Kołowrotek karpiowy-jaki?

/ 6 odpowiedzi
Witam. Od wielu lat posiadam trzy kołowrotki Robinson SOLARIS 606 na ja foto. Bardzo długo mi służyły ale ich czasy świetności zaczynają już przemijać i czas je wymienić na nowe. I tu moja prośba o radę, jakie kupić? Na pewno muszą być z wolnym biegiem, ale mam jeszcze jedno życzenie co do kołowrotków. Poszukuję kołowrotków które mają zapasową szpulkę z możliwością nawinięcia mniejszej ilości żyłki. Czy coś takiego dostanę? Cena kołowrotka miała by być w granicach do 300-400 zł. Pozdrawiam

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Jakub Woś

To może zostać przy Robinsonie. Jak masz możliwość to sprawdź kołowrotek Carp Runner. Dobre opinie zbiera, solidny z wolnym biegiem. Nie wiem dokładnie co masz na myśli pisząc: "Poszukuję kołowrotków które mają zapasową szpulkę z możliwością nawinięcia mniejszej ilości żyłki" Podejrzewam że chodzi o to aby szpula była płytka. Carp Runner ma płytką szpulę co ułatwia dalekie rzuty.  http://www.na-ryby.com/pl/p/Kolowrotek-Carp-Runner-Robinson/5365 (2017/03/15 19:11)

ryukon1975

Miałem kołowrotek Solaris o którym piszesz, ten z linku niżej znacznie lepszy.

http://allegro.pl/mega-baits-ld-carp-fr1060i-czarny-5-lat-gwarancji-i6109556791.html (2017/03/15 20:41)

jaroslaw-kotarba

Pisząc o szpuli z możliwością nawiniecia mniejszej ilosci żyłki miałem na myśli dodatkową szpulę która umożliwi nawinąć cieńsza żyłkę bez konieczności podwijania szpuli. Standardowa szpula mieści około 300 m żyłki 35. Jak bym na taką samą szpulię naiwnął żyłkę np. 18 która średnio ma około 150-200 m to niestety na szpuli zostaje jeszcze wiele wolnego miejsca, dlatego konieczne jest podwijania szpuli. Ja kołowrotek karpiowy używam przez cały sezon. Dlatego na jedną szpulę nawijam żyłkę 35 a na drugą nawijam żyłkę 18. Jednak te kołowrotki z płytka szpulą będzie dobrym rozwiązaniem i może nie będzie konieczności podwijania szpuli. Muszę rozważyć powyższe propozycje, chociaż powiem ze kołowrotek Mega Maits ID Carp FR1060i jest ciekawym rozwiązaniem.  Musze to rozważyć  (2017/03/16 21:40)

TotalCarpBaits

Celuj w płytką szpulę i wtedy dalekie rzuty nie powinny być problemem, ja osobiście zdecydowłąbym sie tutaj na Carp Runer.
  (2017/10/12 13:55)

Wedkuje.pl poleca

Aplikacja