Kolory haczyków

/ 5 odpowiedzi
witam. czy kolor haczyków ma jakieś znaczenie? jak tak to jakie?
ryukon1975


      Przeważnie dobieram kolor haka do koloru przynęty kukurydza- żółty,rosówka-ciemny(czarny,brązowy).Może to mieć niewielkie znaczenie gdy część haka jest widoczna.Czasem jednak gdy nad wodą nie chce mi się zrobić przyponu z czarnym czy brązowym hakiem zakładam rosówkę na złoty i nie wpływa to znacząco na brania. Czyli uważam że to znaczenie małe,jednak daje mi spokój ducha i czyste sumienie gdy jednak dobiorę kolor haka do przynęty. 
      Oczywiście z całą pewnością nie ma żadnego znaczenia gdy hak jest niewidoczny np. cały schowany w kuli ciasta. (2011/04/22 05:36)

czarnypum


No więc kolego kolory haczyków mamy od srebrnych przez złote, turkusowe, brązowe aż po czarne, jeżeli łowisz w krystalicznie czystej wodzie użyj haczyka, który najmniej w niej widać.
Jeżeli chodzi o zamulone zbiorniki możesz użyć czarnych lub brązowych.
A tak naprawdę jeżeli ryby będą żerować bez kaprysów i będziesz miał odpowiednią przynętę to hak może być nawet różowy... (2011/04/22 08:46)

zloty206


Szczerze przyznam że nigdy nie przywiązywałem zbyt dużej wagi do koloru haczyka-jeśli rybka ma wziąść to weżmie.Ale może to mój błąd-specjalistą nie jestem i łowię tylko na jednym zbiorniku,gdzie ryba nie jest zbyt wybredna.Generalnie ilu wędkarzy tyle opinii. (2011/04/22 09:15)

sigurd1980


Prawda jest taka że w większości naszych wód widoczność na głębokości 1m jest znikoma ,więc ryby mogą nie rozróżniać koloru haka.Moim skromnym zdaniem liczy się umiejętne założenie przynęty oraz odpowiedni rozmiar haka.Najlepiej sprawdzić samemu testując różne kolory haczyków podczas jednej zasiadki.Ja stosuję tylko złote i czrne i nie mam problemu ze złowieniem ryby (2011/04/22 18:07)

dealer081


cuz ryba zazwyczaj kieruje sie zapachem a lub receptorami ruchu tak wiec kolor haczyka nie ma tu zbyt duzego znaczenia,pozdro (2011/04/29 00:23)