Zaloguj się do konta

Kołowrotek karpiowy jaxon top carp FRT 600 opinie

utworzono: 2012/01/15 12:14
adam17

Witam,co sadzicie o tym kołowrotku?

jaxon top carp FRT 600

[2012-01-15 12:14]

jakkac2

ja też mam zamiar kupić go ale wersje FRXL I TEŻ MODEL 600.większość odpowiadających napisze ci żebyś dozbierał trochę kasy i kup coś lepszego. wiem że tak jest bo sam pytałem się o ten młynek i wędkę jaxona.ja bym go kupił na twoim miejscu. trzymałem w ręku model FRT 400 b.d. się nim kręci;wolny bieg po ok.0,5 obrotu korbki się wyłącza.Pozdrawiam [2012-01-15 12:43]

LuceKK

Ja posiadam 2 kołowrotki FRXL 600 i nie mogę powiedzieć złego słowa o nich. Kilka karpi 10kg wyholowałem na nich. Sumowi 24kg też dał rade :) (Był to przyłów na kulki o zapachu halibuta czarnego, tak samo jak kilka węgorzy)
[2012-01-15 13:01]

piotrcarp

Odpowiedz sobie sam co moze byc warty kolowrotek za 70zl do tego jeszcze z wolnym biegiem bedziesz mial odpowiedz jakiej jakosci zostaly tam uzyte materialy i jaka jest tego jakosc za takie pieniadze to mozna kupic szpule do kolowrotka taka jest moja opinia. Kiedys tez tak sie napalalem i kupowalem kolowrotki tanie ale ladnie wygladajace lub z duza iloscia lozysk ale juz wyroslem z tego bo lepiej nazbierac kasy i kupic cos dobrego raz placisz a lowisz kilka sezonow bezawaryjnie. Wedkarstwo karpiowe to nie lowienie plotek taki kolowrotek caly czas pracuje pod obciazeniem : spore ciezarki, duze ryby, czesto jak sie sciaga zestaw to do tego 10kg zielska sie wlecze wiec musi taki kolowrotek byc odpowiedniej wielkosci i z odpowiedniego materialu wykonany zeby sprostal zadaniu przez kilka sezonow.
[2012-01-15 13:18]

radek1881

prosze was tylko nie jaxon, co bym nie kupił z tej firmy to dostaje szału, kołowrotek: pękła spreżyna i po jednym sezonie zmieliło mechanim - 230 zł w plecy, wedka to juz wogule normalnie jak drut zbrojeniowy na budowie i stoi w domu 145 zł w plecy jedynie podbierak sie trzyma, chyba dla tego, że go prawie nie używam

[2012-01-17 21:40]

mirek788w

Jest to szmelc rozleci się na pierwszej więkrzej rybie i nie mowa tu o karpiu 3-4 kg tylko 10-15kg [2012-01-17 21:58]

mirek788w

Chyba że leszczyki będziesz łowił. Nawet jego przekładnia Przełożenie –5,2:1 nie wygląda na karpiowe. [2012-01-17 21:59]

dealer081

Koledzy nie rozumie waszej flustracji,coprawda wielu mowi iz Jaxona pchaja chinczycy,a czego oni nie robia,ja osobiscie moj sprzed mam praktycznie caly z tej firmy i nie nazekam,coprawda zdazaly sie trefne zakupy,ale czy nie zdazylo wam sie kupic jakiegos produktu renomowanych firm a zdazaly sie trefne,niestety co jakis czas w kazdej marce trafi sie cos trefnego. [2012-01-17 22:20]

Kangur1979

Jeśli chodzi o wyroby z Chin..., niestety większość kręciołków,wędek i innych rzeczy jest produkowana przez małe żółte rączki...,poczynając od Jaxona na Daiwie kończąc...Nie wszystkie oczywiście ale naprawdę duża ilość...

A żeby nie obiegać od tematu:nie wiem jak sprawdza się ten model,ja posiadam dwie sztuki Amado AXL i nie sprawiają żadnych problemów,wszystko działa bez zarzutu.Nie jestem fanem tej firmy,wybrałem je ze względów ekonomicznych i nie żałuję.Nie wiem może moje kręcioły są ewenementem... ;) .Holowałem już nimi karpiki (max.10kg) i wszystko OK.

Wybór należy do Ciebie,nie zachęcam ani nie neguję wyboru,tylko pamiętaj że z tą firmą już tak jest że nawet jeśli ktoś nie miał z nią styczności to jest "be" bo przecież "każdy tak mówi".

Słusznego,trafnego(nie mylić z trefnym) wyboru życzę...

[2012-01-17 23:51]

mirek788w

Dlatego chwalicie jaxona bo innego sprzętu nie mieliście, tylko buble plastikowe po 70 zł za sztuke,nawet szpuli alu niema a łożyska w nim plastikowe.Sprzęt należy kupować aby służył wiele lat a nie co roku zmieniać bo po gwarancji się rozleciał.Może z czasem dojdziecie do tego. [2012-01-18 19:24]

przem88

Dlatego chwalicie jaxona bo innego sprzętu nie mieliście, tylko buble plastikowe po 70 zł za sztuke,nawet szpuli alu niema a łożyska w nim plastikowe.Sprzęt należy kupować aby służył wiele lat a nie co roku zmieniać bo po gwarancji się rozleciał.Może z czasem dojdziecie do tego.   

I tu kolega mirek788w ma świętą racje i popieram go w 100%

Pozdrawiam

[2012-01-19 16:31]

kaziks403

Adam - w tym przedziale cenowym poogladaj i poczytaj o kołowrotkach Kongera. Seria carbomaxx i carbomaxx team są solidniej zbudowane niż Jaxon. Zwróć też uwagę na Okumę Silvera Pro.

Pozdrawiam.

[2012-01-19 16:58]

jeczeziel

Piotr, tu zgadzam się z Tobą. Na cenie nie oszczędzi się. Lepiej wydać trochę więcej grosza a  kupić dobry sprzęt który trochę posłuży. Chociaż technika holu też ma znaczenie przy dużych sztukach. Laik zniszczy najlepszego kręcioła jak nie potrafi dobrze holować ryby. Osobiście na dużą rybę stosuję kołowrotek Mistral GEAR RATIO CARPIOMAX ze zwalniaczem i jestem z niego bardzo zadowolony. Zdaje egzamin nawet na marzu. Był na fiordach i spisał się na medal przy sztukach ponad 20 kg. A co ważne jego cena nie jest wysoka jak na tej klasy kręcioł. Płaciłem za niego /a mam 2/ 3 lata temu po 320 zł. Teraz na będą tańsze. Pozdrawiam. [2012-01-20 12:13]

Karpik1974

wedki Jaxona dla czego nie , ale kołowrotka  nigdy  nie  kupie dla tego ze sie psuja  tak a mianowicie miałem dwa z wolnym biegem zawsze cos a to nie odbija ato na wolnym sie szpula  zacina itp   żyłke nawija jak wyżymaczka wole obojetnie jaka firme ale nie jaxon zwłaszcza krecioły nabrałem sie  2 razy starczy . [2012-01-20 14:19]