Kołowrotek do odległościówki i na grunt

/ 7 odpowiedzi
Moglibyście polecić jakiś kołowrotek, którym mógłby być wykorzystywany zarówno do łowienie na odległościówkę -zasięg łowienia n 0 - 50 m oraz do łowienia na grunt --zasięg łowienia 0 - 50 m?
 Łowienie na wodach stojących 90 %, na wodach stojących 10%. Łowienie przeważnie ryb wolnego żeru , czasem może trafić się jakiś okoń. 
Maksymalna waga ryb do 6-7 kg. Budżet  150 - 200 PLN. 
Zależy mi głównie na jakości kołowrotka (o ile w tej cenie coś w dobrej jakości może się trafić:).

Pzdr
Kochanke


Cześć,

Mogę polecić kołowrotek Browning Backfire II BF 840 (wolny bieg). Miałem go i jest nieźle. Wolny bieg działał bez zarzutu, jakość wykonania na dobrym poziomie. To co jest fajne to płytka i szeroka zapasowa szpula aluminiowa., która doskonale sprawdzi się w odległościówce. Na allegro widziałem je w cenie 175zł z dostawą

Pozdrawiam,
Rafał (2019/01/06 11:30)

ryukon1975


Wysoko mierzysz chcąc połączyć lekką i finezyjną odległościówkę wraz z znacznie cięższym łowieniem na grunt. Oczywiście zawsze można napisać że się da ,ale niestety gdzieś tu nastąpi konflikt. (2019/01/06 11:52)

u?ytkownik142307


Kolowrorek np. ryobi ecusima czy spro pasion wielkości 4000 nada się do spławika i tak samo sprawdzi się przy feederze około 80 gramów cw do łowienia gruntowego. (2019/01/06 16:19)

fishark


Kolowrorek np. ryobi ecusima czy spro pasion wielkości 4000 nada się do spławika i tak samo sprawdzi się przy feederze około 80 gramów cw do łowienia gruntowego.
Potwierdzam poprzednika, bardzo długo wytrzyma Ci kołowrotek Ryobi Ecusima czy Spro passion 4000,  te maszynki biją na głowę kołowrotki innych firm za dużo większe pieniądze.
Nie trzeba do łowienia gruntowego zaprzęgać kołowrotków ciężkich, bo tu nie waga decyduje a jakość. (2019/01/06 16:48)

Kochanke


Ja bym się tylko Panowie zastanawiał nad wytrzymałością Passiona i Eccusimy po kilku holach karpi w okolicy 6-7kg. Mam oba kołowrotki, o których piszecie i moim zdaniem są doskonałe pod match (passion w wersji z płytką szpulą) oraz Eccusima do lekkiego i średniego spiningu. Browning jest swego rodzaju kompromisem i moim zdaniem pozwoli na przyjemne łowienia z matchem (waga 390 gram w wielkości go nie przekreśla) i pożyje długo z gruntem i walką z karpiem. (2019/01/07 22:03)

kaban


Wysoko mierzysz chcąc połączyć lekką i finezyjną odległościówkę wraz z znacznie cięższym łowieniem na grunt. Oczywiście zawsze można napisać że się da ,ale niestety gdzieś tu nastąpi konflikt.


Tu zgodzę się z Krzyśkiem bez dwuch zdań. Jak dla mnie w tych metodach to inne przełożenie co do nawijania linki jak i waga kołowrotka. Tymi metodami łowię co prawda sporadycznie aczkolwiek odleglościówka jest mi zdecydowanie bliższa i tu kołowrotek ma jak dla mnie więcej wymagań - ilość oddanych rzutów w porównaniu do nawet lekkiego gruntu wydaje mi się o wiele większa a mechanizm młynka ma tu niebagatelne znaczenie.
(2019/01/10 16:39)