Kołowrotek MISTRALL SUPER CASTER

/ 8 odpowiedzi

czy moze  dragona,okumy tak do 280 zl prosze o porady do plecionki zeby sie nieskrecala strasznie???

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

mlody1126


Przepraszam za błedy do plecionki raczej na woblery ddobne gumy obrotowki

(2011/12/26 12:15)

sandacz21


Osobiście polecam w tej klasie i przedziale cenowym niezawodne kołowrotki marki Shimano Nexave lub Catana.Pozdrawiam (2011/12/26 13:50)

mlody1126


                                                   

 
Sam producent określa ten kołowrotek mianem CSR (Crossover Spinning Reel), co w tłumaczeniu na język polski należałoby określić jako kołowrotek przekraczający dotychczasową definicję tego rodzaju sprzętu. Inżynierowie Okumy wykorzystali do jego budowy najlepsze cechy dwóch materiałów: lekkich stopów aluminium oraz supernowoczesnych, sztywnych kompozytów grafitowych, łącząc je w niepotykany dotąd sposób.
Z metalu wykonana została bardzo mocna, jednoczęściowa stopka kołowrotka oraz ramię rotora, a lekki i sztywny grafit utworzył solidną obudowę i rotor. Szpula Trio to konstrukcja wieloczęściowa, aluminiowo-grafitowa. System hamulcowy ukryty został w części z metalu gwarantującej jego stabilność, podczas gdy elementy grafitowe pozwoliły na zaprojektowanie efektownej stylistyki i obniżenie wagi. Hamulec klasy DFD (Dual Force Drag), składający się z wielu filcowych, nasączanych olejem podkładek (wszystkie Made In Japan) daje niespotykaną kontrolę nad siłą, z jaką blokowana jest linka. Jak ważny jest to element podczas walki z dużą rybą - nikomu chyba nie trzeba tłumaczyć. Cały system jest oczywiście wodoszczelny (Hydro Block). Komfort użytkowania zapewniają wysokiej klasy łożyska oraz system nawijania EOS, opatentowany przed kilkoma laty przez Okumę.
Na najwyższym poziomie stoi również zabezpieczenie antykorozyjne (CRC - Corrosion Resistant Coating), łączące stosowanie wyłącznie przekładni klasy HDG i pokrywanie wszystkich wewnętrznych elementów specjalną warstwą XHD, wiążącą się z metalem. Całości tego niemal perfekcyjnego kołowrotka dopełniają m.in. odkuwana, jednoczęściowa korbka czy system wyważenia rotora RESII.
 
 
Trio
 
                               

(2011/12/26 15:09)

mlody1126


nadawalby sie na plecionke? (2011/12/26 15:10)

krystian0042


lepsze są kołowrotki kongera (2011/12/26 16:47)

sandacz21


Swój kołowrotek Shimano Nexave 2500 FB używam 8 lat eksploatując go intensywnie przy połowach pstrąga i okonia .Do tej pory spisuje się nienagannie,przy czym używam tylko żyłki. (2011/12/26 16:59)

Tomekoo


Ja mam kołowrotek Dragona Fishmaker 1130i i nie narzekam na niego a rybki cholowałem ładne i pięknie się sprawował (2011/12/26 19:51)

mlody1126


Głownie mi chodzi o lekkość kręcioła i dobrze nawijał plecionkę:) (2012/01/15 16:26)