Kołowrotek Konger Medalist Pro Carp.

/ 4 odpowiedzi

Witam,

czy ktoś z Was ma/miał do czynienia z kołowrotkiem Konger Medalist Pro Carp? Szukam niedrogiego kołowrotka z wolnym biegiem i dzisiaj koleś ze sklepu wędkarskiego bardzo mi polecał właśnie tego Kongera. Mam dobrą opinię o wędkach Kongera, ale kołowrotków nie używałem.

Będę wdzięczny za Wasze opinie i spostrzeżenia. Pozdrawiam.

baldhead


Mam taki kołowrotek. Dokładnie jest to Konger Medalist Pro Carp 560. Założyłem go na trzyczęściową węglówkę Mitchella. W tym roku wyholowałem na ten zestaw karpie o masie 8.85 kg i 7.5 kg. Kołowrotek spisuje się bez zarzutu. Obydwa hamulce pracują perfekcyjnie. Mam jedną radę, gdy kupisz ten kołowrotek od razu uzupełnij w nim smar, bo producent nałożył go tyle "ile kot napłakał". Ja używam smaru grafitowego. I jeszcze jedna uwaga - zapłaciłem za niego 90 zł i jestem przekonany że jest wart ten ceny. Pozdrawiam. (2011/08/02 16:40)

ludwiczek


Zakupiłem w sobotę kołowrotek Mistrall Master Carp 5000. Co prawda jedną nockę z nim jak dotąd przesiedziałem, ale śmiało mogę polecić. Hamulec dobrze działa, szpula pozwala na dalekie rzuty. Cena 115 - 140 w zależności od sklepu. Jest też dostępna mniejsza wersja 4000 oraz większa 6000 w zbliżonych cenach.  (2011/08/02 17:23)

tstaros


Kolego Baldhead,

a mógłbyś przybliżyć mi w jaki sposób i w którym miejscu uzupełniałeś smar?

(2011/08/03 07:53)

baldhead


1. Odkręć korbkę kołowrotka 2. Ściągnij  gumową osłonę tylnego hamulca 3. Ściągnij metalowy pierścień zabezbieczenia hamulca tylnego i wykręć ten hamulec 4. Ściagnij srebrną ozdobną osłonkę, która znajduje się na obudowie kołowrotka tuż za tylnym hamulcem 5. Odkręć bodajże 4 śrubki bocznej pokrywy kołowrotka (od strony korbki) 6. Ściągnij odkręconą pokrywę i uzupełnij smar Może wygląda to dość skomplikowanie ale zapewniam że to tylko pozory. Całość operacji trwa ok. 15 min. Pozdrawiam. (2011/08/03 20:42)