Zaloguj się do konta

Kołowrotek do pickera-wielkość, waga

utworzono: 2011/12/11 12:05
DelTor0

Z racji ze duzo feederowcow lowi tez pickerem, male pytanko.

Jakiego kolowrotka uzywacie do pickera, glownie chodzi mi o model/wielkosc/wage? Czy np. kolowrotek klasy 3000 i okolo 300g wagi bedzie w sam raz do wedki 2.70m i 200g wagi, czy moze troche za duzy i przyciezkawy?

[2011-12-11 12:05]

RYCHO80

Witam ja przy swoim pickerku używam kołowrotka okuma Silvara SVR20 i jestem z niego zadowolony jest mały lekki żyłki 0.20 wejdzie chyba max 130m . Mam go już ok 4 lata i nie mam z nim żadnych problemów . Jeśli o mnie chodzi to polecam nie kosztował dużo i daje rade. Choć nie wiem czy jest jeszcze dostępny bo sie tym nie interesowałem, no ale taka wielkość jest zupełnie wystarczajaca.
[2011-12-11 12:23]

Do pickera używam okumy avangera  z przednim  rozmiar 30, ale ty podałeś przykład wędki chyba na dorsza bo jak się domyślam te 200g w opisie to chyba chodzi o ciężar wyrzutu a tu już do takiego kija trzeba zastosowac kołowrotek morski lub co najmniej w rozmiarze 4000. [2011-12-11 12:47]

little shogun

Witam. Osobiście do pickera używam małych kołowrotków. Jeden to Daiwa Crossfire 1500 a drugi to Cormoran Bullfighter chyba też 1500. Mam je od dwóch lat i wg mnie są ok. Łowię pickerem na wodach stojących - kanał lub staw, zalew. Lekki koszyk, czuła szczytówka oraz super delikatne brania to coś co lubię.
Pozdrawiam wszystkich.
[2011-12-11 12:55]

DelTor0

Do pickera używam okumy avangera  z przednim  rozmiar 30, ale ty podałeś przykład wędki chyba na dorsza bo jak się domyślam te 200g w opisie to chyba chodzi o ciężar wyrzutu a tu już do takiego kija trzeba zastosowac kołowrotek morski lub co najmniej w rozmiarze 4000.


Wedki maja tez swoj ciezar Kolego, nie koniecznie ciezar wyrzutu ;) Np. Picker Cormorana wazy 200g, Daiwy ok 150g,  a mnie chodzi o to czy przy wedce powiedzmy 200g wagi bedzie sie  wygodnie wedkowalo kolowrotkiem 300g czy moze lepiej mniejszy model. Polecam czytac ze zrozumieniem, a nie wysmiewac sie z kogos :)



[2011-12-11 13:33]

Przepraszam cię kolego nigdy na forum z nikogo się niewyśmiewam nie po to to forum służy, niema  się co czuc obrażonym , porostu ja nigdy nie ważyłem swoich wędek ani kołowrotków, mam różne wędziska i na nich jest podana tylko długośc  i akcja, dlatego pomyślałem że może chodzi o ciężar wyrzutu , ale okey myślę że nic się niestało, a co do twojego pickera ja zastosowałbym kołowrotek w rozmiarze właśnie 30 z przednim lub tylnym hamulcem. Pozdrawiam. [2011-12-11 14:01]

DelTor0

Przepraszam cię kolego nigdy na forum z nikogo się niewyśmiewam nie po to to forum służy, niema  się co czuc obrażonym , porostu ja nigdy nie ważyłem swoich wędek ani kołowrotków, mam różne wędziska i na nich jest podana tylko długośc  i akcja, dlatego pomyślałem że może chodzi o ciężar wyrzutu , ale okey myślę że nic się niestało, a co do twojego pickera ja zastosowałbym kołowrotek w rozmiarze właśnie 30 z przednim lub tylnym hamulcem. Pozdrawiam.


Nie ma sprawy. Nie czuje sie urazony czy cos ;) Ostatnio byl na forum duzo na temat wywarzenia wedzisk z kolowrotkiem, i tak sie zastanawiam jaki dobrac kolowrotek do pickera zeby mi sie wygodnie wedkowalo :)


[2011-12-11 14:12]

ryukon1975

Z racji ze duzo feederowcow lowi tez pickerem, male pytanko.

