Kołowrotek spinningowy - dalekie rzuty

/ 3 odpowiedzi
Witam
Chciałbym kupić kołowrotek spinningowy przeznaczony do jak najdłuższych rzutów. Budżet przeznaczony na ten cel Oscyluje w okolicach 300 zł +-. Obecnie posiadam kołowrotek Shimano Catana 4000 ale jestem z niego średnio zadowolony ze względu na nierównomierny nawój plecionki.Zastanawiam się czy pojemność szpuli kołowrotka wpływa na długość rzutów ? Czy przy użyciu kołowrotka 4000 rzuce dalej niż takim 2500 dajmy na to ? Pytam bo również ze względu na odległości rzutowe chciałbym założyć plecionke max 0,14 a przy obecnej 0,16 już musiałem dać mase podkładu z żyłki żeby dociągnąć 150m pletkę do rantu. Zastanawiam się też czy łączenie żyłki z plecionką w jakiś sposób nie utrudnia zsuwania pletki ze szpuli ? Posiadam kija Dragon Viper HD SuperFast 6-21 2.9m. Chciałbym zmienić kołowrotek bo kija kupiłem typowo pod dalekie rzuty ale patrząc jak inni daleko rzucają, mam głębokie wrażenie, że posiadany przeze mnie obecnie kołowrotek mocno ogranicza potencjał rzutowy tego Dragona. Póki co zastanawiam się nad kołowrotkiem Dragon Fishmaker FD... tylko nie wiem jeszcze jakiej wielkości. Chciałbym też przede wszystkim poznać opinie użytkowników tej serii młynków jeśli oczywiście są takowi tutaj na forum. Ciekawi mnie czy ta deklaracja producenta o 30% dłuższych rzutach ma przełożenie na rzeczywistość czy jest tylko kolejnym chwytem marketingowym dla naiwnych? A może jeszcze inne sprawdzone propozycje? Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszystkie rady.
kaban

Kołowrotki z rozmiaru od 2500 do 4000 różnią się i wagą i rozmiarem średnicy szpuli. Coraz więcej firm proponuje młynki o mniejszej wielkości a większej średnicy szpuli co zdecydowanie wpływa na odległość rzutu. Mam Fishmaker II FD930i z dwoma szpulami o różnej pojemności danej linki. Na kołowrotek narzekać póki co nie mogę i sprawdza się świetnie przy moim łowieniu. Co do podkładu z żyłki pod plecionkę to im mniejsza różnica w średnicy linek tym lepiej co do nawoju . Ja wolę zostawić kilka szpulek zużytej żyłki rozmiaru 0,16 czy 0,14 na podkład pod plećki średnicy 0,06 czy tych do 0,10 niż robić podkład byle czym o większych średnicach. Zaznaczam, że łowię w niedużych rzekach a na zbiornikach z brzegu. (2018/05/07 19:48)

ryukon1975

https://wedkuje.pl/n/dragon-fishmaker/75271 (2018/05/09 06:47)

Sloth

Jestem zdecydowany na Fishmakera tylko mam problem w zorientowaniu się co do typów kołowrotków z tej serii. Widze, że masz dużą wiedze odnośnie firmy Dragon, czy mógłbyś mi rozjaśnić różnicę  między modelami:  Fishmaker II FD930i a  Fishmaker Ti FD1130i ?Pojemność szpul jest identyczna.  Niby jestem w stanie wyczytać różnice ze specyfikacji takie jak większa ilość łożysk w 1130 (w tym łożyska ceramiczne) , 1130 posiada oś główną z tytanu i ,,wzmocnioną mosiężną przekładnie'' ale czy to wszystko w prostej linii oznacza, że 1130 jest lepszą wersją 930i czy jak ? Tym bardziej mnie to dezorientuje,  że nie ma praktycnzie różnicy w cenie między tymi dwoma kołowrotkami. Czy mógłbyś mi przełożyć te różnicę na praktyke i jesli to możliwe powiedzieć, który wybrać/który jest lepszy ? Kołowrotka będę używał do łowienia z brzegu na dużych odległościach sandaczy. Z góry dziękuję za odpowiedź (2018/05/16 00:51)

Sklep wedkuje.pl

Dragon Fishmaker II