 3mam kciuki że posłuży mi z 2 lub 3 sezony.
Pozdrawiam i połamania
Łukasz C.
[2012-01-18 19:38]

sobeklolII

jeżeli nigdy nie rozbierałeś młynka to kiedyś musi być pierwszy raz
[2012-01-22 18:30]

Na okonki ok, da rade, te kołowrotki mają swoje wady: właśnie ta sprężynka oraz zapiekająca się rolka . [2012-01-22 18:45]