Zaloguj się do konta

Kołowrotek shimano exage 3000Team Dragon fd 735 iX

utworzono: 2011/08/31 16:45
stawik

Witam wszystkich kolegów. Mam prośbę do fachowców od spiningu mianowicie chodzi o to, że chciałbym kupić spiningowy kołowrotek tak do 230zł co byście polecili ( taki żeby jak będe ciągnoł sandacza albo szczupaka to zeby sie zaraz nie rozleciał)  myślałem o

- shimano exage 3000
- Team Dragon fd 735 iX  ( tylko tutaj nie wiem jaki rozmiar bo nie mam pojęcia jaki do czego)
- no i wasze sugestie i porady

Ps kupiłem Daiwa Procaster 2550 kołowrotek bardzo fajny, nieźle chodził ale po godzinie łowienia okonków ( tak na próbę poszedł) zaczęło coś w nim szumieć tzn jak by się piasek do niego dostał wymieniłem w sklepie na drugi taki sam i okazała się taka sama sytuacja co z pierwszym więc oddałem też go i odebrałem kasę.

z góry dzieki za odpowiedzi pozdrawiam
[2011-08-31 16:45]

Tensa

Jeśli szukasz niezawodności na długie lata to shimano:)
[2011-08-31 16:51]

kalwas

Bierz Team Dragon. Przynajmniej ma 5 lat gwarancji. Wielkość 730 powinna być ok.
Ja mam Team Dragon FD 930iZ już trzeci sezon do spiningu  i nie narzekam.
Shimano nie znam. [2011-08-31 17:34]

Majster 81

Tylko Shimano -masz pewnego kręcioła
[2011-08-31 17:46]

Zibi60

Pewny Shimano, to produkt Made in Japan, a taki kosztuje. Podróby są niskiej jakości, choć lepsze od wielu "badziewi" serwowanych na naszym rynku. Na początek polecił bym Ci Dragona Express lub Viper: niska cena, dość solidnie wykonany, dobry hamulec i nawój żyłki i do tego super gwarancja. Za 230 zł powinieneś kupić 2 sztuki. Z Twoich propozycji wybrał bym Team Dragon fd 735 iX. Wielkość kołowrotka dobiera się do wędziska, miejsca i techniki połowu. Tylny czy przedni hamulec, wybór należy do Ciebie.
[2011-08-31 18:17]

stawik

Pewny Shimano, to produkt Made in Japan, a taki kosztuje. Podróby są niskiej jakości, choć lepsze od wielu "badziewi" serwowanych na naszym rynku. Na początek polecił bym Ci Dragona Express lub Viper: niska cena, dość solidnie wykonany, dobry hamulec i nawój żyłki i do tego super gwarancja. Za 230 zł powinieneś kupić 2 sztuki. Z Twoich propozycji wybrał bym Team Dragon fd 735 iX. Wielkość kołowrotka dobiera się do wędziska, miejsca i techniki połowu. Tylny czy przedni hamulec, wybór należy do Ciebie.

wędzisko to 2,7m 10-30g technika połowu to spining głównie a co byście powiedzieli zeby dołożyć i kupić spro red arc tylko niewiem jaki model
[2011-08-31 19:41]

berthold

Tylko Shimano -masz pewnego kręcioła

bzdura i jeszcze raz bzdura ,,te shimano EXAGE to ja już przekląłem to jest szmelc gorszy niż te kołowrotki z bazaru ,ja takowe posiadam i szczerze ci radzę ni wyrzucaj pieniędzy w błoto ,naprawdę te kołowrotki jednego porządnego sezonu nie wytrzymują przekładnie grzechoczą ,mizerota i tyle weż sobie tego dragona też takiego mam i jak na razie 3 sezon i jest dalej taki jaki był ,, a tym wyznawcom shimano to  bym nie ufał chyba że mowa o tych powyżej 700 zł ale OKUMA także robi takie dobre koł ale za połowę ceny
[2011-08-31 19:53]

piotrcarp

Shimano to jedna z najlepszych firm wiec ja wole shimano nawet produkowane w Korei sa dobrej jakosci ale wybor nalezy do ciebie
[2011-08-31 19:54]

