Kołowrotek z wolnym biegiem do gruntu i żywca

/ 12 odpowiedzi
Chciałbym kupić sobie kołowrotek z wolnym biegiem szpuli. Przeznaczenie to gruntówka z żywcem lub trupkiem, albo zasiadki na białą rybę. Jeżeli macie jakieś dobre opinie to będe bardzo wdzięczny za podpowieć.
Mikesz71


Potwierdzam z wolnym biegiem tylko baitrunnery Shimano. (2010/09/30 10:44)

pdurczak3


Ok.tylko który, bo jest ich kilka.  (2010/09/30 10:52)

Mikesz71


witam to już zależy do czego będzie ci potrzebny jeżeli zależy ci na ekstremalnie dalekich rzutach do karpiowania  to BBLC, a jak nie to mniejsze modelez serii aero lub innych, ja używam US Baitrunner 6500B to już potężna maszyna na  karpie sumy, nie ma szpuli do dalekich rzutów ale dobrze się nim rzuca bo szpula jest duża. Model 4500 jest taki fajny pośrodku i uniwersalny polecam. (2010/09/30 10:58)

u?ytkownik4878


To zależy ile masz kasy:)

Na gruntówkę z martwą rybką, żywcem na biała rybką wystarczą te modele za około 300-400 zł.

Nie wiem jakie one taraz maja oznaczenia bo te oznaczenia sie zmieniają, a ja swoje kupowalem już około 5 lat temu, ale nadal chodzą jak nowe:)

Pozdrawiam

(2010/09/30 11:01)

pdurczak3


A co powiecie o firmie OKUMA .Ja wiem że tonie ten pułap co DAIWA lub SHIMANO, ale też chyba coś sobą reprezentuje. Słyszałem że kołowrotki do metody spiningowej są bardzo dobre w porównaniu do ceny danego z nich (2010/09/30 11:21)

u?ytkownik4878


Mialem raz okume epix pro (cena około 200 zl), w ciągu jednego sezonu spiningowego była dwa razy w serwisie i w końcu wylądowala w koszu bo mialem dość biegania, wysyłania jej do serwisu. To samo przy dragonach i kongerach czy jaxonach - przy intensywnym spiningowaniu kołowrotki max na jeden sezon. A 5 lat gwarancji to fajny chwyt marketingowy, tylko że przez te 5 lat wiecej będzie w serwisie niz nad wodą.

Od 5 lat spininguję twin powerem, czasami stradickiem i od 5 lat zero problemu z kołowrotkiem spiningowym. Także koszt zakupu juz mi się zwrocił. No i jakość lowienia jest nieporównywalna, a przede wszystkim mnie nie w kur...ze cos znowu nie tak z kolowrotkiem.

Na grunt używałem przez około miesiąc Power Liner - jak dla mnie porażka i oddalem go koledze.

Nie miałem awarii tego kołowrotka, ale hol ryby w porównaniu z baitrunnerem mozna porównac do jazdy polonezem a np samochodem klasy insignia.

Być może nie tylko shimano są ok, bo daiwa tez ma super kręcioły - ale lowiłem na nie sporadycznie, a więc cięzko mi powiedzieć jak sprawują sie przy dłuższej eksploatacji.

Dlatego pisze o shimano

Pozdrawiam

(2010/09/30 11:44)

baloonstyle


Ja posiadam dwa kręciołki Okumy i jest bardzo dobrze jak narazie , nie ma problemów.Są w miarę nowe więc czas pokaże ale narazie jest ok. (2010/09/30 11:53)

pdurczak3


Dzięki kazik. Masz rację,lepiej zainwestować w coś z wyższej półki niż później biadolić jaki to błąd przy zakupie zrobiłem.Zapytam jeszcze sprzedawcę ale on i tak mi poleci shimano ze wględu na zarobek na mnie.Jak by nie było więcej kasy dla niego. Pozdrawiam cześć.  (2010/09/30 12:05)

MARAS-1970


jade na daiwie,procaster i regal z wolnym biegiem sa niezawodne posiadam baitrunnera kilka sezonow jest tez oki (2010/09/30 13:53)

u?ytkownik36310


Abu Garcia 301 fr. Tani młynek, a jego wykonanie jest po prostu.... Abu i tyle w temacie. (2010/09/30 22:15)