Zaloguj się do konta

Kołowrotek i wędka

utworzono: 2010/12/15 15:45
wozniakpg

Koledzy chcę kupić wędkę teleskopową i kołowrotek, pan w sklepie polecił mi wędkę yexona węglową z jakimiś mocniejszymi przelotkami długość 3,6 za około 140pln, i kołowrotek shimano z trzema łożyskami (mówi że są to inne łożyska i że liczba łożysk jest nie do końca najważniejsza)
kosztował 120pln. Mam problem tego typu że Będzie to mój pierwszy myślę porządny zestaw i nie chce kupić czegoś co mi ktoś "wciśnie". Za wszystkie porady z góry dziękuje..          
[2010-12-15 15:45]

kazik-kz2

Może napisz do czego chcesz ten zestaw?

Co do wędki, zdania zapewne będą podzielone, ale ja bym szukał dwu lub trzy składowej.

Teleskop jest na plus tylko pod względem transportu, reszta przemawia na niekorzyść teleskopów.

Co do kołowrotka shimano to fakt, łożyska są łożyskami, a nie jakimiś plastikowymi tulejami.

Ja zdecydowanie wole shimano z trzema łożyskami, niż jaxona na 8 tulejach:)

Ale napisz coś więcej do czego potrzebujesz ten zestaw, wtedy otrzymasz bardziej konkretne odpowiedzi.

Pozdrawiam

[2010-12-15 15:54]

wozniakpg

Głównie spławik  i łowienie z brzegu.
Na leszcza  płotki i okonie.
[2010-12-15 16:38]

kazik-kz2

Ja niestety nie łowię na spławik często, tylko sporadycznie.

A więc co do kija to nie pomogę, bo nie posiadam kija pod ta metodę.

Łowie tylko na bacik, jak chce zlowić żywca.

Co do kołowrotka to myślę że taki shimano catana 1000 lub 2500 spokojnie przy splawikówce da radę.

[2010-12-15 17:32]

przemo1980

Witam. Posiadam  kołowrotek Shimano Catana model 1000 i 2500 i jak dla mnie to 1000 do spławikówki troszkę za mały,ale nie twierdzę że się nie będzie nadawał. Przy wędce Mikado Sensei Tele Match 4.20m ma zamontowaną Catane 2500 i śmiga super. Wymieniony kijek też spoko,cena około 160zł.

[2010-12-15 17:46]

bednar14

Głównie spławik  i łowienie z brzegu.
Na leszcza  płotki i okonie.

A może lepiej kup sobie odległościówkę jak chcesz na spławik łapać albo bolonkę tyle że na zbiorniku zaporowym czy jeziorze wygodniej będzie ci się łowić matchem.Chyba że chcesz tą wędką też z gruntu łowić?Podaj jaki model jest tego Jaxona
[2010-12-15 17:58]

wozniakpg

niestety nie nie znam modelu tej wędki, a łowić będę tylko na jeziorze

[2010-12-15 19:02]

bednar14

Z zakupem wędki to poczekaj do wiosny jak będą jakieś nowości chyba że ci już jest potrzebna?
[2010-12-15 20:33]

Ja również myślę, żę lepiej zaczekać do wiosny, chyba że prezent pod choinke to co innego. Proponyje kupić matchówke o długości 3,90cm- 4,20cm i ciężarze wyżytu od 15g-30g. Wędka będzie idealna do łowienia ryb na które polujesz.  kołowrotek 2500 bedzie sie nadawał. Jednak to ty powinieneś pójść do wędkarskieo i przetestować pare kijów i wybrać tę wędke która najlepiej leży ci w rękach i dobrać do niej odpowiedni kołowrotek [2010-12-15 21:46]

JakubUrsynow

Ja się muszę zgodzić z paroma Kolegami- odległościówka to lepszy wybór, a  spokojnie dostaniesz jakąś poniżej 200pln. Zwróć uwagę na ciężar wyrzutowy - nie większy jak 20 gram, tak myślę. Dobrym pomysłem jest też, żeby poczekać na poświąteczne wyprzedaże.
Jeśli chodzi o kołowrotek w dobrej cenie to mam niezłe doświadczenia z Okumą, ale opinii na temat młynków to niemal tyle samo co wędkarzy.
Wracając do wędki - pamiętaj, że jak kupisz odległościówkę to nie znaczy, że masz łowić kilometr od brzegu;) a możliwości zawsze masz większe.
Pozdrawiam.
[2010-12-16 08:33]

