Kołowrotek do pickera-wielkość, waga

/ 55 odpowiedzi

Z racji ze duzo feederowcow lowi tez pickerem, male pytanko.

Jakiego kolowrotka uzywacie do pickera, glownie chodzi mi o model/wielkosc/wage? Czy np. kolowrotek klasy 3000 i okolo 300g wagi bedzie w sam raz do wedki 2.70m i 200g wagi, czy moze troche za duzy i przyciezkawy?

RYCHO80


Witam ja przy swoim pickerku używam kołowrotka okuma Silvara SVR20 i jestem z niego zadowolony jest mały lekki żyłki 0.20 wejdzie chyba max 130m . Mam go już ok 4 lata i nie mam z nim żadnych problemów . Jeśli o mnie chodzi to polecam nie kosztował dużo i daje rade. Choć nie wiem czy jest jeszcze dostępny bo sie tym nie interesowałem, no ale taka wielkość jest zupełnie wystarczajaca. (2011/12/11 12:23)

u?ytkownik64718


Do pickera używam okumy avangera  z przednim  rozmiar 30, ale ty podałeś przykład wędki chyba na dorsza bo jak się domyślam te 200g w opisie to chyba chodzi o ciężar wyrzutu a tu już do takiego kija trzeba zastosowac kołowrotek morski lub co najmniej w rozmiarze 4000. (2011/12/11 12:47)

little shogun


Witam. Osobiście do pickera używam małych kołowrotków. Jeden to Daiwa Crossfire 1500 a drugi to Cormoran Bullfighter chyba też 1500. Mam je od dwóch lat i wg mnie są ok. Łowię pickerem na wodach stojących - kanał lub staw, zalew. Lekki koszyk, czuła szczytówka oraz super delikatne brania to coś co lubię.
Pozdrawiam wszystkich. (2011/12/11 12:55)

DelTor0


Do pickera używam okumy avangera  z przednim  rozmiar 30, ale ty podałeś przykład wędki chyba na dorsza bo jak się domyślam te 200g w opisie to chyba chodzi o ciężar wyrzutu a tu już do takiego kija trzeba zastosowac kołowrotek morski lub co najmniej w rozmiarze 4000.


Wedki maja tez swoj ciezar Kolego, nie koniecznie ciezar wyrzutu ;) Np. Picker Cormorana wazy 200g, Daiwy ok 150g,  a mnie chodzi o to czy przy wedce powiedzmy 200g wagi bedzie sie  wygodnie wedkowalo kolowrotkiem 300g czy moze lepiej mniejszy model. Polecam czytac ze zrozumieniem, a nie wysmiewac sie z kogos :)

(2011/12/11 13:33)

u?ytkownik64718


Przepraszam cię kolego nigdy na forum z nikogo się niewyśmiewam nie po to to forum służy, niema  się co czuc obrażonym , porostu ja nigdy nie ważyłem swoich wędek ani kołowrotków, mam różne wędziska i na nich jest podana tylko długośc  i akcja, dlatego pomyślałem że może chodzi o ciężar wyrzutu , ale okey myślę że nic się niestało, a co do twojego pickera ja zastosowałbym kołowrotek w rozmiarze właśnie 30 z przednim lub tylnym hamulcem. Pozdrawiam. (2011/12/11 14:01)

DelTor0


Przepraszam cię kolego nigdy na forum z nikogo się niewyśmiewam nie po to to forum służy, niema  się co czuc obrażonym , porostu ja nigdy nie ważyłem swoich wędek ani kołowrotków, mam różne wędziska i na nich jest podana tylko długośc  i akcja, dlatego pomyślałem że może chodzi o ciężar wyrzutu , ale okey myślę że nic się niestało, a co do twojego pickera ja zastosowałbym kołowrotek w rozmiarze właśnie 30 z przednim lub tylnym hamulcem. Pozdrawiam.


Nie ma sprawy. Nie czuje sie urazony czy cos ;) Ostatnio byl na forum duzo na temat wywarzenia wedzisk z kolowrotkiem, i tak sie zastanawiam jaki dobrac kolowrotek do pickera zeby mi sie wygodnie wedkowalo :)

(2011/12/11 14:12)

ryukon1975


Z racji ze duzo feederowcow lowi tez pickerem, male pytanko.

