Kołowrotek sumowy Shimano Baitrunner

/ 3 odpowiedzi

Witam

Proszę Was koledzy po kiju o poradę w dobraniu sprzętu sumowego.

Otóż, posiadam kołowrotek shimano baitrunner 4000fa; tak wiem, że ma trochę za małą pojemość szpuli do łowienia wąsaczy(choć z drugiej strony, z racji tego że łowię na małej rzece wąsal nie ma za bardzo gdzie uciekać, a na młynek wchodzi ok. 200m plecionki 0,25), ale czy wytrzyma spotkanie z pożądnym okazem?

Moje następne pytanie dotyczy doboru kijaszka do kołowrotka. Zastanawiam się dość poważnie nad tym kijkiem: Dragon Millenium Catfish 3,45m 400g. Co o nim sądzicie? Czy będzie pasował do mojego kołowrotka, czy może lepiej kupić karpiówkę(kołowrotek jest przecież typowo karpiowy)?

Mam jeszcze pytanko nie związane ze sprzętem, proszę powiedzcie mi jak zakładacie żywca, bo w poprzednim sezonie miałem kilka pięknych brań, ale wszystkie (prócz jednego, które przyniosło mi 10-cio kilogramowego sumka) zepsułem nie zacinając ryby. Po energicznym szarpnięciu, które miało być zacięciem czułem tylko przez moment opór i ryba puszczała zestaw. Raz po braniu, które trwało ok. 1,5 minuty wyciągnąłem z wody 10-cio centymetrowego karasia (który słóżył mi za przynętę) zupełnie pozbawionego łusek(był zaczepiony pojedynczym hakiem za pyszczek).

Proszę też o porady dotyczące używanych przez Was haków, bo z ich doborem też mam problem, nie wi nawet czy lepiej założyć pojedynczy hak czy kotwicę.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Połamania kija wszyskim życzę (oczywiście nie na kolanie;) )

bar7064

Mikado MLT Heavy Catfish 330 / 80-400g (2011/04/05 07:18)

bar7064

Mikado MLT Heavy Catfish 330 / 80-400g to bardzo dobra wędka według mnie na sumy, kołowrotek też musi być bardzo mocny np,Robinson gamer 510, jest to kołowrotek morski ale na sumy jest bardzo dobry, jeśli chodzi o żywca to powinien być spoory jeśli nastawiasz się na duże sumy, powinien być zaczepiony dwiema kotwicami jedna na środku żywca, druga przy ogonie.jako żywca używa sie kilowego karpia lub leszcze. Ale zapomniałem w polsce do zahaczenia żywca można użyć tylko jednej kotwicy nie wiem jak to zrobisz. Ale co do twojego sprzetu ktory wybrales to ta wedka to  dobra ale chyba za krotka, a z tym kolowrotkiem sie jeszcze nie spotkalem. (2011/04/05 07:32)

P19

Witam

Kolego bar7064 kijaszek który podałem jest 15cm dłuższa od podanej przez Ciebie;)

Proszę Was o wypowiedzi w sprawie mojego kolwrotka, wytrzyma hol trzydziestokilogramowego suma?

Czekam na wasze odpowiedzi

(2011/04/05 14:46)