Kołowrotek do Daiwy Exceler 3m 40-80g

/ 11 odpowiedzi

Cześć,

Wiem,że jest wiele podobnych postów, ale zawsze jest jakieś ale...

Chciałbym abyście pomogli mi dobrać kołowrotek do upatrzonej już wędki którą jest: http://allegro.pl/wedka-daiwa-exceler-spinning-3m-40-80g-i2018373736.html

wędkę to kupuje z myślą o Wiślanych sandaczach, szczupakach i być może sumach.

Kasę jaką chciałbym przeznaczyć, to max 250zł, a wymagania jakie stawiam kołowrotkowi to oczywiście trwałość, dobra współpraca z plecionką i dobre doważenie kijka.


Myślałem o dwóch modelach shimano:

http://allegro.pl/shimano-exage-4000fb-nowy-okazja-i2025234178.html

http://allegro.pl/shimano-nexave-4000-fc-i2009103364.html.

Jeżeli macie jakieś ciekawe propozycję to proszę pisać.


Proszę tylko o porady poparte praktyką i doświadczeniami, a nie oparte na domysłach.


Z góry dziękuje

ryukon1975


Z kołowrotków o których piszesz mam Exage 4000 tylko RB-tylny hamulec po dwóch sezonach jest cały czas sprawny i działa bez problemów.
Na dowód jego zdjęcie.Choć już go dziś dodawałem w innym temacie.:) (2011/12/29 17:43)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

bursztyn


a w jakich warunkach/wodach nim łowisz? (2011/12/30 09:05)

ryukon1975


Łowię nim w średniej wielkości rzece o szybkim nurcie.Jest to rzeka jeszcze w miarę naturalna,warunki dość ciężkie.Zaczepy,kamienie ,powalone drzewa.
Używam go do cięższego spinningu,boleń/szczupak. (2011/12/30 09:24)

MARCIN CK


U mojego kolegi co jeżdzimy praktycznie co tydzień,wytrzymał zaledwie 7 miesięcy przy spinie na szcupaka i to na Nidzie.Nie wiem czy wydoli na Wiśle,chyba że łowisz okazynie. (2011/12/30 09:25)

bursztyn


Obecnie jestem na Wiśle niezbyt często bo jeżdżę także na inne łowiska, ale w nowym roku zamieszkam bardzo blisko Wisły i wtedy będzie to moje główne miejsce połowów. kołowrotki które zaprezentowałem, to takie, które "wpadły mi w oko" chętnie zapoznam się z innymi sprawdzonymi młynkami, nie zależy mi także na jakimś konkretnym producencie.


Ma to być solidny sprzęt oczywiście w tym przedziale cenowym

(2011/12/30 11:05)

berthold


Obecnie jestem na Wiśle niezbyt często bo jeżdżę także na inne łowiska, ale w nowym roku zamieszkam bardzo blisko Wisły i wtedy będzie to moje główne miejsce połowów. kołowrotki które zaprezentowałem, to takie, które "wpadły mi w oko" chętnie zapoznam się z innymi sprawdzonymi młynkami, nie zależy mi także na jakimś konkretnym producencie.


Ma to być solidny sprzęt oczywiście w tym przedziale cenowym



jak ci zależy na trwałym i solidnym sprzęcie to od razu ci odradzam shimano exaga ,mają bardzo słabe przekładnie szybko grzechoczą ,do spławika czy na grunt  by wystarczył jak co godzinę czy dwie wyciągać zestaw ale do spinningu nie wyrobi może to wina że z malezji ,,,nie wiem ale mogę polecić jako trwałe TEAM-DRAGON ,moim ulubionym i niezniszczalnym był też okuma epix ale bedzie ciężko już kupić  (2011/12/30 12:54)

bursztyn


jak ci zależy na trwałym i solidnym sprzęcie to od razu ci odradzam shimano exaga ,mają bardzo słabe przekładnie szybko grzechoczą ,do spławika czy na grunt  by wystarczył jak co godzinę czy dwie wyciągać zestaw ale do spinningu nie wyrobi może to wina że z malezji ,,,nie wiem ale mogę polecić jako trwałe TEAM-DRAGON ,moim ulubionym i niezniszczalnym był też okuma epix ale bedzie ciężko już kupić 



A co z Dragona proponujesz? jakiś konkretny model?

(2011/12/30 14:04)

wojtek161919


nie wiem ale dodaj jeszcze z 50 zł i kup spro red arca ja też miałem zamiar go kupić ale wybrałem niezniszczalnego penn slammera 360  (2011/12/30 15:59)

mar83


na ryby które wymieniłeś żadna z tych propozycji się nie nadaje.Juz Ci w innym miejscu tego portalu przedstawiałem moje zdanie w tej mierze (2011/12/31 14:52)

bursztyn


na ryby które wymieniłeś żadna z tych propozycji się nie nadaje.Juz Ci w innym miejscu tego portalu przedstawiałem moje zdanie w tej mierze



mar83 przejrzałem tematy w których się udzielałem i nie znalazłem tam debaty na temat kołowrotka na Wisłę- tym bardziej Twojej opinii na ten temat.

Więc może przedstawisz ją w tym wątku.

(2012/01/04 09:01)

mar83


np" Kołowrotek Rumpol" "Wędka na suma" i kilka innych (2012/01/04 22:18)