arus

kolego jesli moge cos doradzic to jesli chcesz lowic na jeziorach z gruntu i na splawik a w naszym kraju wolno lowic na dwie wedki to polecam taka kombinacje wedeczka gruntowa ( feder lub picer ) jesli nie wiesz czym sie roznia napisz na priva . kolejna wedeczka to nieodzowny bacik swietna zabawa ( jak dla mnie ) . Musisz pisac konkretnie jakie rybki sa w wodzie nad ktora chcesz lowic , linia brzegowa i inne szczegoly . pozdrowionka
[2010-12-16 10:27]

pocisk22

Ja osobiscie to polecam Ci ten zestawik jest tanszy a napewno lepszy  wedka to

http://allegro.pl/cormoran-topfish-tele-trout-3-60m-10-30g-26-33361-i1350818823.html

a kolowrotek bedzie dobry tez na grunt i spining masz 2 szpule to inne zylki ponawijasz i i bedzie gites

http://allegro.pl/okuma-tritan-rd30-ttr-30-dss-10-16-330-promocja-i1344853182.html
[2010-12-16 10:27]

arus

klezko pocisk ! co takiego ma ta szklana wedeczka ze kosztuje ponad 100 pln sa nowe kompozyty ( podobno lepsze weglowe  ) w nizszych cenach . Napisz prosze co ma ten kij w sobie ze zasluguje na swoja cene . napomne ze moja pani lowi na yorka za 31 pln podobne parametry tez tele tylko 70 pln ruznicy ? rybki lowione na tego kijka to karpik ok 3 kg amur ok 2 kg leszcze i plotki ok 0.5 kg z wysokiego brzegu .POZDROWIONKA
[2010-12-16 13:25]

pocisk22

hmm niekosztyje no ponad 100 tylko 90ziko
Mysle ze jest lekkie jak na tak wytrzymale wedzisko to po pierwsze pozatym jakosc wykonania i trwalosc posluzy ono napewno dluzje od kijkow za 30ziko
niekaze nikomu go kupowac
moim zdaniem jesli kupic sprzed na dluzej to wole trosze doplacic i miec lepszy kijek
[2010-12-16 14:23]

wozniakpg

Chcę wydać na kij około 150pln. I kupić taki żeby mi służył dość długo a łowienie było przyjemne.
Czytałem trochę o metodzie odległościowej i zaczynam się wahać między tym teleskopem a wędziskiem do tej metody 
[2010-12-16 15:38]

kaziks403

Witam.Bardzo dobrze, że się wahasz bo jeszcze trochę i się zdecydujesz. Wędka odległościowa to normalna spławikówka na jeziora. Możesz ją poławiać metodą angielską lub na spławiki stałe. Wszystko zależy od głębokości wody i decyzji poławiającego.Jeżeli zdecydujesz się na zakup odległościówki, to polecam wędkę 3 składową o ciężarze wyrzutu do 25g. Mają lepszą pracę,mniej punktów słabych(łączenia) i są też lżejsze.  Do połowów gruntowych nabądź sobie federa do 100g.
Co do firm, to trudno radzić, bo każdy gustuje w czym innym i co innego chwali. Poszukaj sobie w sklepach internetowych, na allegro sprzętu w danym przedziale cenowym.Przed decyzją zakupu przez internet, udaj się do sklepu stacjonarnego, porównaj ceny a przede wszystkim dotknij, pomachaj wędką którą chcesz kupić i dopiero decyduj.
W internecie polecam: FISHING-MART ;  INSEL ; Sklep BASS ; wedkarski.com ; wedkarskisprzet.pl  ; EuroFishing
Do wiosny jeszcze sporo czasu. Odkładaj gotówkę, czekaj na przeceny, promocje i wyprzedaże, a kupisz sprzęt o klasę wyżej.
Pozdrawiam. [2010-12-16 16:37]

pocisk22

Kaziks objasnil ci dokladnie i ja sie z tym zgadzam
wedke dobieraj do lowiska ja wybieram teleskop bo umnie wiecej rzek niz jezior ale jesli tlyko masz zamiar  lowic na jeziorach to wes odleglosiuwke
duzy plus teleskopu to transport
co do feedera to wyrzut bedzie zalerzal gdzie lowisz jezli na jeziorach to 100 zaduzo ja bym wizol do 80 gram a jesli na rzekach z duzym uciagiem to spokojnie wes 80-120gi wiecej imozna lowic koszykami 80g
[2010-12-16 18:23]