Zaloguj się do konta

Kołowrotek do dalekich rzutów

utworzono: 2010/09/29 21:14
wojtas1974

Witam.

Proszę o opinię i radę w miarę możliwości.

Szukam młynka w kwocie do 300zł z wolnym biegiem no i oczywiście ze szpulą typu ''long cast'' do dalekich rzutów. Oczywiście kołowrotek musi być solidny, na karpie :)

Mam wędki Mikado Sensual Carp 360 / 3 lbs 3 częściowe. Czy ktoś ma doświadczenie z tymi kijami ? Jeśli wymienię kręcioły na typu ''long cast'' będę mógł tymi patykami rzucać ponad 100m ?

Puki co raczej nie mogłem takich wyników osiągnąć, mam młynki Jaxon AMADO AXL 600 więc sami rozumiecie czemu.

[2010-09-29 21:14]

MARAS-1970

mialem ten sam problem ciezko  znalezdz kreciol z ta szpula jedynie typu match,wiec zakupilem daiwe regal z wolnym biegiem i ponton z ktorego wywoze zanete i zestaw wiec problem z glowy
[2010-09-30 08:20]

Mikesz71

Witam Nie wiem czy za tę kasę kupisz coś dobrego bo wiesz szkoda kasy na jakieś kręcioły z których nie będziesz zadowolony. Z Long cast najtańsze jakie widziałem i godne zaufania to Emcasty i Emcasty Plus firmy Daiwa. model 5500 jest godny uwagi mam taki i bez zarzutu sprawuje sie trzeci sezon. Co do rzutów ponad 100m to żyłka tez ma znaczenie. Znam gościa który na szpule long cast nawinął 0,35 i narzekał że nie może rzucić 100m a po zmianie kija na 3,9 i 3,5 lbs i po wymianie żyły na 0,3 śmigał 120m ciężarem 90-100g. Kij i do tego dobry młynek to podstawa. Zobacz sobie po ile chodzą emcasty plus może kupisz w tej cenie, lub niewiele dołożysz. A może poczekaj na posezonową obniżkę.
Pozdrawiam.
[2010-09-30 08:46]

Mikesz71

Chyba że rozbijesz skarbonkę to polecam Shimano LC lub Daiwa Emblem Pro ten jest  bez wolnego biegu ale można dokupić konwersję wolnego biegu i po sprawie , lub łowić normalnie.
[2010-09-30 08:59]

Do Mikesz71-nie każdy ma skarbonke,ja naprzykład nie a jak już to taką bez dna.Kiedy na rybki? [2010-09-30 10:19]

Mikesz71

Mario no masz racje ale troszke pooszczędzać na zimie i mozna niezły sprzęcik kupić. A na rybki w sobotę piszesz się?
[2010-09-30 10:47]

wojtas1974

A co sądzicie o tym kręciole :

http://allegro.pl/sanger-anaconda-magic-runner-iii-gt6500-i1241401928.html

Może nie jest urodziwy ale nie o to tutaj przecież chodzi. Ważne żeby był mocny i służył długo i pewnie.

No i może ktoś się wypowie na temat wędek , o których wspominałm wcześniej.

Ciężko znaleść  jakieś opinie na necie- czyżby były tak mało popularne ?

[2010-09-30 16:22]

wojtas1974

Panowie co sądzicie na temat tego kołowrotka :

Sanger Anaconda Magic Runner III GT6500

http://allegro.pl/sanger-anaconda-magic-runner-iii-gt6500-i1241401928.html

No i może ktos parę słowek na temat wędek, o które pytałem wyżej wtrąci :)

[2010-10-03 15:37]

