Zaloguj się do konta

Kołowrotek za 100 zł na okonia-jaki hamulec?

utworzono: 2011/12/31 13:15
michal-ochwat

witam.moje pytanie to kołowrotek na okonia ? planuje kupić w sklepi internetowym wędkarski.com jaki hamulec,kołowrotek do 100zł
[2011-12-31 13:15]

zajaclol

Z kołowrotków do spina do 100 zł, polecam tylko shimano catana 2500 lub mniejsza wersja 1000. Według mnie najlepszy kołowrotek za te pieniądze, sam posiadam dwa i żaden nigdy mnie nie zawiódł już od kilku sezonów. Co do hamulca, zależy od Twoich preferencji. Zastanów się jaki będzie dla Ciebie wygodniejszy. Dodam jeszcze, że przedni jest nieco bardziej precyzyjny, ale mniej wygodny w użytkowaniu. Życzę udanych zakupów i szczęśliwego Nowego Roku. Pozdrawiam.

- Mapy batymetryczne jezior polskich;  - Jak przygotować się do łowienia;  - Konstruowanie zestawów do poszczególnych metod wędkarskich;  - Jak łowić różne gatunki ryb;  [2011-12-31 14:16]

szogun1

Co do catany to naprawde zostawia po sobie wiele do zyczenia prócz dosyc precyzyjnego hamulca nic niema ciekawego elementy zle spasowane to nie kolowrotek a zabawka mam taki i sluzyl do lowienia okoni w tym sezonie nie zdal egzaminu przekladnia baaardzo glosno pracuje zacina sie i piszczy (to akurat raczka) nie polecam go napewno.Jezeli lowisz czesto minimum 3 razy w tygodniu to ten kolowrotek wytrzyma makymalnie jeden sezonDozbieraj troche i kup cos lepszego Pozdrawiam [2011-12-31 14:46]

Farel

Przez cały sezon 2011 na spiningowego okonia używałem właśnie catan'y w wielkości 1000. I musze napisać, że nie mam mu nic po prostu do zarzucenia. Mam wersje z przednim hamulcem, bo taki jest dla mnie wygodniejszy. Jeżeli chodzi o precyzje tego hamulca, to myśle że w tej cenie nie można po prostu wymagać więcej. Ja zapłaciłem za swoją catan'ke ok. 130 i gdybym musiał to chyba powtórzyłbym ten zakup.
Wszystkiego dobrego w nowym roku i taaaaakich ryb!
[2011-12-31 14:48]

szogun1

W zasadzie walnalem gafe poniewaz niewiem jak sprawuja sie tegoroczne catany ale mysle ze duzo w nich nie zmienili [2011-12-31 14:48]

ryukon1975

witam.moje pytanie to kołowrotek na okonia ? planuje kupić w sklepi internetowym wędkarski.com jaki hamulec,kołowrotek do 100zł

Wybierz taki typ hamulca jaki Tobie odpowiada.
[2011-12-31 15:42]

michal-ochwat

ale w sklepie wędkarski.com nie ma shimano  .WESOŁYCH NOWEGO ROKU i dziękuje na wasze rady
[2011-12-31 18:53]

mopsik

tez mam starą catane 1000...oczywiście z przednim hamulcem...nie biorę pod uwagę tylnego...tym bardziej do spina...do 100 zł około polecam mikado sensual.mam go inaprawde fajnie pracuje.wyjatek wsród mikado...lepsze łożyska i super lekko pracujacy.kabłąk sztywny...taki lubie bo katana ma miekki i lubi sie w torbie wygiac i potem sprezyna słabo odbija.polecam mikado sensual..wersja 2006 [2011-12-31 19:08]

michal-ochwat

ale w sklepie wędkarski.com nie ma shimano  .WESOŁYCH NOWEGO ROKU i dziękuje na wasze rady
może             
Mikado KOŁOWROTEK FISHFINDER RD        czy dobry na okonia

[2011-12-31 19:10]

michal-ochwat

do 70-80 zł jednak

[2011-12-31 19:12]

mopsik

zreszta kupowalem go w wedkarski.com....maja tam nawet mój komentarz wystawiony...w 2009 r [2011-12-31 19:12]

michal-ochwat

zreszta kupowalem go w wedkarski.com....maja tam nawet mój komentarz wystawiony...w 2009 r

on jest troche za drogi w granicach 70-80 zł
[2011-12-31 19:20]

mopsik

ciężko będzie.Poszukaj coś z okumy.Okuma z 2 łożyskami to jak inny  z 4...są takie okumy.Mikado ma jeden kołowrotek tańszy...niby zimowy i do bolonki  z miękkim hamulcem.ogladałem go na allegro i tak się nad nim zastanawiałem. [2011-12-31 19:27]

michal-ochwat

ciężko będzie.Poszukaj coś z okumy.Okuma z 2 łożyskami to jak inny  z 4...są takie okumy.Mikado ma jeden kołowrotek tańszy...niby zimowy i do bolonki  z miękkim hamulcem.ogladałem go na allegro i tak się nad nim zastanawiałem.