Jakiego kolowrotka uzywacie do pickera, glownie chodzi mi o model/wielkosc/wage? Czy np. kolowrotek klasy 3000 i okolo 300g wagi bedzie w sam raz do wedki 2.70m i 200g wagi, czy moze troche za duzy i przyciezkawy?




Z której strony by nie patrzeć kołowrotek dobrze ważący zestaw zawsze jest cięższy od kija.
Kij o którym piszesz waży 200 g,to dość sporo jak na wędzisko tej długości.Nie jest to wada bo picker leży na podpórkach ale by go w miarę wyważyć trzeba minimum 300 g o których piszesz.jeśli chodzi o wielkość to 3000 wydaje się być najlepszym rozwiązaniem.
[2011-12-11 16:11]

DelTor0

Z racji ze duzo feederowcow lowi tez pickerem, male pytanko.

Jakiego kolowrotka uzywacie do pickera, glownie chodzi mi o model/wielkosc/wage? Czy np. kolowrotek klasy 3000 i okolo 300g wagi bedzie w sam raz do wedki 2.70m i 200g wagi, czy moze troche za duzy i przyciezkawy?




Z której strony by nie patrzeć kołowrotek dobrze ważący zestaw zawsze jest cięższy od kija.
Kij o którym piszesz waży 200 g,to dość sporo jak na wędzisko tej długości.Nie jest to wada bo picker leży na podpórkach ale by go w miarę wyważyć trzeba minimum 300 g o których piszesz.jeśli chodzi o wielkość to 3000 wydaje się być najlepszym rozwiązaniem.


Dzieki Hefeed. Raczej zdecyduje sie na kij okolo 150-160g wagi, plus kolowrotek z serii 3000. Z tego co patrzylem to srednia waga takiego kolowrotka (np Daiwy Procaster Xi) to okolo 300-325g, na poczatku wydawalo mi sie ze to calkiem sporo, ale z drugiej strony nie bede przeciez wyrzucal lekkich zestawow splawikowych tylko zastawy z koszyczkiem powiedzmy przykladowo od 10 do 30g. Poprzegladalem tez mniejsze kolowrotki, ale szczerze wagowo duzo sie nie roznia np. Daiwa Crossfire-X 1500 wazy 290g.

[2011-12-11 19:37]

HeadAche

O ile wiem to wyważa sie raczej tylko spinning gdzie macha sie kijem co kilkanaście sekund. Ja używam rozmiaru 3000 przy pickerze 3,60 i wg mnie jest ok.  [2011-12-11 20:18]

DelTor0

O ile wiem to wyważa sie raczej tylko spinning gdzie macha sie kijem co kilkanaście sekund. Ja używam rozmiaru 3000 przy pickerze 3,60 i wg mnie jest ok. 


Bardziej chodzi mi o wygode uzytkowania niz o typowe wywazanie jak przy spinningu :) Czlowiek sie nudzi przed zima to szuka tematow ;) Pzd


[2011-12-11 20:24]

ryukon1975

O ile wiem to wyważa sie raczej tylko spinning gdzie macha sie kijem co kilkanaście sekund. Ja używam rozmiaru 3000 przy pickerze 3,60 i wg mnie jest ok. 


Bardziej chodzi mi o wygode uzytkowania niz o typowe wywazanie jak przy spinningu :) Czlowiek sie nudzi przed zima to szuka tematow ;) Pzd




Mam to samo.:) Udoskonalam wszystko ponad miarę.Daje mi to potem to czego mi nikt nie odbierze -komfort psychiczny.:) Jestem spokojny bo przecież mam wszystko najlepsze.:)


Dobrze myślisz.Kij 150-170 g i kołowrotek 300 g powinny stanowić zestaw zbliżony do ideału.
[2011-12-11 20:30]

Jędrula

Jak Ci wejdzie 150 m 18 – stki to do pickera się nada .Mały , zwinny i szybki powinien być zwijak do pickerka :))))))) [2011-12-11 20:52]

DelTor0

Jak Ci wejdzie 150 m 18 – stki to do pickera się nada .Mały , zwinny i szybki powinien być zwijak do pickerka :)))))))