Jakiego kolowrotka uzywacie do pickera, glownie chodzi mi o model/wielkosc/wage? Czy np. kolowrotek klasy 3000 i okolo 300g wagi bedzie w sam raz do wedki 2.70m i 200g wagi, czy moze troche za duzy i przyciezkawy?




Z której strony by nie patrzeć kołowrotek dobrze ważący zestaw zawsze jest cięższy od kija.
Kij o którym piszesz waży 200 g,to dość sporo jak na wędzisko tej długości.Nie jest to wada bo picker leży na podpórkach ale by go w miarę wyważyć trzeba minimum 300 g o których piszesz.jeśli chodzi o wielkość to 3000 wydaje się być najlepszym rozwiązaniem. (2011/12/11 16:11)

DelTor0


Z racji ze duzo feederowcow lowi tez pickerem, male pytanko.

Jakiego kolowrotka uzywacie do pickera, glownie chodzi mi o model/wielkosc/wage? Czy np. kolowrotek klasy 3000 i okolo 300g wagi bedzie w sam raz do wedki 2.70m i 200g wagi, czy moze troche za duzy i przyciezkawy?




Z której strony by nie patrzeć kołowrotek dobrze ważący zestaw zawsze jest cięższy od kija.
Kij o którym piszesz waży 200 g,to dość sporo jak na wędzisko tej długości.Nie jest to wada bo picker leży na podpórkach ale by go w miarę wyważyć trzeba minimum 300 g o których piszesz.jeśli chodzi o wielkość to 3000 wydaje się być najlepszym rozwiązaniem.


Dzieki Hefeed. Raczej zdecyduje sie na kij okolo 150-160g wagi, plus kolowrotek z serii 3000. Z tego co patrzylem to srednia waga takiego kolowrotka (np Daiwy Procaster Xi) to okolo 300-325g, na poczatku wydawalo mi sie ze to calkiem sporo, ale z drugiej strony nie bede przeciez wyrzucal lekkich zestawow splawikowych tylko zastawy z koszyczkiem powiedzmy przykladowo od 10 do 30g. Poprzegladalem tez mniejsze kolowrotki, ale szczerze wagowo duzo sie nie roznia np. Daiwa Crossfire-X 1500 wazy 290g.

(2011/12/11 19:37)

HeadAche


O ile wiem to wyważa sie raczej tylko spinning gdzie macha sie kijem co kilkanaście sekund. Ja używam rozmiaru 3000 przy pickerze 3,60 i wg mnie jest ok.  (2011/12/11 20:18)

DelTor0


O ile wiem to wyważa sie raczej tylko spinning gdzie macha sie kijem co kilkanaście sekund. Ja używam rozmiaru 3000 przy pickerze 3,60 i wg mnie jest ok. 


Bardziej chodzi mi o wygode uzytkowania niz o typowe wywazanie jak przy spinningu :) Czlowiek sie nudzi przed zima to szuka tematow ;) Pzd

(2011/12/11 20:24)

ryukon1975


O ile wiem to wyważa sie raczej tylko spinning gdzie macha sie kijem co kilkanaście sekund. Ja używam rozmiaru 3000 przy pickerze 3,60 i wg mnie jest ok. 


Bardziej chodzi mi o wygode uzytkowania niz o typowe wywazanie jak przy spinningu :) Czlowiek sie nudzi przed zima to szuka tematow ;) Pzd




Mam to samo.:) Udoskonalam wszystko ponad miarę.Daje mi to potem to czego mi nikt nie odbierze -komfort psychiczny.:) Jestem spokojny bo przecież mam wszystko najlepsze.:)


Dobrze myślisz.Kij 150-170 g i kołowrotek 300 g powinny stanowić zestaw zbliżony do ideału.
(2011/12/11 20:30)

Jędrula


Jak Ci wejdzie 150 m 18 – stki to do pickera się nada .Mały , zwinny i szybki powinien być zwijak do pickerka :))))))) (2011/12/11 20:52)

DelTor0


Jak Ci wejdzie 150 m 18 – stki to do pickera się nada .Mały , zwinny i szybki powinien być zwijak do pickerka :)))))))