poszukaj i podaj model . pamiętaj że będe kupował w sklepie wędkarski
DZIĘKI ZA POMOC

[2011-12-31 19:31]

mopsik

http://allegro.pl/mikado-inazuma-2006-fd-elblag-i2014684852.html

tym kręciłem...fajnie chodzi...i też polecam robinsona nie pamietam nazwy...taki bordowy..super spasowany...a tego mikado o którym pisałem w poprzednim poscie to nie widze aktualnie w allegro

[2011-12-31 19:34]

menofthenight

Mistrall Siro Spin i wszystko jasne. [2011-12-31 20:00]

michal-ochwat

tym kręciłem...fajnie chodzi...i też polecam robinsona nie pamietam nazwy...taki bordowy..super spasowany...a tego mikado o którym pisałem w poprzednim poscie to nie widze aktualnie w allegro

dzięki chyba biorę

Mikado Kołowrotek Inazuma

proszę o więcej opini na temat kołowrotka

[2011-12-31 22:13]

michal-ochwat

dzięki chyba biorę

Mikado Kołowrotek Inazuma

proszę o więcej opini na temat kołowrotka [2011-12-31 22:14]

klu222

nie uważam się za dobrego wędkarza, chociaż wędkuję od 1973roku, mam schimano alivio od kilku lat na delikatnej wędce, lub spiningu catana do 14g i nie uważam żeby shimano były takie kiepskie, a kilkaset rybek na nim wyciągnąłem głównie małych, ale i do 3kg, mam też exage na mikado do 25g i bez zarzutu, myślę ,że dużo zależy od dbałości i regulacji hamulca, a czasami czytając forum, to...... bądżcie obiektywni, nie chcę się chwalić, ale nie wiem ile mam wędek, pewnie ok30 -40 róznych, czasmi myślę, że niektórzy coś mają za opinie pozytywne lub negatywne, mam cormorana super i cormorana......., browningi, zebco, mitchele, schimano, kongery, mikado,robinsony, nie pamiętam co jeszcze, rexy, germiny, ruskie podruby shekspeera, jedno co wiem to mitchel ma serwis najbardziej do d. [2011-12-31 22:59]

Iras1975

Hmm... najlepszy to chyba będzie oliwkowy w czarne prążki ;)

A tak na serio to chyba każdy z tych raczej mniejszych (do 3000)...  ja osobiście preferuję młynki z przednim hamulcem bo mi się bardziej podobają. :)

[2012-01-06 17:24]

J-A-C-E-K

Co do catany to naprawde zostawia po sobie wiele do zyczenia prócz dosyc precyzyjnego hamulca nic niema ciekawego elementy zle spasowane to nie kolowrotek a zabawka mam taki i sluzyl do lowienia okoni w tym sezonie nie zdal egzaminu przekladnia baaardzo glosno pracuje zacina sie i piszczy (to akurat raczka) nie polecam go napewno.Jezeli lowisz czesto minimum 3 razy w tygodniu to ten kolowrotek wytrzyma makymalnie jeden sezonDozbieraj troche i kup cos lepszego Pozdrawiam    To chyba mięliśmy dwie inne katany w rękach. Ja oczywiście katany nie kupiłem, ale tylko dlatego, że stać mnie na lepszy, ale jak na tę cenę to dobry wybór. Nowa katana nie ma luzów i jest naprawdę dobrze spasowana, przekładnia jest zaskakująco cicha na okonia rozmiar 2000-2500 zupełnie wystarczyna kilka sezonów.

[2012-01-06 18:39]

berthold

nie wiem czy katana jest dobra ale jak jest tak samo jak w 2 razy droższym EXAGE to ja dziękuję bo mam EXAGE i powiem że przy moim użytkowaniu po jednym sezonie przekładnie grzechoczą a kosztuje około 300 zł to mogę się wyobrazić tą katanę  za około 100 zł ,dodam że przez 10 lat maltretowałem bez opamiętania okumę EPIX i ona jeszcze lepiej pracuje niż ten 1 roczny shimano EXAGE tyle odemnie [2012-01-06 19:59]

albatros 6

ja mialem catane 2500 a teraz kupilem alivio 2012  tej wielkosci i jest lzejszy  i jest po liftingu wiec zobacze jak hula.. [2012-01-06 20:35]