Zaloguj się do konta

Kolor żyłki na spinning.

utworzono: 2014/04/18 10:09
mlodywedkarz99

Dzień dobry, 
Pierwszy raz na wedkuje.pl W tym roku dopiero zaczynam swoją przygodę ze spinningiem, i nie wiem jaką żyłke mam wybrać, i grybość znam ale z kolorem sie pojaiwa problem czytałem i jedni piszą że to niema znaczenia, inni że ma nawet bardzo duże. Łowie głownie na wirówki, obrotówki i wszelkiego rodzaju gumowe przynety, czasami na woblery. Tam gdzie łowie, to są łowiska pożwirowe, oraz cegielnie. 
Myslałem nad żyłką Dragona nano crystal widziałem ją w WW, widziałem też York Shock jest bardzo wytzrymała, mój znajomy zakupił żyłke Mikado Sensei Pike.

Jaka wy koledzy po kiju mi polecacie .? [2014-04-18 10:09]

juchasfish

siemka, podłącze sie do tematu bo też mam ten problem z doborem żyłki. 
Pzdr. juchasfish [2014-04-18 10:16]

Dzień dobry, 
Pierwszy raz na wedkuje.pl W tym roku dopiero zaczynam swoją przygodę ze spinningiem, i nie wiem jaką żyłke mam wybrać, i grybość znam ale z kolorem sie pojaiwa problem czytałem i jedni piszą że to niema znaczenia, inni że ma nawet bardzo duże. Łowie głownie na wirówki, obrotówki i wszelkiego rodzaju gumowe przynety, czasami na woblery. Tam gdzie łowie, to są łowiska pożwirowe, oraz cegielnie. 
Myslałem nad żyłką Dragona nano crystal widziałem ją w WW, widziałem też York Shock jest bardzo wytzrymała, mój znajomy zakupił żyłke Mikado Sensei Pike.

Jaka wy koledzy po kiju mi polecacie .?


Skoro czytałeś i odpowiedzi były różne to po co zakładasz kolejny temat skoro odpowiedzi ponownie będą różne prawda?

[2014-04-18 10:30]

halski021

Co spinningista , to inne zdanie:) Wg mnie , dla niedoświadczonych spinningistów kolor żyłki nie ma znaczenia ,bo jest to tylko jeden z wielu czynników wpływających na wyniki.Po nabraniu  doświadczenia sam będziesz decydował co wg ciebie wpływa na wyniki. [2014-04-18 10:31]

Kup taką żyłkę abyś ją widział na tle wody oraz w miejscu styku z wodą,tym bardziej jeżeli masz zamiar łowić na wszelkiej maści przynęty gumowę.Obecnie niektóre firmy oferują żyłki w kolorze fluo-trochę mniej rozciągliwe,więc nad taką się skup (oczywiście jeżeli tylko żyłkę bierzesz pod uwagę)-ja osobiście wybrałbym plecionkę.Koloru jaskrawego nie masz co się bać,żadnym okoniom,sandaczom czy szczupakom on nie przeszkadza.Możesz jeszcze się rozglądnąć nad czerwoną żyłką,która będzie dobrze widoczna dla Ciebie  zaś w wodzie bardzo szybko ten kolor gaśnie. [2014-04-18 10:43]

sosen82

Dla ryb nie ma znaczenia jaki będzie miała kolor. Pomyśl logicznie, zakładasz gruby stalowy, tytanowy, fluorocarbonowy i Bóg wie jeszcze jaki przypon, który jest bardzo widoczny i styka się bezpośrednio z przynętą. Kolor ma znaczenie dla Ciebie, szczególnie przy łowieniu sandaczy tu przydałaby sie plecionka w kolorze fluo. Wielokrotnie miałem brania szczupaka, które wydawały się jakbym zaczepił, uderzył przynętą w zielsko, ale widok plecionki, która na styku z wodą zmieniła swoje położenie mogłem zorientować się, że to branie.

Fajną i godną polecenia żyłką jest Robinson Nano core spin
http://forum.wedkuje.pl/f,zylka-robinson-nano-co-spin-opinie,746281,0.html [2014-04-18 10:54]

czaro93

Jeśli chodzi o kolory żyłek/plecionek to mam jedną zasadę,która wynika z własnych doświadczeń. Jazie, klenie żyłka przeźroczysta, lekko błękitna (zależy od kolory wody w łowisku) jednym słowem maskująca, zaś szczupak, okoń, sandacz żyłka dobrze widoczna dla wędkarza, czasami od tej reguły odstaje okoń ale to tylko w łowiskach z b. czystą wodą. Pozdrawiam [2014-04-18 11:07]

mlodywedkarz99

czyli mogę śmiało kupić czarną .? [2014-04-18 11:16]

czyli mogę śmiało kupić czarną .?


Weź dowiedz się co Ty w ogóle chcesz łowić i wtedy wybierz kolor. Kup nawet purpurową w kropki bordo.Userzy wyjaśniają Ci, a Ty wyskakujesz z jakąś czarną.

[2014-04-18 11:19]

mlodywedkarz99

kupie raczej tą żyłke --> http://allegro.pl/zylka-dragon-nano-crystal-0-20-135m-5-40kg-nowosc-i4086177129.html [2014-04-18 11:52]

s4mo

Kolor zyłki plecionki ma znaczenie... Jednak na głębokości 1,5m zyłka/plecionka traci swój kolor.Jeśli łapiesz na fluo i chcesz polapać bolenie to lepiej pisakiem na czarno przemaluj ...  [2014-04-26 08:54]

Diablo

Kolor zyłki plecionki ma znaczenie... Jednak na głębokości 1,5m zyłka/plecionka traci swój kolor.Jeśli łapiesz na fluo i chcesz polapać bolenie to lepiej pisakiem na czarno przemaluj ... 

Ma znaczenie ale dla wędkarza.
[2014-04-26 09:37]

Krul-Mateusz

Moim zdanie kolor żyłki nie ma większego znaczenia. Polecam żyłkę Trabucco T-Forec Pike Spinning. Jest ona koloru bardzo ciemny turkus - prawie czarna. Są to naprawdę bardzo wytrzymałe żyłki (jak na ich grubość), nie skręca się. Duża wytrzymałość na węzłach. [2014-04-26 11:53]

Moim zdanie kolor żyłki nie ma większego znaczenia. Polecam żyłkę Trabucco T-Forec Pike Spinning. Jest ona koloru bardzo ciemny turkus - prawie czarna. Są to naprawdę bardzo wytrzymałe żyłki (jak na ich grubość), nie skręca się. Duża wytrzymałość na węzłach.




Ja też uważam że kolor nie ma aż takiego znaczenia w spinningu no chyba że w opadzie sandaczowym gdzie brania obserwuje się na styku plecionki (żyłki) z wodą. Wtedy najlepsze są kolory fluo
[2014-04-26 15:06]