Kolor żyłki na okonie

/ 8 odpowiedzi
Witam mam pytanko ,czy kolor żyłki ma jakieś znaczenie przy połowie Okoni? Sprzedawca oferował mi kolor oranż  firmy DRAGON jednak nie byłem przekonany wybrałem standartowy błękitny.Zastanawiam się czy dobrze zrobiłem,prosze o podpowiedz,pomoc w wyborze. Dzieki Pozdrawiam!!!







 
Jakub Woś


Trzeba by rybom zadać to pytanie, Ludzie tylko mogą wnioskować ale pewności nigdy mieć nie będą. Podobno najszybciej w wodzie znika kolor czerwony. Osobiście pod okonia używam tych bezbarwnych Primera Pro Spin. (2016/10/10 21:52)

u?ytkownik200880


Wiadomo lepiej jak nie widać, ale nie jest powiedziane ze nie weźmie na coś co widać, już nie raz zlowilem okonia gdy miałem wolfram lub stalkę a były to większe okoniki 30-42 czyli te niby bardziej ostrożne :) (2016/10/10 22:14)

spines21


http://www.wedkuje.pl/pokaz.php?pokaz=archiwum&szukaj=Kolor+%BFy%B3ki+na+okonie (2016/10/11 08:13)

aldente


Używam cienkiej czerwonej plecionki ale dowiązuję ok. 80cm cienkiego fluorocarbonu. Branie wyczuwam w ręku na kiju. Nie obserwuję plecionki, więc dla mnie może ona mieć dowolny kolor. Jeśli liczę się z możliwością brania szczupaka, to na końcu fluorocarbonu dowiązuję baaaardzo cienki przypon stalkę , który robię sam. (2016/10/11 08:59)

Haryyy5


Po mojemu nie ma to znaczenia żadnego lub bardzo niewielkie, Bo jakby ryby faktycznie zwracały na to uwagę to trudno wytłumaczyć jakim cudem biorą na plecionki fluo, które widać z daleka. Ja wolę zdecydowanie właśnie takie fluo kolory bo dużo lepiej widać żyłkę/plecionkę, trudniej coś poplątać, jak jest zaczep to też lepiej widać jak się żyłka układa.  (2016/10/11 09:52)

bonek18


żyłka głównie jest dla widoczności wędkarza. Czy też plecionka. Także kolor dobieraj pod siebie a nie pod rybki :) (2016/10/11 18:50)

kaban


Łowiąc w płytkich wodach zdecydowanie wolę zwykłą ( nazwijmy ją ) bezbarwną żyłkę i jak dla mnie ma to znaczenie bo okonie to ryby zwracajace uwagę na kolory ( bo skąd ta ilość kolorów wszelakich gumek ) przynęt. Przy wodzie głębokiej lub "trąconej" kolor linki ma mniejsze znaczenie. Używając linek w kolorach fluo i dobrze widocznych stosuję około metrowy przypon z żyłki bądź fluocarbonu w zależności od warunków łowiska i jakie linki łączę.  (2016/10/11 19:37)

Sith


Do łowienia okoni stosuję wyłącznie żyłkę i to bezbarwną, przezroczystą  Test żyłki DRAGON Guide Select moim zdaniem okonie reagują na kolory dość dobrze, ale jeśli nie przeszkadza im wolfram, lub inny cienki przypon, to czemu miałaby przeszkadzać kolorowa żyłka, lub plecionka? Ryby to nie są istoty o zbyt mocno rozwiniętym mózgu (podobnie jak jeden taki http://www.wedkuje.pl/wedkarz/210454) i nie sądzę, żeby kojarzyły linkę z podanym im wabikiem. Gdyby tak było, to pewnie nie byłoby szans na złowienie okonia na obrotówkę lub wahadłówkę. (2016/10/12 06:00)