Kołowrotek do pickera-wielkość, waga

/ 55 odpowiedzi
Miszka1987

Kołowrotek do pickera wg mnie powinien być z hamulcem walki, małych rozmiarów, średnie/duże przełożenie = stare Shimano SuperX'y Stradici/Aero GTM'y wielkości 1000 z przełożeniem typu 6.0:1 +
Z obecnego "złomu" którego jest oporowo do powiedzmy 300zł jest bardzo ciężko coś wyrwać. 
Standartowe młynki używane przez wędkarzy to shimano catana - wg mnie czym nowszy rok wydania - gorsze. 
Okuma - trio (300zł) jest bardzo dobrym modelem, jednak to młynki typowowo spinningowe, przełożenie rzędu 5.0:1
Jaxon, Konger (super spinningi), Mikado, Robinson, York itp - chłam drugiego sortu w skrócieMistrall - nie przerabiałem nic z tej stajni jednak po opiniach nie zamierzam nawet
Mitchell - Polecam serię Mag-Pro Extreme - wielkość 200 (nowość na 2013 rok) made in china niestety, waży 160 gram co czyni go jednym z najlżejszych młynków na rynku (nie wliczając lżejszej daiwy za 2500zł i Pfleugera który jest na rynku amerykańskim - tak ogólnie to Mitchell robi klony Pfleugerów - po prostu Pfleuger jest na USA, Mitchell na Europe a firma ogólnie Pure Fishing) Jednak tutaj też przełożenia typowo spinningowe rzędu 5.0:1
Daiwa - tutaj dobre młynki od 1000zł w góre ogólnie każdy chwali - ja jakoś nie specjalnie
Spro - tutaj mały red arc 10200 byłby dobry gdyby nie przełożenie typowo spinningowe podobnie jak w ryobi zauberach/arcticach itp
Dragon - nie dopisałem do chłamu drugiego sortu ;) - po tym jak milleniuma zajechałem w dwa tygodnie przy średnim spinningu - podziękuję. Kije mają wporządku. 
Abu Garcia - patrz shimano catana
Cormoran - wszystko fajnie ale jednak zawsze w nich jest coś nie tak
Browning - ta firma wg mnie jest bardzo nie doceniania jednak co do młynka do pickera w ich ofercie raczej go nie znajdziemy.
Sam szukam Super X'a GTM'a Stradica 1000 do starego pickerka Shimano Twin Powera Quiver'a. Jakby ktoś miał to pisać na PW 
Pozdrawiam
P.S. - to są tylko moje opinie o sprzęcie :P (2013/02/05 19:55)

sc102

Obecnie uzywam tego: CORMORAN Corcast 8PiF Super Jet Match 2500

Witam kolege !!!

Bardzo fajne i tanie kolowrotki,mam tego samego i Super Jeta 3000,zalozone sa przy odleglosciowkach.

Idealne do odleglosciowki,pickera i lzejszego feedera,bezawaryjne, duzy nawoj zylki co przy tych metodach jest istotne.

Polecam.

A witam witam :)

Jeszcze do kompletu mam kolowrotek Corcast 5PiF SuperJet Feeder 3000. Calkiem im sie udala ta seria Corcast musze przyznac. 

Moj Corcast feeder rozleciał się po kilku wypadach na rybki.

(2013/02/06 15:33)

piotr-strzalkow

Ja skusiłem się na Cormoran Feeder 5PiF 3000 do Daiwa Procaster Light Feeder 3,90m 120g. Odebrałem dopiero wczoraj, ale sprawia wrażenie solidnego. Nie wiem czy nie będzie nieco zbyt mały do Daiwy, ale do pickera...(?)
Sam przy pickerze używam wspomnianej przez Misza1987 Catany w rozmiarze 2500. Sprawdza się dobrze, jak do tej pory. Współpracuje z Tele Pickerem Konger Arcus 2.7m c.w.40g. (2013/02/06 15:51)

przemo1980

Do tej pory też od czasu do czasu przy pickerku używałem Catany 2500 i jakoś tam sobie radziła. Teraz kupiłem Okuma Impact 25 (w dobrej cenie 88zł) i myślę że to wybór trafiony w 100%. Oczywiście w takich pieniążkach :)
(2013/02/06 16:39)