Kołowrotek Spro Passion 730 a plecionka

/ 12 odpowiedzi
Witam,
Kupiłem sobie w 2016 kołowrotek spro passion + wędkę dragon express spin  5-25. Łowiłem tylko w 2016 w dodatku w ciągu roku byłem jedynie 15 razy na rybach, a tak zestaw od 4 lat leży w szafie. Wędka  trochę sztywna na żyłce nie czuć praktycznie przynęty o gramaturze nawet 15g dlatego zmieniłem żyłkę na plecionkę, ale problem w tym, że nie wiem co to nawet za plecionka, bo dostałem od kolegi spinningisty z Niemiec. Plecionka w czarnej szpuli na której pisze Filthaut Plastic. Nawinąłem na kołowrotek i przy łowieniu zauważyłem ze plecionce robią się rowki na szpuli i ciężko wychodzi z kołowrotka i łowienie jest praktycznie niemożliwe. Nie wiem czy problemem jest plecionka czy kołowrotek i nie chcę wydawać pieniędzy na nową plecionkę jak ma się sytuacja powtórzyć, no wolałbym już w takim razie kupiłbym dobrą żyłkę, bo z nią nie ma problemów; tylko jak pisałem wędka dragon express spin jest trochę za sztywna i z opadu na żyłce nie da się łowić bo nie czuć podbicia przynęty.
Jakub Woś


Powiem szczerze, że zdziwiony jestem tym co piszesz. Spro Passion to budżetowy kołowrotek ale nie chce mi się wierzyć, że po 15 razach nad wodą zwykła plećka cokolwiek w nim wyryła. Nie znam tej plecionki, może to jej wina. Jeśli natomiast chodzi o czucie przynęty to zawsze lepiej będzie na plecionce niż żyłce bo nie jest rozciągliwa. Błąd był przy wyborze kija. Jeśli łowisz gumami z opadu i podbcia trzeba było brać Jig (wklejkę) a nie Spin. Wiele by wyjaśniło zdjęcie młynka i plećki (2020/07/07 19:34)

knajcik1321


Nie chodzi o to, że w szpuli plecionka coś wyryła tylko po nawinięciu plecionki jej zwoje wchodzą jakby między siebie / na siebieÂÂ i przy rzucaniu stawiało to opór i ciężko wychodziła ze szpuli. Kupuję nową plecionkę i mam nadzieję ze normalne plecionki wyglądają inaczej bo nigdy nie miałem innej poza tą, stąd negatywne podejście do plecionek.

Co do passiona to całkiem spoko kołowrotek (mam też arca, ale z 2010 i kupiłem budżetowy zamiennik, trochę żaluję ze nie oddałem za kwotę passiona do konserwacji). Przy kręceniu na sucho passionem słychać w nim cykanie na szpuli przy maksymalnym wysunięciu i na samym dole, ale przy obciązeniu jest git. Żyłkę nawija całkiem równo, ale boje się że kupię plecionkę i będzie nawijał nierówno, bo tego noname nawinał dość nierówno, w kształcie klepsydry.

A co do spina faktycznie wolałbym coś bardziej giętkiego, bo to niby x-fast ale czuć lepiej przynętę; jednak na wklejance lub czyms z wolniejszą akcją lepiej pracuje szczytówka, musi wystarczyć bo nie mam zamiaru zmieniać czegoś z czego korzytałem 15 razy w ciagu 4 lat xd. (2020/07/08 15:27)

knajcik1321


Dodam, że po dwóch wypadach postanowiłem przejść na żyłkę z lekkim oporem do plecionek, aż do teraz. Tamta plecionka to jakiś niewypał. Firma zajmująca się wyrobami plastiko-podobnymi z Niemiec, więc plecionka to też pewnie jakiś szajs - taki dostałem to nawinąłem. Teraz kupię pewnie power pro i spróbuje ponownie. (2020/07/08 15:36)

Jakub Woś


Nie chodzi o to, że w szpuli plecionka coś wyryła tylko po nawinięciu plecionki jej zwoje wchodzą jakby między siebie / na siebieÂÂÂ i przy rzucaniu stawiało to opór i ciężko wychodziła ze szpuli. Kupuję nową plecionkę i mam nadzieję ze normalne plecionki wyglądają inaczej bo nigdy nie miałem innej poza tą, stąd negatywne podejście do plecionek.