A Kolega Jedrula juz sie zdecydowal na swojego wymarzonego pickera? Z tego co pamietam to mial byc ultra czuly i szczytoweczka jak igla ;)

[2011-12-11 22:04]

lewy6034

Ja myślę że model 2000 w zupełności ci wystarczy
[2011-12-13 11:41]

Jędrula

Jak Ci wejdzie 150 m 18 – stki to do pickera się nada .Mały , zwinny i szybki powinien być zwijak do pickerka :)))))))



A Kolega Jedrula juz sie zdecydowal na swojego wymarzonego pickera? Z tego co pamietam to mial byc ultra czuly i szczytoweczka jak igla ;)

 

 

Tak wybrałem , będzie ten - http://allegro.pl/mikado-black-draft-picker-300-40-g-i1939348163.html

Miało być coś jeszcze lepszego ale fundusze się skurczyły :)



[2011-12-13 13:20]

przemo1980


 

 

Tak wybrałem , będzie ten - http://allegro.pl/mikado-black-draft-picker-300-40-g-i1939348163.html

Miało być coś jeszcze lepszego ale fundusze się skurczyły :)




To widzę że wycelowałeś w to samo co ja :)
Też mam na niego wielką ochotę, ale poczekam jeszcze troszkę,może jakieś ciekawe nowości wskoczą. Zobacz w sklepie Okonek, tam chyba jest trochę taniej,albo wedkarski.com
[2011-12-13 15:04]

przemo1980


 

 

Tak wybrałem , będzie ten - http://allegro.pl/mikado-black-draft-picker-300-40-g-i1939348163.html

Miało być coś jeszcze lepszego ale fundusze się skurczyły :)




To widzę że wycelowałeś w to samo co ja :)
Też mam na niego wielką ochotę, ale poczekam jeszcze troszkę,może jakieś ciekawe nowości wskoczą. Zobacz w sklepie Okonek, tam chyba jest trochę taniej,albo wedkarski.com

i jeszcze jedno. W końcu w tytuł jest Kołowrotek do pickera. Jaki kołowrotek byś sobie dobrał do tego kijka ?
[2011-12-13 15:07]

DelTor0

Ja myślę że model 2000 w zupełności ci wystarczy



Wlasciwie to poprzegladalem kilka serii kolowrotkow i modele miedzy 1500 a 3000 waza mniej wiecej tyle samo, okolo 280-320g (oczywiscie nie mowie o plastikach) Takze pewnie kazdy z nich by sie nadawal. 


[2011-12-13 15:47]

DelTor0

 

Tak wybrałem , będzie ten - http://allegro.pl/mikado-black-draft-picker-300-40-g-i1939348163.html

Miało być coś jeszcze lepszego ale fundusze się skurczyły :)



Ja tam nawet zamowilem Cormoran 
Speciland Winkelpicker 2,70m (200g wagi, szczytowki 1oz, 1.5oz, 2oz) i sie okazalo ze nagle go zabraklo w magazynie hehehe Pokazalo sie ostatnio sporo nowosci, stwierdzilem ze kupie sobie cos innego ;)

Narazie zastanawiam sie nad tymi:

1. Shakespeare Mach 2 XT Wand 2,70m (lub 3.0m) do 45g wyrzutu, 4 szczytowki, wedka wazy 124g!!! wydaje sie bardzo delikatna, moze ktos uzywal i moze sie podzielic wrazeniami?

2. Daiwa Windcast Picker 2.70m (lub 3.0) nowosc, jeszcze niedostepna, ma tylko 2 szczytowki, waga 160g.

3. Cormoran Big Trout - Trout Picker 30 2,70m do 30g, waga wedki 150g, standardowe szczytowki do pickera: 1oz, 1.5oz, 2oz

4. I ostatnio wpadlem na to: Browning Hot Rod Carp Feeder, do 40g (niektore sklepy podaja ze do 80g ale w katalogu Browninga pisza ze do 40g) dlugosc 3.30m, waga 220g, standardowe szczytowki do pickera: 1oz, 1.5oz, 2oz. Ale mozna dobrac do niego dodatkowe szczytowki 0.7oz i 0.5oz (normalnie wlos hehehe). Z tego co sie dowiedzialem Browning robi szczytowki szklane w oplocie weglowym D-FLEX (podobno nie mozna ich zlamac, 40zeta za sztuke), niestety maja troche zagruba srednice do tej wedki, ale jakby dalo sie jakos dopasowac, to sie mocno nad ta wedka zastanowie.