Jeśli chcesz mieć dobry kołowrotek z wolnym biegiem musisz dać więcej niż 300zł. Najlepiej poradził kolega Mikesz71, sam posiadam Daiwę emcast evo i niemam do niego żadnych zastrzeżeń. Bardzo chciałem mieć kołowrotek z wolnym biegiem ale dobre kołowrotki z wolnym biegiem za dużo kosztują jak na moją kieszeń w tym momencie z prostych przyczyn(uczeń) . Anakonda nie jest jeszcze tak doświadczona w wyrobie kołowrotków jak daiwa i shimano bo oni wiedzą co produkują i używają do tego dobrych materiałów. Co do wędek to nie wiem co powiedzieć bo nie widziałem ich na żywo. Teraz nadchodzi zima i czaje się na drugą daiwę. Jeśli chodzi o kasę to u mnie nie jest tak różowo ale oszczędzałem każdy grosz. Jeśli interesują Cię dalekie rzuty to mogę poradzić Ci żebyś dowiedział się trochę o materiałach strzałowych które ułatwiają dalekie rzuty. Sam trenuję nad pobliskim stawie i po dokładnym zmierzeniu dowiedziałem się że z emcastem evo i kijkiem shimano alivio mogę rzucać spokojnie na 90m pod wiatr i teraz trochę żyłki mi brakuję do rantu szpuli ale jak nawinę nową żyłkę i dodam dobrą strzałówkę będę mógł rzucać na 100m. A jeśli chodzi o strzałówki to pamiętaj że węzły strzałowe bardzo osłabiają zestaw więc uważaj. Kolejna sprawa to kijek. Mojemu alivio daleko do dobrego kija rzutowego. Jedne z lepszych kijów jakie widziałem to chub oudcast 13stóp i 3,5lb ale też trzeba się na nie wykosztować.
Trochę się rozpisałem ale ma nadzieję że choć w jakimś stopniu pomogłem Ci.
PS. Jeśli kupujesz taki zestaw na karpia to radzę się w mate wyposażyć bo pewnie się przyda:P
[2010-10-03 22:50]

Polecam kołowrotek z wolnym biegiem i szpulą lon cast TICA ABBYS TF 8007  http://www.carpmix.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage-ask.tpl&product_id=62&category_id=62&option=com_virtuemart&Itemid=67

  • 9 wysokiej jakości łożysk kulkowych
  • wolny bieg szpuli
  • komputerowo zaprojektowany system redukcji wibracji rotora podczas nawijania żyłki (idealne wyważenie kołowrotka)
  • wygodny ergonomiczny uchwyt
  • łożyskowana odkuwana korba
  • system redukcji luzów na korbie kołowrotka
  • korba przekładana lewo/prawo
  • łożyskowana rolka zapobiegająca skręcaniu się żyłki w tytanowej powłoce
  • konstrukcja umożliwiająca dalekie rzuty
  • kuta aluminiowa szpula
  • bardzo mocny aluminiowy korpus kołowrotka
  • Nowoczesna i precyzyjna technologia wykonania w systemie "cybernetic” !!!!
  • mocna przekładnia ślimakowa.
  • precyzyjnie działający hamulec-duże pokrętło
  • Pojemność głębokiej szpuli No. 12 (TF10000R) (mm/m): 0.35/530, 0.40/400, 0.50/260, 0.55/215, 0.60/180
  • Pojemność szpuli do dalekich rzutów No. 8 (TF8000R): 0.35mm - 370m, 0.45mm - 220m, 0.50mm - 180m
Gwarancja: 24 miesiące
[2010-10-03 23:54]

wojtas1974

"Karpiu z bagien" dzięki za obszerną wypowiedź. Nadal jednak jestem zdecydowany na kołowrotek z wolnym biegiem , ciekawą propozycję przedstawił kolega "Jarek11" - gdyby tylko kosztowały troszkę mniej , zwłaszcza że trzeba 2szt kupić :)

Co do zestawów strzałowych to stosowałem już takowe i szczerze mówiąc nie zauważyłem chyba poprawy w odległości wykonywanych rzutów , natomiast na obu wędkach z czasem zestawy zerwałem przy wyrzucie. 1 bardzo szybko a 2 służył dłużej ale jak już pisałem bez specjałnych efektów (nie wspominając o obolałym palcu od plecionki :) )

[2010-10-05 16:08]

Ja strzałówki używam gdy trenuję rzuty, żyłki nie zajeżdża bo rzucam ołowiem106g a co do palca to raz rzucałem gołym palcem to odcisk się zrobił i nie mogłem rzucać dlatego pożyczam na razie od kolegi ochraniacz na palec(stall finger)
Tica robi fajne kołowrotki. Znajomy posiada taki i sobie go chwali.
[2010-10-05 21:12]

PS. Tica mi się bardzo podoba bo ma 2ie różne szpule i ogólnie jest ciekawym kołowrotkiem. Ale drażni mnie brak ABSu. W daiwie jest i nie raz mi pomógł :)
[2010-10-05 21:16]

