Zaloguj się do konta

Kołowrotek Daiwa Regal Plus 4000 czy Shimano Baitr

utworzono: 2011/03/10 16:30
Paczosek

witam znowu pytanie znowu do kolegów po kiju :))  pytanie który z tych kołowrotków lepszy daiwa regal plus 4000 czy shimano baitrunner 6000st? prosze o pomoc mam kijek feeder do 150g. chcę łowic na rzece odrze.


z góry dzieki za odpowiedzi
[2011-03-10 16:30]

ryukon1975

Wiosną ubiegłego roku kupiłem dwa kołowrotki Daiwa Regal Plus 3500 BRi-AB,i łowiłem nimi cały sezon z feederami.Dzisiaj na początku nowego sezonu nie widać na nich śladów używania a każdy ma na koncie medalowe brzany.Tak mi się spodobały że jak potrzebowałem na ten sezon jeszcze dwóch kołowrotków do feederów kupiłem Daiwa Regal Z 3500 BR -nowość na rok 2011.
Dodam że Daiwy 3500 Regal Plus  które mam są identyczne jak 4000 które chcesz kupić,różnią się tylko pojemnością szpuli.Za nic nie zamieniłbym ich na Shimano o którym piszesz.Na pytanie który lepszy może odpowiedzieć tylko ktoś kto ma obydwa,lub ewentualnie jakiś bajkopisarz:).
[2011-03-10 17:01]

Paczosek

mozna prosic o jeszcze jakieś wypowiedzi bo z tego co ty pan napisał to ja duzo nie wywnioskowałem moze ktoś kto ma baitrunnera sie wypowie
[2011-03-11 23:57]

ryukon1975

To napiszę inaczej:
DAIWA REGALPLUS to kołowrotek bardzo dobry z odpowiednim do jego ceny wyposażeniem.Ma dwie aluminiowe, szpule,6 łożysk,metalową korbkę, mocny rurkowy kabłąk, wolny bieg i wszystko inne co taki kołowrotek powinien posiadać.
SHIMANO BAITRUNNER ST
dwa łożyska,korbka z grafitu,szpula grafitowa,brak szpuli zapasowej,myślę że w tym przedziale cenowym mogli się postarać przynajmniej o dwie szpule i nie grafitowe ale mocniejsze,według mnie cena mocno za wysoka co do materiałów z jakich jest zrobiony,a wyposażenie to konieczne minimum.
Używam Daiwa Regal i dla mnie wybór jest prosty:kup Daiwę.
[2011-03-12 06:55]

jawor111

używałem daiwe regal plus i baitrunnera tylko model dl te kołowrotki sa prawie w identycznej cenie  i na twoim miejscu wybrał bym baitrunnera dl ma lepszą regulacje hamulca płynniej pracuje jest solidniej  wykonany od daiwy dałeś trochę dziwne porównanie bo do tego schimanowca st powinieneś porównywać zwykła daiwe regala
[2011-03-12 08:27]

Fen0men

http://www.ravenfishing.pl/pl/product/kolowrotki/1830_kolowrotki_z_wolnym_biegiem/shimano/baitrunner_usa_b/btr4500b/

Spójrz na To :) Jest na przecenie :) Ja kupiłem od razu 2 .
[2011-03-12 10:14]

krzychu64

Witam.
Wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem było by poczytanie porządnych opisów tych kołowrotków na forach. Porównałbym za i przeciw pod kątem moich oczekiwań.  Następnie jeśli masz możliwość udałbym się do sklepu i na żywo każdy z nich wziąłbym do ręki i dopiero dokonał ostatecznego wyboru. To czy szpula jest z aluminium czy grafitu nie ma takiego znaczenia jak przekładnia, materiał z jakiego wykonana jest obudowa, korbka, kabłąk, a nawet ilość łożysk. Czasami kołowrotek mający mniej łożysk lżej pracuje od tego wypasionego. O tym czy kupimy ten kołowrotek czy inny decydują indywidualne upodobania.
Nie chcę się tutaj wypowiadać autorytatywnie bo bardzo rzadko kupuję nowy sprzęt. jeżeli już upatrzę sobie jakiś kijek to właśnie do niego staram się dobrać kołowrotek tak by współgrał z wędką, wędka wraz z kołowrotkiem była dobrze wyważona i dobrze leżała w dłoni. Dlatego jestem przeciwny kupowania sprzętu przez internet. Chyba, że miałem z nim wcześniej kontakt i mi tem sprzęt leżał w ręce.
Ostateczna decyzja i tak należy do Ciebie.
Pozdr.
[2011-03-12 10:23]

urchin

DAIWA Regal-Z BR 3500

Po przeczytaniu wielu pochwał kupiłem tą Daiwa Regal Z model 3500BR, i jak na razie jestem zawiedziony.

Nie mogę przyczepić się do mechanizmów, ale za to korpus tej daiwy jest kiepski.

Stopka pod niezbyt dużym obciążeniem ugina się. Przy zwijaniu z przykręconym hamulcem kołowrotek wychyla się raz w jedną raz w drugą stronę, tak jak by to był kołowrotek za parędziesiąt złotych. Dla porównania mam Ryobi Zauber 4000  i Spro 10300 i nie ma w tych kołowrotkach uginania się stopki,z tego Ryobi jestem bardzo zadowolony a Daiwa na samym początku zawód:(

[2013-02-08 21:41]