Kolor żyłki, a wyniki wędkarskie

/ 6 odpowiedzi
witam wszystkich zapalonych kolegow po kiju.czy mozecie opisac swoje doswiadczenia i przemyslenia dotyczace koloru zylki lub plecionki a intensywnosci bran.chodzi mi szczegolnie o spining,na jaskrawych zylkach widac lepiej branie ale czy czy to nie odstrasza ryby?jak myslicie?
ryukon1975

Według mnie kolor żyłki nie ma wpływu na brania.
Dodam tylko że tyczy się to tylko żyłek tradycyjnych ,nie FLUO bo na takie nie łowie i nie wiem. (2012/01/05 22:15)

argul

raczej nie ale gruby przypon stalowy już tak (2012/01/05 22:35)

sumik1974

Jak będziesz na rybach to zwróć uwagę na to jaki ma kolor żyłka która jest pod wodą i wtedy zobaczysz różnicę.Jak masz oczywiście dobrej firmy,a nie jakieś tanie coś tam. (2012/01/05 23:33)

Romuald55

Ja do połowu sumów na przypon używam linki stalowej w otulinie o grubości 1,5mm i to im nie przeszkadza.Dlaczego ma przeszkadzać szczupakom czy sandaczom?Fale odbierane  przez ciałka zmysłowe wzdłuż linii bocznej informują o przepływaniu w pobliżu potencjalnej ofiary a nie wzrok.Gdyby ryby oceniały wzrokiem przydatność pożywienia to nie udałoby się je złowić na sztuczne przynęty.Nawet nie mają czasu bo musza natychmiast atakować w przeciwnym razie ofiara ucieknie. (2012/01/05 23:36)

sumik1974

Kolega miał pewnie na myśli że przy stalkach będzie inna praca przynęty,ale z drugiej strony jak się łowi na potężne przynęty to raczej nie ma to żadnego znaczenia. (2012/01/05 23:44)

zajaclol

Według mnie, szczupak raczej nie widzi żyłki lub przynajmniej na nią nie reaguje. Inaczej z okoniem - na szarą czy zieloną na zwraca większej wagi, jednak jaskrawą zauważy, a czy wpłynie to pozytywnie czy negatywnie na branie to już inna sprawa. Kiedyś łowiąc w czystej wodzie na jaskrawą żyłkę zaobserwowałem nieduże okonie atakujące czerwoną żyłkę. Od tamtej pory jakoś mam uczulenie na inny kolor linki niż szary czy zielonkawy. Pozdrawiam.

- Mapy batymetryczne jezior polskich; 
- Jak przygotować się do łowienia; 
- Konstruowanie zestawów do poszczególnych metod wędkarskich; 
- Jak łowić różne gatunki ryb; 
- Porady w konserwacji i naprawie sprzętu wędkarskiego;  (2012/01/06 01:31)