Kołowrotek Okuma Cassien

/ 11 odpowiedzi

Witam. mam zamiar zakupić sobie zestawik skaładający się z wędki Dragon Team Dragon Silver Edition Carp 3,9m 3.5lb 2cz. oraz kołowrotka  Okuma Cassien CS55. jest to wydatek rzędu 660 zł. i nie chciałbym popełnić jakiejś gafy. łowić tym sprzętem zamerzam na zbiorniku Domaniów, Wiśle koło Zajezierza, zbiornikach komercyjnych (karpie, sandacze na żywca z gruntu, sumy, generalnie duże rybki no i waleczne). napiście co myślicie o tym, a może macie jakieś inne sprawdzone zestawy z tej granicy cenowej.


pozdrawiam radek

Mikesz71


Kijek fajny ma go mój znajomy i rzucałem nim kilka razy a nawet ciągłem karpie takie do 3kg. Co do kołowrotka to nie oceniam okumy za coś wspaniałego bo mieliśmy z nimi kłopoty nie wiem jak z modelem Cassien ale wolałbym na twoim miejscu zakupić na przecenie posezonowej Daiwę lub Shimano to jednak wiesz jak mercedesy wśród kołowrotków. Sam Mam Emblemy Pro Daiwy i są niezniszczalne tylko nie mają wolnego biegu. Shimano to już klasyka Model US Baitrunner może robić za wyciągarkę moc i potęga a do tego wolny bieg na duże ryby polecam bo sam używam model 6500B nie do zajechania. Możesz rozglądnąc się za używkami po karpiowych giełdach z dobrych rąk maszyna nie będzie rozczarowaniem, chyba że masz kogoś w Stanach tam nówka kosztuje 120 $.
Pozdrawiam. (2010/09/27 09:19)

baloonstyle


No właśnie jak ktoś by zamawiał coś ze stanów to niech da znać z jakieś strony to tez coś bym zamówił i za przesyłkę byśmy się dogadali. (2010/09/27 09:39)

u?ytkownik44916


Ja zamiast niewspółmiernie drogiego Dragona mogę polecić koledze kijek znacznie tańszy, a niczym nie ustępujący wspomnianej przez kolegę wędce. Mianowicie mam na myśli Konger Arcus Black Carp 390/3,5lbs. Ten kij ma w sobie dynamit podczas wyrzutu a zapas mocy to już najlepiej samemu zobaczyć, bo i tak nikt nie uwierzy. Świetna praca podczas holu. Co do kołowrotka to pewnie wielu zaskoczę, ale łowię trzeci sezon na Jaxon Marlon 6000. Nie mogę do tej pory powiedzieć na niego złego słowa, a kilka parokilogramowych karpi już przećwiczył. Jest wierną kopią pewnego renomowanego kołowrotka, bo schodzi z tej samej linii produkcyjnej, a kosztuje około połowy ceny jego pierwowzoru. (2010/09/27 09:45)

Mikesz71


Baloonstyle trzeba uważać jak się kupuje na necie w stanach a zwłaszcza nowe rzeczy w renomowanym sklepie bo mogą dowalić cło na granicy. Najlepiej jak ktoś znajomy przywiezie sprzęt. A jak się kupuje używki od kogoś co sprzedaje na necie to nie ma problemu tylko kwestia przesyłki kwotę musisz ustalic z sprzedawcą najdrożej jest piorytetem z ubezpieczeniem tego nie polecam. (2010/09/27 19:58)

baloonstyle


Domyślam się że koszty przesyłki priorytetowej nie są małe ponieważ kupuje sporo ciuchów z UK i tez priorytety wychodzą drogo :))
Dzięki za info , ale za hobby trzeba płacić :)) (2010/09/29 08:51)

u?ytkownik4878


Co do tej konkretnej wędki to nigdy na nią nie łowilem, więc nic o niej nie popwiem. 

Ale co do kołowrotka to proponuję za ta kasą kupic shimano baitrunnera, napewno się sprawdzi na duże rybki.

Pozdrawiam

(2010/09/29 09:08)

kajtek 83


okuma Cassien cs55 to dobry kołowrotek kolega go używa i jest zadowolony ale gdybyś trafił na jakąś przecene shimano BAITRUNNERA to sie nie zastanawiaj bo to sprzęt nie do zajechania.Mam Baitrunera i miałem okazje holować nim karpia 7.40kg Shimano  jak dla mnie o niebo lepszy ale za razem droższy. (2010/09/29 10:24)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

MARAS-1970


kolego za te pieniazki masz karpiowke alivio shimano i mlynek daiwy regal lub dofinansuj na baitrunera wtedy nie popelnisz gafy. (2010/09/29 11:48)

u?ytkownik55630


Mogę polecić teleskop Shakespeare Cypry Tele Carp 3lbs - wędka kosztowała ok 170 zł a jest naprawdę świetna . (2010/09/29 13:02)

radziszek


Jeśli chodzi o kija to już kupiłem Catana BX Specimen 13-350L. pozostał mi jeszcze do zakupu kołowrotek. dzięki za wskaz€wki (2010/10/02 15:13)

Mikesz71


Jeżeli nie nastawiasz się na ciężki sprzęt ja BBLC to zobacz Super Baitrunner 8000 XTEA lub 8000D nie są tak wielkie jak BBLC a zarazem mają to coś w sobie. (2010/10/02 18:59)