[2011-12-13 16:21]

Jędrula


 

 

Tak wybrałem , będzie ten - http://allegro.pl/mikado-black-draft-picker-300-40-g-i1939348163.html

Miało być coś jeszcze lepszego ale fundusze się skurczyły :)




To widzę że wycelowałeś w to samo co ja :)
Też mam na niego wielką ochotę, ale poczekam jeszcze troszkę,może jakieś ciekawe nowości wskoczą. Zobacz w sklepie Okonek, tam chyba jest trochę taniej,albo wedkarski.com


i jeszcze jedno. W końcu w tytuł jest Kołowrotek do pickera. Jaki kołowrotek byś sobie dobrał do tego kijka ?

 

 

 

 

 

 

 

 

Jaki zwijak ? Nie mam pojęcia ? Ja mam starego choć mocno zadbanego , niewielkiego Robinsonka z górnym hamulcem . Fajne zwijadełko i właśnie ten hamulec , idealny na cienkie żyłki . I tu z góry polecam coś z bardzo dobrym hamulcem bo cienka żyłka błędów nie wybacza . Co do pickerków to obowiązkowo jak dla mnie wędka musi mieć 3 metry a najlepiej pasowałoby mi 3,20 – 3,30 m . Lubie długie :)




[2011-12-13 21:46]

przemo1980


 

 

Tak wybrałem , będzie ten - http://allegro.pl/mikado-black-draft-picker-300-40-g-i1939348163.html

Miało być coś jeszcze lepszego ale fundusze się skurczyły :)




To widzę że wycelowałeś w to samo co ja :)
Też mam na niego wielką ochotę, ale poczekam jeszcze troszkę,może jakieś ciekawe nowości wskoczą. Zobacz w sklepie Okonek, tam chyba jest trochę taniej,albo wedkarski.com

i jeszcze jedno. W końcu w tytuł jest Kołowrotek do pickera. Jaki kołowrotek byś sobie dobrał do tego kijka ?

 

 

 

 

 

 

 

 

Jaki zwijak ? Nie mam pojęcia ? Ja mam starego choć mocno zadbanego , niewielkiego Robinsonka z górnym hamulcem . Fajne zwijadełko i właśnie ten hamulec , idealny na cienkie żyłki . I tu z góry polecam coś z bardzo dobrym hamulcem bo cienka żyłka błędów nie wybacza . Co do pickerków to obowiązkowo jak dla mnie wędka musi mieć 3 metry a najlepiej pasowałoby mi 3,20 – 3,30 m . Lubie długie :)



Czemu papugujesz po mnie ?!:)  

Toć i mi najbardziej odpowiadał by taki 3,30

No jest coś takiego jak Konger Impact Quiver do 60g. Długość 3,30 i 3,60.

Tylko nie wiem czy mam przekonanie do Kongera i nie wiem czy nie będzie już za mocny.No,ale oblukam go w sklepie,bo nie inaczej.

[2011-12-13 21:59]

Jędrula

 

Jakoś mi już te 60 gram cw nie pasi ? Mam takiego feedera w składzie . Tak do 40 – stu aby był na maxa pickerek . I też mam mieszane uczucia co do Kongera .

[2011-12-13 22:04]

Jędrula

 

Dodam jeszcze , że z dłuższym badylem ciężej się ustawić nad jeziorkiem , ale jakoś bym to przebolał .

[2011-12-13 22:06]

przemo1980

Obadam co to za cudo. No, ale jak na teraz to nic ciekawszego jak Black Draft nie wpadło mi w oko. Oczywiście w podobnych pieniądzach :)  Kurdę bo w tamtym roku Mikołaj przytargał pod choinkę feederka,a w tym jakoś się nie zanosi:)
[2011-12-13 22:09]

780528

Kołowrotek ,który mam do pickera jest to kręcioł cormoran-daiwa sinus BR 3000.Kołowrotek dobrze pasuje do black drafta, i jestem zadowolony zarówno z pracy kija a także kołowrotka.
[2011-12-19 21:45]