Kołowrotek do Konger Tango 270/10g

/ 16 odpowiedzi
Wiatam, Klika dni temu nabyłem nowy kij spiningowi tj Konger World Champion Tango 270/10g niestety brakuje mi do niego kołowrotka i za bardzo nie wiem jaki wybrać, Możecie coś polecić do tego kijka ?? pzdr Krzysztof
grek

Cześć kolego.Mam ten kijek już od kilku sezonów.Nie zdziw się jak kiedyś z niewiadomego powodu pęknie Ci szczytówka.Te modele tak mają(a bynajmniej miały).Nic się nie dzieje po tej awarii mam go kilka centów krótszego ale nic mu to nie ujęło w jego doskonałości.Wspaniały patyk do szybkościowego łowienia okoni.Powiem tak:uzbroiłem go w SCHIMANO CATANE 1000 i nic więcej mi nie potrzeba.Pozdro. (2009/05/06 20:26)

bezaocb

Dzieki za pomoc Grek :) (2009/05/07 10:40)

loli_83

Ja do lekkiego połowu spinningowego kupiłem świetny kołowrotek firmy Cormoran X-DS 4Pi 2000. Jest idealny do łowienia kleni , jazi, okoni, pstrągów paprochami, ma płytką szpulę (0,16 - 150 m). Polecam. http://www.bass-sklep.pl/p/pl/4921/kolowrotek+cormoran+x-ds+4pi+2000.html (2009/05/07 16:12)

bezaocb

Do spinningu stosuje kolowrotki z przednim hamulcem a ten model cormorana z tego co widze dostepny jest tylko z tylnim hamulcem ale napewno rozwaze takze te popozycje. Dzieki loli. (2009/05/07 21:41)

u?ytkownik102837

Jeśli chodzi o kołowrotek do spinu o takim cw to proponuje catane, no chyba że masz więcej pieniędzy do wydania i chcesz coś lepszej klas. Ale wydaje mi się że przy takim spinie ta ctanka posłuży trochę czasu. A jeśli chodzi o coś droższego to z pewnością spro red arc na alegro kupisz go za jakieś 300zł (2014/01/24 17:09)

wirefree

Catana nie nadaje sie do spiningu to kolowrotek bardzo delikatny i max do czego moze byc uzyty to splawik. (2014/01/24 18:05)

u?ytkownik102837

Catana nie nadaje sie do spiningu to kolowrotek bardzo delikatny i max do czego moze byc uzyty to splawik.

kolego ten kijek ma cw do 10g dlatego wnioskuje że użytkownik będzie na niego łowił przynętami do max 10g i do takiego lekkiego spiningu ta catana się nadaje, i nie ma co się sprzeczać. Do innego cięższego spiningu oczywiście tego kręciołka nie polecam ale do lekkiego spina jest ok. Trzeba zaznaczyć że oczywiście on nie jest jakiś super i nie ma co go porównywać z młynkami po 400zł ale jak na swoją cene jest spoko i na pewno przy takim ciężarze podoła (2014/01/24 18:22)

wirefree

Obawiam sie ze jestes w glebokim bledzie. Zajezdzilem 2 catany z wedziskiem do 10 gram na kleniach, wiem co mowie. catanka Ok ale splawik tutaj ten kreciolek spisze sie swietnie przez lata ale nie spining. (2014/01/24 19:34)

u?ytkownik102837

Obawiam sie ze jestes w glebokim bledzie. Zajezdzilem 2 catany z wedziskiem do 10 gram na kleniach, wiem co mowie. catanka Ok ale splawik tutaj ten kreciolek spisze sie swietnie przez lata ale nie spining.

oczywiście ja przedstawiłem swoje stanowisko w tej sprawie, powiem tyle że ją miałem catanke i używałem ją do troka i jej nie zajechałem no ale cóż mię nie zawiodła ale kogoś innego już mogła nie ma co na ten temat dyskutować (2014/01/24 20:59)

wirefree

Ile razy jej uzyles 5, 6 razy? (2014/01/24 21:58)

u?ytkownik102837

Co jak co nie mogę powiedzieć był czas że była ze mną nawet po 3,4 razy w tygodniu na rybach na wyprawach po trzy, cztery godziny łowienia na troka. I jakoś nic się, a najczęściej bywała, jesienią gdy temperatury są minusowe. Co prawda zajechałem już jedną catane ale to przy troche cięższym spinie, ale przy bocznym troku moja tysiączka służy dzielnie i wciąż działa (2014/01/24 23:23)

mikolaj37

Zależy jak ktoś łowi ale nie zgadzam się z przedmówcami żeby kupić malutki młynek.Jeśli okonia trzeba prowokować i łowi się skokami czyli pociąga się przynęte kijem a potem zbiera zapas żylki to taki mały kręcioł jest do kitu.Jest z racji swojej malej szpuli za wolny.Też kupiłem katanę 1000 ale gdyby nie podlodówka już bym go opchnął.Mi najlepiej się lowi kolowrotkami 250-300,sam mam ryobi zauber 3000 i wcale nie jest za duży. (2014/01/24 23:32)

u?ytkownik102837

Ja do bocznego troka mam już kilka kijków i  w tym dragon milenium, konger world champion, mam też młynki spro red arc, team dragona fd935iz i catanke, i na żaden z nich nie narzekam. A co do rozmiaru catany to nie nażekam a rybki łowie i to z powodzeniem (2014/01/25 00:04)

Glovvacz

catana to szmelc do spiningu , w zakresie cenowym do 120 zł znajdziesz dużo bardziej udane produkcje polecam okume impact(inspira) lub dragon express pro oba modele maja 5 lat gwarancji. (poczytaj dla pewności opinie w internecie na ich temat).

Oba posiadam i mogę polecić, odrazu powiem ze nie łowie codziennie a 2-3 razy w tygodniu po 3-4 godz, więc nie katuje ich aż tak intensywnie :) (2014/01/27 23:27)

z@mela

Mam  taki kijek juz  z 7 lat i od początku współdziała z kolowrotkiem Shimano Nexave 2500 FB .
Przy tak lekkich przynętach  powiedzmy  max 12g   jest to kręcioł  wg mnie nie do zajechania .
Kwestia wyważenia kija hmmm  tego kija chyba się nie da  wyważyć z powodu bardzo krótkiego dolnika ale znowu po co  idealnie wyważać tak delikatny kijek. (2014/01/28 00:12)