A Kolega Jedrula juz sie zdecydowal na swojego wymarzonego pickera? Z tego co pamietam to mial byc ultra czuly i szczytoweczka jak igla ;)

(2011/12/11 22:04)

lewy6034


Ja myślę że model 2000 w zupełności ci wystarczy (2011/12/13 11:41)

Jędrula


Jak Ci wejdzie 150 m 18 – stki to do pickera się nada .Mały , zwinny i szybki powinien być zwijak do pickerka :)))))))



A Kolega Jedrula juz sie zdecydowal na swojego wymarzonego pickera? Z tego co pamietam to mial byc ultra czuly i szczytoweczka jak igla ;)

 

 

Tak wybrałem , będzie ten - http://allegro.pl/mikado-black-draft-picker-300-40-g-i1939348163.html

Miało być coś jeszcze lepszego ale fundusze się skurczyły :)



(2011/12/13 13:20)

przemo1980




 

 

Tak wybrałem , będzie ten - http://allegro.pl/mikado-black-draft-picker-300-40-g-i1939348163.html

Miało być coś jeszcze lepszego ale fundusze się skurczyły :)




To widzę że wycelowałeś w to samo co ja :)
Też mam na niego wielką ochotę, ale poczekam jeszcze troszkę,może jakieś ciekawe nowości wskoczą. Zobacz w sklepie Okonek, tam chyba jest trochę taniej,albo wedkarski.com
(2011/12/13 15:04)

przemo1980




 

 

Tak wybrałem , będzie ten - http://allegro.pl/mikado-black-draft-picker-300-40-g-i1939348163.html

Miało być coś jeszcze lepszego ale fundusze się skurczyły :)




To widzę że wycelowałeś w to samo co ja :)
Też mam na niego wielką ochotę, ale poczekam jeszcze troszkę,może jakieś ciekawe nowości wskoczą. Zobacz w sklepie Okonek, tam chyba jest trochę taniej,albo wedkarski.com

i jeszcze jedno. W końcu w tytuł jest Kołowrotek do pickera. Jaki kołowrotek byś sobie dobrał do tego kijka ? (2011/12/13 15:07)

DelTor0


Ja myślę że model 2000 w zupełności ci wystarczy


Wlasciwie to poprzegladalem kilka serii kolowrotkow i modele miedzy 1500 a 3000 waza mniej wiecej tyle samo, okolo 280-320g (oczywiscie nie mowie o plastikach) Takze pewnie kazdy z nich by sie nadawal. 

(2011/12/13 15:47)

DelTor0


 

Tak wybrałem , będzie ten - http://allegro.pl/mikado-black-draft-picker-300-40-g-i1939348163.html

Miało być coś jeszcze lepszego ale fundusze się skurczyły :)



Ja tam nawet zamowilem Cormoran 
Speciland Winkelpicker 2,70m (200g wagi, szczytowki 1oz, 1.5oz, 2oz) i sie okazalo ze nagle go zabraklo w magazynie hehehe Pokazalo sie ostatnio sporo nowosci, stwierdzilem ze kupie sobie cos innego ;)

Narazie zastanawiam sie nad tymi:

1. Shakespeare Mach 2 XT Wand 2,70m (lub 3.0m) do 45g wyrzutu, 4 szczytowki, wedka wazy 124g!!! wydaje sie bardzo delikatna, moze ktos uzywal i moze sie podzielic wrazeniami?

2. Daiwa Windcast Picker 2.70m (lub 3.0) nowosc, jeszcze niedostepna, ma tylko 2 szczytowki, waga 160g.

3. Cormoran Big Trout - Trout Picker 30 2,70m do 30g, waga wedki 150g, standardowe szczytowki do pickera: 1oz, 1.5oz, 2oz

4. I ostatnio wpadlem na to: Browning Hot Rod Carp Feeder, do 40g (niektore sklepy podaja ze do 80g ale w katalogu Browninga pisza ze do 40g) dlugosc 3.30m, waga 220g, standardowe szczytowki do pickera: 1oz, 1.5oz, 2oz. Ale mozna dobrac do niego dodatkowe szczytowki 0.7oz i 0.5oz (normalnie wlos hehehe). Z tego co sie dowiedzialem Browning robi szczytowki szklane w oplocie weglowym D-FLEX (podobno nie mozna ich zlamac, 40zeta za sztuke), niestety maja troche zagruba srednice do tej wedki, ale jakby dalo sie jakos dopasowac, to sie mocno nad ta wedka zastanowie.