ABS to nic innego jak tzw. 'odwrócony stożek' czyli minimalny lifting kształtu szpuli, który daje tam te kilka procent przy rzucie ..i podobno (w co za bardzo nie wierze) zmniejsza też nieco platanie zwojów - drobny bajer rozdmuchany przez marketingowców do rozmiarów przełomu technologicznego. [2010-10-06 13:25]

kurcze... to coś pomyliłem w takim razie bo myślałem że ABS to ten rowek pod szpulą żeby żyłka nie wchodziła pod szpule.
[2010-10-06 18:35]

No fakt w Tice tego nie ma i mi raz przy rozkładaniu żyłeczka wlazła pod szpule ale mogła to być wina nowej żyłki bo teraz nic nie włazi pod szpule i ogulnie wszystko jest oki
ps nie przejmuj sie jest tyle tych angielskich nazw,skrótów że trudno sie w tym wszystkim połapać
[2010-10-06 19:15]

wojtas1974

Właśnie zakupiłem na Allegro 2 wędki Chub Outkast 12ft 3.5lb tak wiec mam na zbyciu wspomniane wyżej Mikado.

Chuby to ponoć rewelacyjne kije, więc teras muszę tym bardziej dobrać fajnego kręcioła żeby zestaw był z wykożystaniem  możliwości jakie oferują wędki eksploatowany.


[2010-10-08 15:26]

daiwa emblem będzie dobrym rozwiązaniem. Chyba że zaszalejesz i kupisz shimano BBLC i będziesz miał spokój na lata. Wiem że kosztuje ile kosztuje bo sam chcę go kupić ale bank bym musiał obrabować i tera stawiam na daiwe.Z czasem se kupie shimano a daiwy będą do spoda i markera.
[2010-10-08 21:38]

wojtas1974

Raczej na shimano BBLC się nie szarpnę. Kupić 2 szt to majątek trzeba wydać :)

Szukam dlatedo jakiegoś kompromisu jakość i cena.

Ale wybór jest naprawdę marny.

[2010-10-09 11:52]

Też nad tym ubolewam:(
[2010-10-09 18:31]

Mikesz71

Karpiu z bagien a co sądzisz o US Baitrunner. Można sobie ściągnąć ze stanów uzywkę za nieduża kasę a powiem ci wolę to niż inne nowe sprzęty. Ja mam US6500B potężna maszynka zobacz sobie nie ma szpuli LC ale 100m bez problemu dobrym kijem a do wywozu to nie przeszkadza. Dla łowiących lżej polecam US4500.
[2010-10-09 19:26]

wojtas1974

Panowie.

Byłem już przekonany do Tica Abyss prawie na 100% ale im więcej szperam w temacie tym mniejszy optymizm. Podobno te kołowrotki maja mankament w postaci podwijania żyłki za szpulę i skręcania owej żyłki.

Czy jacyś użytkownicy tego sprzętu mogą się wypowiedzieć w tej kwestji ?

[2010-10-13 19:00]

wojtas1974

Może ktoś się orientuje gdzie można dkupić konwersję wolnego biegu do Daiwa Emblem ? [2010-10-14 21:44]

Może ktoś się orientuje gdzie można dkupić konwersję wolnego biegu do Daiwa Emblem ?




Cześć posiadam Tiki Abbys  i faktycznie raz przy rozkładaniu żyłeczka wlazła pod szpule ale mogła to być wina nowej żyłki albo przy rozwijaniu wędki coś poszło nie tak ,wędka 3 częściowa,kołowrotek dokręcony do wędki i z gotowym zestawem spakowana do pokrowca .Teraz już to się nie zdarza .Podczas łowienia wszystko jest w najlepszym pożądku.Jeśli chodzi o skręcanie żyłki ktoś bzdury pisał,ja nic takiego nie zaopserwowałem.
Być może wynika to z błędów użytkowników , wiele razy widziałem jak ludzie robią podczas wywózki ;nie otwierają kabłąka i włanczają wolny bieg i wywożą na wolnym biegu -wtedy karzdy kołowrotek będzie skręcał żyłkę.

[2010-10-15 19:09]

US Baitrunner jest dobrym kołowrotkiem tylko daleko nim nie rzucisz. Z każdego kołowrotka od czasu do czasu brody pójdą bo żyłki też dają wiele do życzenia. Shimano nawet z taką szpulą można machnąć jak wspominałeś i jak dasz fajną miękką żyłeczkę to będzie git.
[2010-10-15 21:36]