Kołowrotek do gruntu do 200 zł. Proszę o rady.

/ 7 odpowiedzi
Witam

Poszukuję dobrego kołowrotka do metody gruntowej  do 200 zł, który będzie spełniał moje wymagania:

1. Przełożenie do max 5.0
2. Bez wolnego biegu
3. Pojemność żyłki 0,28-0,3 200-250 m
4. Kręcioł będzie głównie służył do połowu sandaczy z gruntu
5. Szpula do długich rzutów
6. Kij do kołowrotka to: Wędka Konger Carbomaxx Carp 3,60m c.w. 100g lub york feeder racer 360 c.w.120.
7. hamulec raczej górny ale może być dolny.
8. wytrzymały
8. NIE JAXON.
auratus3


Piszesz, że nie chcesz, aby to był młynek z wolnym biegiem, a potem, że będziesz go używał min. na sandacza z gruntu, rozumiem, że z trupkiem, ewentualnie żywczykiem w roli przynęty. Mając to na uwadze, skłaniałbym się właśnie ku kołowrotkowi z wolnym biegiem, szczególnie biorąc pod uwagę bardzo delikatne branie sandała, mogącego w razie zwiększonego oporu, puścić przynętę. Wierz mi wiem co piszę, ponieważ (głównie na zaporówkach) nastawiam się na sandacze z gruntu i zdarza mi się je dosyć często poławiać (nie żeby jakieś tam kolosy, ale przyzwoite sztuki). Sam stosuję przy ich połowie feedery oraz kołowrotki Daiwa Regal 3500 AB BRI właśnie z wolnym biegiem i spisują się znakomicie. (2011/08/02 22:16)

kasalka


Drgająca szczytówka i wolny bieg? każdy ma swoje racje.

"wladis" poszukaj w kołowrotkach karpiowych z okumy lub spro. Dobre kręcioły mają i znajdziesz coś dla siebie (2011/08/03 00:57)

regalis


Tak. Drgająca szczytówka i wolny bieg. Przy łowieniu białorybu wolny bieg nie jest potrzebny bo szczytówka pięknie pokazuje branie.
Gdy człowiek się zasadza na drapieżnika, nie ma karpiówek czy innych wędek na grunt tylko feedery to wolny bieg jak najbardziej się używa i nie wiem czemu to takie dziwne.
Sam tak łowię. (2011/08/03 08:37)

regalis


Zapomniałem dodać: polecam okuma travertine trb 45
pomieści prawie 300m żyłki 0,28, można naprawdę daleko rzucić , ma 5 lat gwarancji, hamulec z przodu, ma wolny bieg ale Ty nie chcesz, kołowrotek nie drogi ale solidny. (2011/08/03 08:41)

przemo1980


Zapomniałem dodać: polecam okuma travertine trb 45
pomieści prawie 300m żyłki 0,28, można naprawdę daleko rzucić , ma 5 lat gwarancji, hamulec z przodu, ma wolny bieg ale Ty nie chcesz, kołowrotek nie drogi ale solidny.


również polecam ten kołowrotek (2011/08/03 17:59)

auratus3


Tak. Drgająca szczytówka i wolny bieg. Przy łowieniu białorybu wolny bieg nie jest potrzebny bo szczytówka pięknie pokazuje branie.
Gdy człowiek się zasadza na drapieżnika, nie ma karpiówek czy innych wędek na grunt tylko feedery, to wolny bieg jak najbardziej się używa i nie wiem czemu to takie dziwne.




Kolega w zasadzie wyłuszczył to czego ja nie zdążyłem dodać. Dodam, że te Regale to starsza wersja (obecnie jest już nowy model), ale spisują się bardzo dobrze i nie mam do nich zastrzeżeń. Kosztują też mniej niż wspomniane 2 stówy (zostanie jeszcze na dwie szpulki żyłki), a jeśli chcesz bardziej wypasiony model to jest Regal Plus z metalową szpulą i większą liczbą łożysk. 
(2011/08/03 18:42)

seba791


Również polecam okume travertine sam posiadam dwa takie młynki tyle że w wielkosci 55 naprawdę niezawodne i nie drogie (2011/08/03 20:48)