Zaloguj się do konta

Kołowrotek do wędki kij Dragon Milenium 5-25g

utworzono: 2011/08/18 00:08
Sytek

Witam.
Mam problem chce kupic kołowrotek do 200zł taki aby sprawdził sie i na spining,grunt i spławik.
Do tego kołowrotka mam kij Dragon Milenium 5-25g.Jezeli ktoś jest w stanie mi doradzić prosze o odpowiedzi..

Z góry dziękuje.

[2011-08-18 00:08]

dallasek

shimano catana 2500
mam i jestem zadowolony
[2011-08-18 00:32]

Sytek nie kupuj tego gówna jakim jest Catana. Może i do delikatnego spławiczka się nadaje ale już do gruntu a tym bardziej spina totalnie odpada. Poza tym jak chcesz przepłacić z połowę ceny to "zapraszam" do kupna shitmano catana. Radzę poszukać coś u Dragona, Okumy czy Spro ale Shimano omijaj szerokim łukiem bo dobre kołowrotki ( relacja cena/jakość) tej firmy zaczynają się od modelu Stradic ale to już wydatek grubo ponad 7 stów
[2011-08-18 00:45]

kasalka

Sytek nie kupuj tego gówna jakim jest Catana. Może i do delikatnego spławiczka się nadaje ale już do gruntu a tym bardziej spina totalnie odpada. Poza tym jak chcesz przepłacić z połowę ceny to "zapraszam" do kupna shitmano catana. Radzę poszukać coś u Dragona, Okumy czy Spro ale Shimano omijaj szerokim łukiem bo dobre kołowrotki ( relacja cena/jakość) tej firmy zaczynają się od modelu Stradic ale to już wydatek grubo ponad 7 stów

naprawdę? Wiesz ze słyszenia czy z czytania?
[2011-08-18 01:44]

Sytek

hm...no i dalej nie wiem ..:P heh  jedni mowią ze ten jest dobry inni ze nie.. jezeli macie jakis sprzet wypróbowany napiszcie jak sie sprawuje..itp jakies wady zalety tak abym sie przekonał...

Bo po napisaniu ''to nie bo to jest gowno'' nie wiem co mam robic...:)
[2011-08-18 08:33]

ficka

shimano catana czwarty rok przy spinie jak za tą kase rewelacja [2011-08-18 10:00]

wojtek1619

dodaj jeszcze ze 100 zł i kup spro red arc rewelacja za tą cenę nie ma chyba lepszego kręciołka do spina  [2011-08-18 10:08]

mielec

Wybieracie tylko dobre kręciołki na spina, a kolega chce takiego pośredniego na wszystkie 3 metody połowu. Ciężko będzie kolego wybrać coś takiego.

Wszystko zależy co chcesz poławiać. Chodzi o pojemność szpuli. Bo spinningowym dobrym kręciołkiem co nawinie żyłki  około 150m żyłki 0,20 nie wybierzesz się na grunt na większą rybkę  bo za dużo żyłki grubszej nie nawiniesz a z 90 m żyłki np. 0,25 na szpuli nie masz się po co wybierać na dużą rybkę.

Jak już doradziłbym w taki sposób. Dołożyć coś kasy i zakupić 2 kołowrotki. Jeden typowo na spina ponieważ ten musi się sprawdzić w kręceniu bardzo częstym i nie musi być duży co by ręka nie bolała od spinningowania, a drugi kręciołek zakupić tak pośrednio między spławikiem a gruntem tak już prędzej coś znajdziesz 2 szpule jedna z nawiniętą żyłką na spławik (cieńszą) a druga z grubszą na grunt. Taka alternatywa była by ciekawsza.
[2011-08-18 10:19]

mielec

Podpowiem tyle moja Żonka śmiga na Okumie Sting Ray 40 używa go na spławik jak i grunt cena dobra do jakości produktu.  Nawinięta żyłeczka 0.22 około 200 m i jest gites.

Co do spinningu nie jestem ekspertem więc za bardzo się nie wypowiadam.

[2011-08-18 10:34]

berthold

naprawdę? Wiesz ze słyszenia czy z czytania?

a ja wiem z doświadczenia ale z jeszcze droższym koł shimano EXAGE kosztuje około 280 zł i po jednym marnym sezonie na spinna normalnie się zaczyna sypać ,grzechotać i dodam że okuma EPIX w podobnej cenie tylko 10 sezonów extremalnej pracy na spina działa idealnie i miękko
[2011-08-18 10:42]

Sytek

moze i faktycznie wstrzymam sie troszke z zakupem i kupie dwa kołowrotki tak jak pisałeś MIELEC kupie coś typowego na spining i cos pomiedzy gruntem a spławiczkiem.

