Przynęty na sandacza -kolory i rozmiary

/ 12 odpowiedzi
Witam! W tym roku zamierzam powazniej zaczac swoja przygode ze spiningiem oraz rozmaitymi metodami prowadzenia przynet . Mieszkam we Francji mam dostep do bardzo ladnych rzek , nie posiadam lodzi wiec lowie z brzegu . Najczesciej lowie na zaporze ktora odziela slona wode od slodkiej , jest na niej masa sporych szczupakow i sandaczy, Oto jedna z tych rzek http://www.federation-peche22.com/No44-Etang-des-Ponts-Neufs.html (Glebokosc wynosi duzo wiecej niz 2 metry) .W zeszlym roku udalo mi sie zlapac kilka sztuk lecz zabraklo czasu i przygotowania na jakies powazniejsze okazy:) . W tym roku chcac sie dobrze przygotowac i uzupelnic swoj asortyment kieruje do was kilka pytan ---->
jakie przynety gomowe wedlug was beda sie najlepiej sprawdzac w tym akwenie?
Jakie rozmiary i kolory oraz ciezar glowek ? 
Lowie roznymi metodami ale glownie z opadu . Wedzisko jakie posiadam to Dragon Viper Renger 290 /14-35 g 
Czekam na fachowe opinie :)
barman17


Kolego ja Ci polecam duze białe kopytko min. 7cm z główką  ok. 14 g powinno byc dobrze ale równie  dobrze mozesz spróbować łowic na duzego żółtego koguta... (2014/01/22 16:37)

u?ytkownik146847


Kolego ja Ci polecam duze białe kopytko min. 7cm z główką  ok. 14 g powinno byc dobrze ale równie  dobrze mozesz spróbować łowic na duzego żółtego koguta...


7 cm to duże?powiem może tak , dzień a dzień , dziś możesz mieć brania tak jak kolega napisał , na białe , następny dzień na żółte lub na marchewy , to wszystko zależy od żerowania mętnookiego , sandacz jest chimeryczną rybą , w jednym miejscu możesz mieć spore efekty a na drugi dzień żadnego pstryka . Zaopatrz się w przynęty różnego rozmiaru i koloru , główki w różnej gramaturze to wszystko zależy na jakiej głębokości będziesz łowił i najlepiej zaopatrz się w plecionkę , wtedy będziesz lepiej czuł przynętę jak i brania . Tak jak wszyscy początkujący wiele bran spitolisz ale z czasem dojdziesz do wprawy i wypracujesz swoją metodę a wtedy SANDACZE BUJCIE SIE

(2014/01/22 18:56)

tomasz-komorows


DZieki wielkie za rady;) wlasnie mam zamiar zakupic sporo sprzetu wlacznie z plecionka;) . Czekam na dalsze opinie i porady:) (2014/01/22 19:07)

Grzesiek75


Gumy relaxa raczej jakieś fluo oraz natural z brokatem. (2014/01/22 19:30)

kieroz


Witaj. Powiem ci szczerze ,ze to wszystko nie jest takie prosteto zalezy od pory roku przede wszystkim, od pory dnia i od umiejetnosci namierzenia ryby ale jak juz ci sie to uda to sukces prawie murowany :) Polecam ci japonskie gumy firmy Pontoon 21 jest to Awaruna. Super lowne na sandacze jak i na szczupaki, a z trojkatna glowka to juz jest prawdziwy killler. Jesli chodzi o gramatury to polecalbym ci glowki przynajmniej 10 g, a skonczywszy na 15 jezeli w twojej rzece nie ma duzego uciagu , jezeli jest to musisz sie uzbroic w ciezszy sprzet:) Z kolei jesli chodzi o prowadzenie to juz jest sprawa indywidualna.Pozdro (2014/01/26 17:51)

Rytan79


Witam. Ja Mieszkam w Duisburgu spininguje głównie w Renie. Tu sprawdzają sie z zabojcza skutecznością gumy niemieckiej firmy Kogha. Są to gumy 3D do zludzenie prawdziwa rybę obciążenie wtopione w środek przynety Wielkości 8-14cm (2014/06/30 22:31)

kuba81


No to wdepnąłeś w niezłe g... :D

Sandaczowanie to chyba nie taka łatwa sztuka ;)

Jeśli chodzi o przynęty:
Musisz mieć zakres przynęt, małe- duże, jasne-ciemne, itd. co woda to inny obyczaj można powiedzieć. Musisz wyczuć jakie kolory lubią na danym akwenie. U mnie na jednym białe, seledyny, na drugim już niebieskie brokaty. Nie ma reguły "gapowe" musisz zapłacić. Jeśli chodzi o firmy gumek to polecam: LunkerCity, SavageGear (CanibalShad), Dragon (Lunatic), Manns (Predator). Wielkości? ja stosuję od 8cm do 15cm. Musisz dowiedzieć się czym się żywi jeśli ukleja to stosuj jakieś uklejowate przynęty, jeśli płoć ...

Ciężar główek? to też zależy czasami trzeba mieć 20g na 2m wodzie a czasami 8g na 8metrach. Kombinowanie to część zabawy, bo to jak ktoś powiedział nie chodzi o to, żeby złapać królika, tylko o to żeby go gonić :D

Pamiętaj, że ten sławetny opad nie zawsze się sprawdza, czasami trzeba leniwie i dopiero wtedy są efekty.

Ale praktykuj, kombinuj i goń króliczka.

Połamania! (2014/07/01 08:44)

kuba81


Ah! Sorki, ale mi się przypomniało fajne gumy ma jeszcze RELAX  KING Shad'y- bardzo fajnie się sprawdzają praktycznie cały rok. (2014/07/01 08:48)

u?ytkownik102837


Kolor gumy kolorem ale ważniejszy jest jej kształt. Po pierwsze jakich małych rybek jest najwięcej w tym łowisku ? Najpierw trzeba dopasować przynętę pod typ ryby na jaką żerują tamtejsze sandały.

Pozdrawiam Boczny trok (2014/07/01 12:08)

portswiecko


Jaka wielkość gum na sandacza z opadu (2017/11/08 18:59)

portswiecko


Jakie proponuje przynęty na sandacza z opadu ?Witam proszę o pomoc (2017/11/08 21:14)