Co do passiona to całkiem spoko kołowrotek (mam też arca, ale z 2010 i kupiłem budżetowy zamiennik, trochę żaluję ze nie oddałem za kwotę passiona do konserwacji).ÂÂ Przy kręceniu na sucho passionem słychać w nim cykanie na szpuli przy maksymalnym wysunięciu i na samym dole, ale przy obciązeniu jest git. Żyłkę nawija całkiem równo, ale boje się że kupię plecionkę i będzie nawijał nierówno, bo tego noname nawinał dość nierówno, w kształcie klepsydry.

A co do spina faktycznie wolałbym coś bardziej giętkiego, bo to niby x-fast ale czuć lepiej przynętę; jednak na wklejance lub czyms z wolniejszą akcją lepiej pracuje szczytówka, musi wystarczyć bo nie mam zamiaru zmieniać czegoś z czego korzytałem 15 razy w ciagu 4 lat xd.

Źle odczytałem Twoje słowa, teraz wszystko jasne. Moim zdaniem skoro zwoje wchodzą między siebie to albo była zbyt lekko nawinięta albo jest zbyt gruba i źle się układa. Nawijając plecionkę trzeba pamiętać żeby to robić pod sporym oporem. Ja hamulec mam prawie na maks ustawiony i wtedy nawijam. Nie ma siły żeby coś wlazło między zwoje. (2020/07/08 16:31)

knajcik1321


Fakt, nawijałem ją jak zwykłą żyłkę i robiłem to pierwszy raz, ale sama plecionka wydaje się być tandetna, płaska i na końcówkach mocno się rozwarstwa, wygląda jak wyrób plecionko-podobny. Wystarczy wpiać w google firmę tego produktu filthaut plastic i wyskakuje jakiś zakład produkujący szerokopojęte rzeczy związane z plastikami. Nie jest to firma zajmująca się stikte produkcją wędkarskich plecionek. Strona niemiecka i cała firma - bo plecionke dostalem od kolegi ojca z niemiec.

Słabej jakości zdjęcie bo aparat się popsuł, w kazdym razie widać na jakich szpulkach były te plecionki, wygląda to jak chińczyk. (2020/07/08 17:41)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

erykom


Po prostu plecionka szajs i jak coś to kup inną plećkę i ją nawiń i powinno być ok tylko znów nie kupuj jakiejś pleciony z kosmosu :) (2020/07/08 20:39)

Jakub Woś


jeśli się rozwastwia i jest płaska to tandeta, lepiej zmienić. (2020/07/08 21:34)

Sith


(...)Teraz kupię pewnie power pro i spróbuje ponownie.
PP była topowym hitem już wiele lat temu, teraz sklasyfikowałbym ją na poziomie średnim- niższym, poza tym w grubościach poniżej 0,15 to płaska tasiemka, ni pakuj się wtym kierunku. Rozejrzyj się wśród plecionek Robinsona, Dragona lub Kongera, a najlepiej kup Sunline Siglon od http://jerkbait.pl/user/46318-psulek/
(2020/07/09 06:38)

knajcik1321


bardziej myslałem nad czyms z berkleya lub spiderwire, jakies opinie? (2020/07/09 14:11)

aldente


Fakt, nawijałem ją jak zwykłą żyłkę i robiłem to pierwszy raz, ale sama plecionka wydaje się być tandetna, płaska i na końcówkach mocno się rozwarstwa, wygląda jak wyrób plecionko-podobny. Wystarczy wpiać w google firmę tego produktu filthaut plastic i wyskakuje jakiś zakład produkujący szerokopojęte rzeczy związane z plastikami.
Filthaut Plastic to firma niemiecka wytwarzająca wysokiej jakości produkty z plastiku, również na wtryskiwarkach. Produkują też różnej maści szpule. Z plecionkami nie mają nic wspólnego.
Dostałeś od kolegi po prostu na tej szpuli jakiś badziew. Wyrzuć to i kup przyzwoitą plećkę, która nie zepsuje Ci wędkarskiego wypadu. (2020/07/11 23:51)

knajcik1321


Tak też myślałem, że to tylko szpula z tej firmy, a plecionka nawinięta na metry w sklepie (2020/07/14 13:18)


Sklep wedkuje.pl

Spro Red Arc Legend