Dzieki wszystkim za odpowiedzi na posta cos mi sie tam rozjasniło .:)

Jak bede miał kupywac te kołowrotki to napisze i moze ktos mi cos doradzi fajnego.:)
Miłego dnia zycze.:)

Pozdro
[2011-08-18 15:04]

okonnek

i dla tego najlepszym rozwiązaniem cenowo jakościowym jest to http://ecofish.pl/ryba/shop/4-104-0-Kołowrotek-QUANTUM-Tenacity-2500.html używam rok sprawdza się fantastycznie i nie plastik jak tanie Shimanki.
[2011-08-20 12:10]

Sytek

o widzisz to tez fajne rozwiązanie/./.:))!! dzieki za ten link jeszcze musze rozkminic pare rzeczy i bede sie decydował.

pozdrawiam.
[2011-08-21 12:44]

Iaross

Nie chcę zakładać nowego tematu bo pytanie takie same jak w temacie i do tego samego kija. Potrzebuję kołowrotek do 200 głównie na Odrę, kleń, boleń, jaź, szczupak. Co możecie polecić?
[2011-08-21 14:47]

berthold

Nie chcę zakładać nowego tematu bo pytanie takie same jak w temacie i do tego samego kija. Potrzebuję kołowrotek do 200 głównie na Odrę, kleń, boleń, jaź, szczupak. Co możecie pole

ja w tej cenie polecam coś takiego super precyzja i leciutko pracuje
http://allegro.pl/browning-nowosc-2011-backfire-640-fd-gratis-i1754040273.html
[2011-08-21 16:59]

Iaross

OK, czekam na kolejne propozycje, dodam że zamierzam łowić na plecionkę.
[2011-08-21 20:33]

Marc92

Przepraszam, ale jak kolega wyżej, nie chcę zaśmiecać forum. Ktoś tu wspomniał o Spro red arc'u. Czy ktos sie wiecej o nim wypowie ? Ewentualnie o Ryobi Zauber :> ? Z tego co słyszałem to do sredniego spina rewelacja ;d ?
[2011-08-22 14:16]

Kwinto76

Od kilku tygodni mam Millenium Super Fast 5-25 z SPRO Red Arc 10400 do plecionki i żyłki i zarówno male obrotóweczki czy twisterki z główką 2gr jak i gnomy 20+ oraz kopyta 10cm na główkach 21g dobrze chodzą. Nie wiem czy minimalnie lepiej 10300 nie wyważałby tego kijka ale niestety nie było 10300 jak kupowałem kręcioł. [2011-08-22 17:02]

jamesbond

do spinningu SPRO (RED/BLUE/itp.) ARC lub coś z Abu Garcia. Na spławik też się nada jeżeli weźmiesz wiekszy to na grunt może być ok ale nie masz wolnego biegu. Zależy na jkai grunt chcesz łowić. Czy na feedera czy what. [2011-08-22 17:20]

Marc92

Heh, chcę ten kręciołek na spining :) Do kija Shimano Nexave 2,7 MH 14-40g
[2011-08-22 18:22]

hoobiPG

http://www.konger.pl/pl/start/kolowrotek/370-Konger-Hammer-FD-520  Ja mam go na spina i splawik i w obydwoch metodach sie sprawdza :) pozdro

[2011-08-27 11:43]

Witam używam od tego sezonu dwóch kołowrotków shimano catana 4000 z przednim hamulcem do metody spławikowej, niepolecam tego modelu na spina, kołowrotek na tą metodę jest za słaby, na spławik okej chociaż i tak nie do końca spełnia moje oczekiwania. [2011-08-27 11:52]

berthold

Witam używam od tego sezonu dwóch kołowrotków shimano catana 4000 z przednim hamulcem do metody spławikowej, niepolecam tego modelu na spina, kołowrotek na tą metodę jest za słaby, na spławik okej chociaż i tak nie do końca spełnia moje oczekiwania.

to wiadomo że shimano do 400 zł to zwykły chłam z bazaru i tyle ja posiadam dwa razy droższy bo EXAGE i tak samo nie polecam normalny schit
[2011-08-27 12:00]