Shimano do modelu exage to bardzo słaba konstrukcja. Powyżej tego modelu kołowrotki shimano polecam. Mam exaga do spinu- tragedia, zewnętrznie bardzo ładna i widac że trwała konstrukcja ale środek  słabiutki, odradzam tanie modele kołowrotków shimano , na twoim miejscu wybrałbym team dragona , a jak możesz poczekac i dołożyc kasy to się niezastanawiaj tylko bierz spro. [2011-08-31 19:57]

stawik

Szanowni koledzy a może to co wy o tym myślicie

http://allegro.pl/spro-wolny-bieg-freeliner-xr-lcs-840-new-2012-i1754826525.html
[2011-08-31 20:13]

stawik

Szanowni koledzy a może to co wy o tym myślicie

http://allegro.pl/spro-wolny-bieg-freeliner-xr-lcs-840-new-2012-i1754826525.html

tylko nie wiem 820 czy 830 czy 840 850  bo nic mi to nie mówi??
[2011-08-31 20:14]

stawik

jak się edytuje ostatniego posta <lol>

Ps ten co podałem to karpiowy- nie doczytałem sorka
[2011-08-31 20:17]

szogun1

Tak.jak.kolega.wyzej.napisal.kolowrotki.shimano.produkowane.w.malezji.czy.korei.to.niezbyt.pewnyzakup.natomiast.japonskie.krecioly.to.pozadny.sprzet.uzywam.shimano.seido.2500.japonskiej.produkcji.i.nienazekam.na.niegomam.rowniez.taniutka.catane.na.okonki.i.tez.spisuje.sierewelacyjnie!Posiadam.exage.match.z.tylnym.bardzi.precyzyjnym.hamulcem.walki.i.ten.nic.sie.z.nim.nie,dziejeAle.wszytkie.sa.z.japonskiej.stajni.moj.szwagier.dorwal.na.ebayu.w.angli.kolowrotek.ktory.byl.produkowany.w.USA.i.tak.samo.jak.poprzednie.spisuje.sie.wysmienicie.co.do.produkcji.koreanskichI.rzeszty.nie.mam.przekonania [2011-08-31 20:22]

Majster 81

No niestety zawsze znajdzie się ktoś kto jest za i przeciw .Ja polecam posiadam  Shimano Exage model 2500 mra koszt okolo 350zl ---nic się z nim nie zieje 4 rok--lecz o kręcioła musimy dbać . Co do Shimano made in Japan -klasa sama w sobie.Wybór należy do Ciebie
[2011-08-31 20:40]

stawik

No niestety zawsze znajdzie się ktoś kto jest za i przeciw .Ja polecam posiadam  Shimano Exage model 2500 mra koszt okolo 350zl ---nic się z nim nie zieje 4 rok--lecz o kręcioła musimy dbać . Co do Shimano made in Japan -klasa sama w sobie.Wybór należy do Ciebie

no właśnie znalazłem ten kołowrotek na allegro za 200zł a reszta tych samych jest po 270 zł to co mam myśleć ze ten za 200 to jakiś made in malezja a tamten japan??
[2011-08-31 20:50]

szogun1

no właśnie znalazłem ten kołowrotek na allegro za 200zł a reszta tych samych jest po 270 zł to co mam myśleć ze ten za 200 to jakiś made in malezja a tamten japan??

Moze.zadzwon.do.sprzedawcy [2011-08-31 20:51]

szogun1

Moze.zadzwon.do.sprzedawcy [2011-08-31 20:51]

ryukon1975

Nie rozumie.Dlaczego Shimano jest złe tylko dlatego że Malezji  a Dragon którego cały asortyment pochodzi z Chin jest dobry.Każdy powtarza jak nakręcony że Shimano musi kosztować 700 zł a chiński Dragon(którego bym nie chciał za darmo) za 100 zachwalany ponad wszystko.
Shimano z Malezji to nie podróba tylko sprzęt w dostępnej cenie tak jak sprzęt większości innych firm.
[2011-08-31 20:54]

ryukon1975

Wszystko to Malezja modele produkowane w Japonii kosztują dużo więcej.
[2011-08-31 20:58]

Majster 81

A kto kupuje kręcioła na allegro ?????? ja na pewno nie . Kręcioła bierze się w rękę a nie kupuje w ciemno . No ale wybór należy do Ciebie.
[2011-08-31 21:00]

stawik

A kto kupuje kręcioła na allegro ?????? ja na pewno nie . Kręcioła bierze się w rękę a nie kupuje w ciemno . No ale wybór należy do Ciebie.

A jeśli nie ma w sklepie akurat tego kołowrotka??
na allegro można sprawdzić cenę i wtedy iść do sklepu i "pomacać"
[2011-08-31 21:04]

Majster 81

Zakup dokonuje się w SKLEPIE(SALONIE) a nie w sklepiku nie rozumię jak może nie być danego modelu-zamawiasz u sprzedawcy a wierz mi on zrobi wszystko by go pozyskać - no chyba że jest to sklepik
[2011-08-31 21:08]

Majster 81

Kup co chcesz to Twój wybór , tylko moje zdanie jest takie ...kupuję raz ,służy na lata , po co 2,3 kręcioły do roku-strata kasy.Pozdrawiam
[2011-08-31 21:10]

stawik

dzieki wszystkim za pomoc wybrałem

SPRO Red Arc Tuff-Body 10300

[2011-08-31 21:45]