(2011/12/13 16:21)

Jędrula




 

 

Tak wybrałem , będzie ten - http://allegro.pl/mikado-black-draft-picker-300-40-g-i1939348163.html

Miało być coś jeszcze lepszego ale fundusze się skurczyły :)




To widzę że wycelowałeś w to samo co ja :)
Też mam na niego wielką ochotę, ale poczekam jeszcze troszkę,może jakieś ciekawe nowości wskoczą. Zobacz w sklepie Okonek, tam chyba jest trochę taniej,albo wedkarski.com


i jeszcze jedno. W końcu w tytuł jest Kołowrotek do pickera. Jaki kołowrotek byś sobie dobrał do tego kijka ?

 

 

 

 

 

 

 

 

Jaki zwijak ? Nie mam pojęcia ? Ja mam starego choć mocno zadbanego , niewielkiego Robinsonka z górnym hamulcem . Fajne zwijadełko i właśnie ten hamulec , idealny na cienkie żyłki . I tu z góry polecam coś z bardzo dobrym hamulcem bo cienka żyłka błędów nie wybacza . Co do pickerków to obowiązkowo jak dla mnie wędka musi mieć 3 metry a najlepiej pasowałoby mi 3,20 – 3,30 m . Lubie długie :)




(2011/12/13 21:46)

przemo1980




 

 

Tak wybrałem , będzie ten - http://allegro.pl/mikado-black-draft-picker-300-40-g-i1939348163.html

Miało być coś jeszcze lepszego ale fundusze się skurczyły :)




To widzę że wycelowałeś w to samo co ja :)
Też mam na niego wielką ochotę, ale poczekam jeszcze troszkę,może jakieś ciekawe nowości wskoczą. Zobacz w sklepie Okonek, tam chyba jest trochę taniej,albo wedkarski.com

i jeszcze jedno. W końcu w tytuł jest Kołowrotek do pickera. Jaki kołowrotek byś sobie dobrał do tego kijka ?

 

 

 

 

 

 

 

 

Jaki zwijak ? Nie mam pojęcia ? Ja mam starego choć mocno zadbanego , niewielkiego Robinsonka z górnym hamulcem . Fajne zwijadełko i właśnie ten hamulec , idealny na cienkie żyłki . I tu z góry polecam coś z bardzo dobrym hamulcem bo cienka żyłka błędów nie wybacza . Co do pickerków to obowiązkowo jak dla mnie wędka musi mieć 3 metry a najlepiej pasowałoby mi 3,20 – 3,30 m . Lubie długie :)



Czemu papugujesz po mnie ?!:)  

Toć i mi najbardziej odpowiadał by taki 3,30

No jest coś takiego jak Konger Impact Quiver do 60g. Długość 3,30 i 3,60.

Tylko nie wiem czy mam przekonanie do Kongera i nie wiem czy nie będzie już za mocny.No,ale oblukam go w sklepie,bo nie inaczej.

(2011/12/13 21:59)

Jędrula


 

Jakoś mi już te 60 gram cw nie pasi ? Mam takiego feedera w składzie . Tak do 40 – stu aby był na maxa pickerek . I też mam mieszane uczucia co do Kongera .

(2011/12/13 22:04)

Jędrula


 

Dodam jeszcze , że z dłuższym badylem ciężej się ustawić nad jeziorkiem , ale jakoś bym to przebolał .

(2011/12/13 22:06)

przemo1980


Obadam co to za cudo. No, ale jak na teraz to nic ciekawszego jak Black Draft nie wpadło mi w oko. Oczywiście w podobnych pieniądzach :)  Kurdę bo w tamtym roku Mikołaj przytargał pod choinkę feederka,a w tym jakoś się nie zanosi:) (2011/12/13 22:09)

780528


Kołowrotek ,który mam do pickera jest to kręcioł cormoran-daiwa sinus BR 3000.Kołowrotek dobrze pasuje do black drafta, i jestem zadowolony zarówno z pracy kija a także kołowrotka. (2011/12/19 21:45)