Kołowrotek Ryobi Zauber 3000

/ 44 odpowiedzi / 6 zdjęć
Czy kupno kołowrotka Ryobi Zauber 3000 to dobry pomysł?
A może w tej cenie (250 zł) jest coś lepszego?
Przede wszystkim chodzi mi o długi okres gwarancyjny.
Sith

(...) A może w tej cenie (250 zł) jest coś lepszego?
Przede wszystkim chodzi mi o długi okres gwarancyjny.
  (2017/09/03 09:34)

Krawcu7

Przy wyborze kołowrotka nie kieruj się długością okresu gwarancyjnego ,bo to głupota z góry zakładając ,że jakiś czas po zakupie kołowrotek odmówi posłuszeństwa i z niej skorzystasz.. jeżeli wybierzesz odpowiedni model pod Twoje potrzeby to nie będzie potrzeby odsylania na gwarancję tylko przy właściwej eksploatacji będzie służył lata.. (2017/09/03 11:37)

michal86fishsl

Cześć.
 Kupiłem nowy kołowrotek Ryobi Zauber 3000. Nie wiem czemu nawija mi w stożek nierównomiernie ,dlaczego? co mam zrobić? Kupiłem bubla czy coś mam zrobić? 
Pomóżcie :( (2020/02/09 10:20)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

michal86fishsl

Płakać mi się chce :( Dałem za niego prawie 300 zł :( (2020/02/09 10:23)

WedkarzIncognito

Spokojnie jak na wojnie.
Czy w pudełku są podkładki filcowe lub węglowe? takie mlutkie podkładki wielkości mniejszej niż jeden grosz z dziurką w środku? Musisz zdjąć szpule i dokładając lub ujmując (nie pamiętam już kolejności) podkładki na pinione wyregulować ten mankament jakim jest nawijanie w stożek. (2020/02/09 11:05)

z@mela

zdystansować szpulę trzeba ale i tak coś jest nie halo bo aż takiego stożka nie powinno być .
Proponuję zdjąć szpule i zrobić zdjęcie z profilu osi tak żeby było widać ile i w jakiej kolejności zamontowane są podkładki i zębatka , może jakiejś brakuje (2020/02/09 11:26)

michal86fishsl

Dodałem nawet wsystkie podkładki 4 i dalej w stożek. Bubel do wymiany :( (2020/02/09 12:15)

WedkarzIncognito

A więc czy są podkładki czy ich nie ma to i tak powstaje stożek w strone rotora? Jeśli tak to nic innego nie poradzę w tej kwestii, chyba że ktoś ma jakiś pomysł lub miał identyczną sytuację, którą rozwiązał. Szkoda tylko że trafił się bubel, doskonale znam uczucie gdy oczekujemy na przyjście nowego sprzętu a tu nagle takie rozczarowanie (mowa tu nie tylko o sprzęcie wędkarskim). (2020/02/09 12:21)

michal86fishsl

Może Ryobi Arctica lepsza od Zauber jak myślicie ? (2020/02/09 12:27)

Dartne99

Shimano Sahara 3000 (2020/02/09 15:05)

WedkarzIncognito

@michal86fishsl Krótko i na temat, Arctica nie jest lepsza niż Zauber, ponieważ to są bliźniacze konstrukcje. Arctica i Zauber na papierze wyglądają identycznie, nawet waga jest taka sama, plus dla Zaubera za większą ilość łożysk w porównaniu do Arctica i to chyba na tyle, jeżeli się mylę to proszę mnie poprawić. Tak że nie ma co kombinować tylko wymienić kręciół, uzbroić się w cierpliwość i poczekać na nowy egzemplarz. (2020/02/09 17:00)

z@mela

jak CI robi taki stożek to go oddaj w ramach gwarancji i niech CI wymienią na inny egzemplarz (2020/02/09 22:04)

ogtw

Płakać mi się chce
Żyłkę włożyłeś w dziurkę i chcesz żeby ci kołowrotek równo nawijał.
Żyłka ma być pod rolką a nie w dziurce.
(2020/02/10 07:16)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

luxxxis

Płakać mi się chceÂ
Żyłkę włożyłeś w dziurkę i chcesz żeby ci kołowrotek równo nawijał.
Żyłka ma być pod rolką a nie w dziurce.
Â
??? Ja pierdzielę ...poważnie? klient skopał tak banalną rzecz? nie wierzę ... :)
Pewnie jeszcze żyłkę w środku blanku przeprowadził a w przelotkach kabanosy trzyma aby mieć prowiant.
Jak na jutubach czegoś ni ma to takie są efekty :)

(2020/02/10 09:22)

Sith

@ogtw, Ty masz oko, nie dostrzegłem tego, a trudno byłoby domyśleć się takiej ignorancji. Co by nie powiedzieć, to chłopak ma fantazję... ;))) (2020/02/10 09:56)

ogtw

@ogtw, Ty masz oko, nie dostrzegłem tego, a trudno byłoby domyśleć się takiej ignorancji. Co by nie powiedzieć, to chłopak ma fantazję... ;)))
Takie są skutki, jeżeli początkujący wędkarz, bez żadnego doświadczenia, zaczyna swoją przygodę z wędką od kupna kołowrotka. Błąd dostrzegłem, bo szukałem, nie uwierzyłem w to, że producent mógłby wyprodukować taki jeden bubel przy seryjnej produkcji.
(2020/02/10 10:57)

luxxxis

@ogtw, Ty masz oko, nie dostrzegłem tego, a trudno byłoby domyśleć się takiej ignorancji. Co by nie powiedzieć, to chłopak ma fantazję... ;)))
Takie są skutki, jeżeli początkujący wędkarz, bez żadnego doświadczenia, zaczyna swoją przygodę z wędką od kupna kołowrotka. Błąd dostrzegłem, bo szukałem, nie uwierzyłem w to, że producent mógłby wyprodukować taki jeden bubel przy seryjnej produkcji.
Â

Rutkowski nie godzien ci sandałów wiązać :)
Wątek widziałem wcześniej ale założyłem że miszczunio odkręcił szpulę pogubił albo żle złożył podkładki i z racj braku ramu poddał się. (2020/02/10 15:17)

erykom

A pozniej taki " miszczunio" daje negatywna opinie o sprzecie. Tego jeszcze nie grali :) (2020/02/10 16:05)

kaban

Też przyznaję że wada tego typu młynka mocno mnie zdziwiła i jak Olek nie zwróciłem uwagi na szczegóły mało widoczne na zdjęciu. Bystre oko @ogtw :) Przypomniał mi się pewien "wypasiony" spinningista, sprzęt górna półka, odzież jak z wędkarskiego katalogu ( bynajmniej tu nic nie mam do kogokolwiek kto to ma i lubi ) i przy luźnej rozmowie skarży się, że przynęty dobrane co do cw ale chyba kij się słabo ładuje a kołowrotek ma źle wyprofilowaną szpulę. Wziąłem to do ręki i łagodnie tłumiąc śmiech wytłumaczyłem, że to pierwsze coś na blanku to zaczep do przynęty a nie przelotka. Odbiegłem od tematu sorki :))) (2020/02/10 16:40)

luxxxis

Pewnie się "rozmnożył" i młodsze pokolenie odziedziczyło ten swoisty "talent" :)

(2020/02/10 18:26)

Sith

Już dajmy chłopakowi spokój i tak dość chyba się wstydu najadł.
Ciekawe czy się odezwie i pokaże jak nawija kołowrotek po prawidłowym założeniu żyłki. (2020/02/11 08:39)

Sklep wedkuje.pl

Ryobi Zauber