Kolory zanęt - Wasze porady i opinie.

/ 9 odpowiedzi
Witam czy może ktoś opisać jaki kolor zanęt dobiera się do łowiska? Mianowicie na co zwracać uwagę i jak to wykorzystać. Jeśli chodzi o rybę to konkretnie chodzi mi o płoć. z góry dzięki! ;-)
u?ytkownik39709


zasada jest taka(chodz nie zawsze) im ciemniejsze dno tym ciemniejsza zanęta i odwrotnie im jaśniejsze dno to zanęta też jasna co do płoci w zanęcie powinny być małe jaskrawe cząsteczki bo to do tych cząsteczek płotka podpływa z ciekawości u mnie sprawdza się zanęta gardons płoć ale wiadomo co łowisko to inne upodobania ryb więc proponuje abyś sam sprawdził ewentualnie popytał znajomych połamania kija!!! (2010/09/10 19:03)

CARBON


taaak nie na darmo nazywa sie sztuka necenia (2010/09/10 22:23)

sochmen


Witam. Można Dodawać Gliny Rozpraszającej Jeszcze, Mi Na Zalewie W Śremie Sprawdza Sie Zanęta Trapera, Obojętnie Jaka Czy Ciemna Czy Jasna. Połamania Kija (2010/09/11 08:10)

Romuald55


Nie da sie jednoznacznie okreslic koloru zanety,jaki jest najlepszy.Na wiosenna ploc uzywa sie z powodzeniem zanet czerwonych.Leszcz lubi zanety zolte.Na niektorych wodach,prawdopodobnie tych gdzie jest duzo drapiznikow,najlepsze sa przynety w kolorze dna.Czasem ryby boja sie wejsc w obreb jasnego dna,bo nie ma ono barw ochronnych.Na innych zbiornikach wyrazna roznica koloru dna wyrozniajaca sie od otoczenia zwabia ryby.To trzeba wyprobowac.Dla przykladu podam ze na zwirowni Wojanow k/ Jeleniej Gory skuteczna jest zaneta w kolorze brazowym. Kazda inna nie nadaje sie tam. (2010/09/11 10:31)

okonek1235


ostatnie 4wypady na rybki to średnio 40 szt płoci na jeden wypad

zaneta TRAPER SECRET CZARNA 1KG , 1KG PŁATKÓW OWSIANYCH GÓRSKICH

DODATKI NA 1KG ZANETY; 1ŁYŻKA KONOPI PRAŻONYCH ,ŁYŻKA COCO BELGE; ŁYŻKA WANILII

ŁYŻKA NAMOCZONYCH ODCHODÓW GOŁĘBICH MOCZYC OKOŁO3 MIN.ŁYŻKA NOZSTRZYKA ZIOŁA. KASZA KUKURYDZIANA 50 GR.

I NA TĄ ZANĘTE MIAŁEM PRZEZ 4 GODZ. BRANIA JEDNO ZA DRÓGIM TRAFIAŁY SIĘ PŁOCIE I PŁOTECZKI A NAWET TRAFIŁ SIĘ LESZCZYK TAKI NA 25 centymetrów, OCZYWIŚCIE DNO JEZIORA GDZIE ŁOWIŁEM JEST CIEMNE.

 

(2010/09/14 18:33)

Viera90


Ja generalnie na płotkę używam zanęty uniwersalnej, trafiają się także leszcze, no i karpie, ale dodaje do niej płatki owsiane, a także kaszkę manną, aby smużyła (całkiem dobrze sprawdza się na rzekach). Mam uprzedzania do zanęty w kolorze czerwonym- w moim przypadku przygód wędkarskich rzadko się sprawdza.
Pozdrawiam! (2011/03/01 14:14)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

krzysiekm


Gdzieś czytałem że im glębiej tym gorzej widać kolor czerwony (tzn. staje się szary a nie niewidzialny). Może dlatego masz złe doświadczenia z zanętą w tym kolorze. Najlepiej widać kolor żółty. Co do płatków owsianych to rzeczywiście świetny pomysł na rzeki. Nie dość że smakuje rybom to jeszcze skleja zanętę. (2011/03/04 07:13)

Dawid1346


Jeżeli chodzi o płocie to ja najlepsze efekty miałem na czerwoną zanętę.

Była to zanęta: Zanęta Płoć czerwona - Tomasz Nysztala

(2011/07/10 18:55)