Kołowrotek z wolnym biegiem czy bez

/ 44 odpowiedzi
Spawciu

na szczytowke wedki zakladasz dzwoneczek (2013/03/30 12:37)

swyniu

Na szczytówkę tylko nie rzucaj z dzwonkiem bo lubią się odpinać... w locie :) (2013/03/30 12:37)

swyniu

I pamiętaj szczytówka ma być lekko wygięta tzn naciągnięta żyłka przy braniu dzwoni :)dryn dryn... (2013/03/30 12:39)

swyniu

Mając kręciołka z wolnym biegiem ryba przy braniu nie czuje naciągniętej żyłki :) i szarpiąc mocno nie czuje oporu (2013/03/30 12:43)

u?ytkownik39933

Witam !

Bardzo prosze wszystkich o pomoc który kołowrotek jest lepszy z wolnym biegiem czy bez ??? 

Dodam że będe łowił amury,karpie,karasie,liny itp. będe łowił metodą gruntową 

bez :) (2013/03/30 13:27)

zaru

Swyniu wydaje mi sie że raczej  dzyń dzyń (2013/03/30 13:44)

u?ytkownik145121

Swyniu wydaje mi sie że raczej  dzyń dzyń

......pewnie piszesz o jakimś starszym modelu dzwoneczka - Swyniu jest na topie (2013/03/30 13:56)

1998ad1998

ale jak go dokladnie mam zapiasc na tej szczytówce?? (2013/03/30 14:05)

1998ad1998

a i jeszcze jedno pytanko a co jesli mialbym wedke ktora sie nie wygina a chcialbym polowic nia na grunt co zrobic?????????????/ (2013/03/30 15:14)

u?ytkownik145121

a i jeszcze jedno pytanko a co jesli mialbym wedke ktora sie nie wygina a chcialbym polowic nia na grunt co zrobic?????????????/

załuż dzwoneczek zygmunta - pod jego ciężarem powinna się wygiąć (2013/03/30 19:26)

swyniu

a i jeszcze jedno pytanko a co jesli mialbym wedke ktora sie nie wygina a chcialbym polowic nia na grunt co zrobic?????????????/

załuż dzwoneczek zygmunta - pod jego ciężarem powinna się wygiąć

Ernest Ty masz jakiś problem z samozachowaniem i ortografią.... to nie jest forum na ktorym ocenia się rodzaj dźwięków... dzwonka 

(2013/03/31 08:45)

swyniu

załuż dzwoneczek zygmunta - pod jego ciężarem powinna się wygiąć

Ernest Ty masz jakiś problem z samozachowaniem i ortografią.... to nie jest forum na ktorym ocenia się rodzaj dźwięków... dzwonka 

(2013/03/31 08:45)

panterasrc

Witam. Co do dzwoneczków , to robię coś takiego-kupuję takie uchwyty , adaptery do świetlika z miękkiego plastyku prawie jak guma [firma chyba stonfo] i podwójny dzwonek z np.jaxona do przykręcania na szczytówkę. Zdejmuję te dzwonki razem ze sprężynkami , ten uchwyt skręcany nie jest już potrzebny te uchwyty do świetlików mają po 2 ,,otwory'' do większego wsuwam sprężynkę ok. 1/3 długości wzmacniam klejem typu kropelka ,po wyschnięciu odginam dzwonek lekko w górę żeby nie dotykał szczytóki i mam stabilny sygnalizator dzwonkowy. koniec tego łącznika od strony kołowrotka można przyciąć na skos , nie będzie się czepiać żyłka , pozostaje też jeden ,,pusty'' koniec na ewentualne wsunięcie świetlika. Niestety nie umiem dodać foto , myślę że da się ten mój opis rozszyfrować . Pozdrawiam i życzę radosnych zdrowych świąt. (2013/03/31 10:05)

panterasrc

Dla pewności dodam że klej łączy sprężynkę z uchwytem w żadnym wypadku nie polecam klejenia do szczytówki wędki, taki sygnalizator można wielokrotnie zakładać i ściągać miekkie tworzywo z którego zrobione są uchwyty nie rysuje węglowych szczytówek. (2013/03/31 10:32)

Immortallord

Witam a propo wolnego biegu poiwiedzcie mi czy ta jego regulacja z tyłu powinna sie w lewo krecic cały czas czy powinna miec jakies ograniczenie tak jak w prawo krece to mam opór (dokreca sie do maksimum) a w lewo jak luzuje to mi sie te pokretlo kreci cały czas  ( nie ma jakiegos ograniczenia (2013/04/04 11:03)

u?ytkownik39933

Witam a propo wolnego biegu poiwiedzcie mi czy ta jego regulacja z tyłu powinna sie w lewo krecic cały czas czy powinna miec jakies ograniczenie tak jak w prawo krece to mam opór (dokreca sie do maksimum) a w lewo jak luzuje to mi sie te pokretlo kreci cały czas  ( nie ma jakiegos ograniczenia

powinno mieć ograniczenie (2013/04/04 11:20)

Immortallord

no to mnie kolo w sklepie w bład wprowadzil bo mu o tym napsialem ze go bede musial odeslac na serwis a on mi napisał ze na tym pokretle z tyłu wlasnie od wolnego biegu tak jest ze w preawo jak dokrecam to jest ograniczenie a w lewo sie powinno cały czas krecic przy luzowaniu  (2013/04/04 12:49)

Immortallord

wogole to jeszcze mam jakis dziwny luz na szpuli jak nia poruszam góra dół  to sie rusza tak troszke ale to chyba jest normalne bo byłem w wedkarskim i sprawdzalem na nowym kolowrotku to tez sie tak delikatnie ruszała góra dół (2013/04/04 12:51)