Zaloguj się do konta

Kołowrotek do lekkiego feedera.

utworzono: 2011/02/08 15:12
Radol216

Witam. Chciałbym się dowiedzieć jaki polecacie mi kołowrotek do lekiego feedera/pickera. Kołowrotek do 140zł, będę łowił tylko na wodach stojących. I jeszcze jedno: czy polecacie do tej metody połowu kołowrotek z wolnym biegiem? [2011-02-08 15:12]

Wolny bieg odradzam. W łowieniu federem musisz mieć napiętą żyłkę żeby dobrze sygnalizował ci brania, a więc to tylko wydanie kasy na nic. Zależy jakie chcesz łowić ryby. Jeśli np.brzany, karpie, amury to musisz mieć mocniejszy, a jeśli karasie, płotki i małe liny to mniejszy. Może koledzy coś ci więcej doradzą bo ja nie mam jakichś takich które bardzo polecam. Pozdro
[2011-02-08 16:00]

bpekal

hej Radol216 z własnego doświadczenia z feeder-ami szczerze polecam ci kręcioł bez hamulca jak mój poprzednik już ci pisał ale jeśli chodzi o konkretny model to shimano katana mam w swoich feeder-ach takie dwa o pojemności szpuli 4000 i wydaje mi się że jeśli masz zamiar łowić na rzece to na pewno jest to dobra wielkość gdyż rzeka jest nie przewidywalna i lepiej mieć zapas mocy i żyłki na szpóli pozdrawiam i powodzenia:)
[2011-02-08 16:10]

Radol216

Ok dzięki za rade [2011-02-10 12:41]

przemo1980

hej Radol216 z własnego doświadczenia z feeder-ami szczerze polecam ci kręcioł bez hamulca jak mój poprzednik już ci pisał ale jeśli chodzi o konkretny model to shimano katana mam w swoich feeder-ach takie dwa o pojemności szpuli 4000 i wydaje mi się że jeśli masz zamiar łowić na rzece to na pewno jest to dobra wielkość gdyż rzeka jest nie przewidywalna i lepiej mieć zapas mocy i żyłki na szpóli pozdrawiam i powodzenia:)

Nie wiem czy to dobry pomysł polecać kołowrotek bez hamulca !!!  Jak już to bez wolnego biegu. [2011-02-10 19:23]

Rocky27pl

A ja kolego do feederka polecił bym ci kołowrotek z hamulcem i wolnym biegiem(wolny bieg sprzydaje się ustawiasz jak hamulec  po zarzuceniu i naciągnięciu żyłki włączasz i tyle a sprzydaje się jak weźmie większa sztuka niż byś przewidywał a co weźmie nigdy nie wiadomo do wędki będziesz miał pare kroków żeby zaciąc wtedy tylko troche żyłki z kołowrotka pójdzie a nie z okraczek wędzisko wyleci byłem świadkiem jak gościowi wędke do zbiornika wciągnoł karp i czekaj aż dobije do brzegu z wędką  to tyle ) a kołowrotek ja bym proponował  Konger Primax Magic Carp 640 niewielkie pieniądze a fajny kołowrotek z kapitalnie działającym hamulcem Polecam link http:http://warciak-fishing.pl/produkt-Konger_Primax_Magic_Carp_630,1154.html

http://allegro.pl/konger-primax-magic-carp-630-wyprzedaz-haczyki-i1454204807.html

[2011-02-10 20:16]

tstaros

Kolego, ja ma na feederze shimano catane 4000, bez wolnego biegu i jest naprawdę o.k.

Natomiast nie polecałbym kongera. Kije maja super, ale młynki - przynajmniej te z niższej półki - są moim zdaniem badziewne.

[2011-02-10 21:01]

Rocky27pl

Kolego, ja ma na feederze shimano catane 4000, bez wolnego biegu i jest naprawdę o.k.

Natomiast nie polecałbym kongera. Kije maja super, ale młynki - przynajmniej te z niższej półki - są moim zdaniem badziewne.

Każdy ma swoje zdanie ja mam dwa kręcioły Kongera jak narazie jest wszystko oki więc nie narzekam a kije kongera też mam w zestawie teleskopa i feedera 

[2011-02-11 20:45]