Kolor żyłki - połowy gruntowe

/ 41 odpowiedzi
u?ytkownik26223


Na podróbe???
A komu by sie chciało podrabiać tak tani produkt??
Rozumiem podróba żyłki za 20-30 zł czy droższej plecionki.Stawiam raczej na to że kupiłeś produkt zleżały. (2010/12/28 14:34)

bednar14


Ja nie kupuje tańszych żyłek niż 20zł-30zł wiem że na żyłkach nie można oszczędzać (2010/12/28 14:37)

rolo81


polecam żyłki firmy kajman sprawdzają się a kolor nie gra roli pozdro (2010/12/28 15:22)

jakubnob


crocodyli wedlog mnie to szajs kupiłem 2 razy mala szpule i zyłka pekała w rekach i przetrzec ja mozna bylo o wszystko


a tarantule własnie dzisiaj na splawik kupiłem Prosze mnie tu nie straszyc xD bo zaraz pojade ja oddac
  (2012/03/15 21:34)

JKarp


Cześć
Zakupiłem  Kryston Krystonite Super Mono 12 lb, 5,4kg, 0,31mm 1000m.
Żyłka przezroczysta w otulinie fluorocarbonowej. 
Pierwsze wrażenie - niesłychanie cienka jak nawet na 0,31 :-)
Urwać w rękach- palce pociąłem.
JK (2012/03/15 21:52)

monsterfishing


Ja na feedera używam żyłki:

Colmic Former 0,18 -0,20 sporadycznie 0,22 kolor rubinowy lub Fiume kolor podobny...

(2012/03/15 23:16)

Potarmoszek


Każdy kołowrotek /porządny/ posiada minimum 2 szpule, czasami nawet i 3.
Więc do połowu różnych gatunków ryb nie ma problemu dobrać średnicę czy też kolor żyłki.
Dobór żyłki /kolor/ raczej dokonaj pod kątem przejrzystości wody, charakterystyki dna i roślinności w wodzie. Jedni powiedzą że kolor żyłki głównej nie mam znaczenia, inni zaś będą twierdzić odwrotnie. Każdy ma swoje własne doświadczenia, ale głównie opierają się na konkretnych warunkach.
Gdy łowisz w zbiorniku gdzie wędkarz z rzadka się pojawia, ryba jest sporadycznie raniona przez hak, a i pokarm /przynęta/ jest podawana w sposób najbardziej zbliżony do naturalnego i występującego w zbiorniku, wtedy nie zawracaj sobie zbytnio uwagi kolorem żyłki /oczywiście myślę że nie stosujesz jaskrawych fluorescencyjnych ;) /.
Ważniejsze jest czym łowisz i jak łowisz.
Co wędkarz to inna opinia co do firm produkujących żyłki. Najważniejsze to aby sprzedający był uczciwy, niestety często on zbiera baty za winy hurtowników gdy żyłki są przechowywane w nieodpowiednich warunkach i zbyt długo. Kolejna sprawa to środowisko w jakim się łowi, czystość wody, dbałość o czystość żyłki i wędziska po wędkowaniu.
Zaproponowana przez Kolegę @JKarp żyłka Kryston Krystonite Super Mono 12 lb jest w sprzedaży w cenie około 90 zł za 1000mb, jest to faktycznie jedna z najlepszych żyłek polecanych karpiarzom, również ją używam do połowu karpi i amurów.
Do połowu lina i leszcz polecę Ci stosowaną przeze mnie w feederze żyłkę Robinsona Pro Feeder /fluorocarbon/ o średnicy 0,20 i wytrzymałości 5,80 kg w cenie około 25 zł.

Pozdrawiam

Potarmoszek (2012/03/16 08:26)

JKarp


CześćAniu a nie lepiej w kilku się skrzyknąć i nabyć 1000m żyłki ?Może to być i Trabucco, TB, wspomniany Kryston - to przecież wychodzi 9zł za 100m czyli ok 14zł 150m żyłki. A jedno jest pewne - żyłki renomowanych firm kupowane w dobrych sklepach dla karapiarzy nie są zleżałe a to jest bardzo ważne.No i jeszcze jedno - dobre żyłki nigdy nie są przegrubione a wytrzymałość żyłek jest podawana na węźle a nie " jaką rybę można złowić na tą żyłkę ".No i jeszcze coś sobie przypomniałem - Trabucco, Kryston, itd czyli dobre żyłki mam po dwa sezony na kołowrotku. Katowane są niemiłosiernie. Zmieniam bo wypada zmienić raz na dwa lata żyłkę jak olej w samochodzie po 10 000km.EDIT:Kolor żyłki jest robiony dla wędkarza a nie w celu szczególnego jej maskowania. Przykład to Jet Fish Senzor Line lub Quantum Salsa. Obie czerwone - nawet pokuszę się, że fluo. Kolega używa tej pierwszej i karpie o tym nie wiedzą, że żyłka jest czerwona :-) Inny mój kumpel ma taką fluo zielono-żółtą Daiwę ( chyba bo nie pamiętam ) - też karpie chyba nie wiedzą, że to kolor oczojebny :-)JK (2012/03/16 10:14)

Potarmoszek


Masz rację Janusz co do ceny za 100 metrów :), ja również to miałam na myśli - a każdy szanujący się właściciel sklepu wędkarskiego sprzeda również taką żyłkę na metry np w podanych przez Ciebie odcinkach 100 metrów.
Również moje żyłki mają żywotność 2-ch sezonów, z tym że po pierwszym sezonie przewijam żyłkę na inną szpulę i wtedy mam nieużywany odcinek na początku. Przy okazji wtedy gruntownie czyszczę żyłkę z posezonowych naleciałości, pyłu i glonów.

Potarmoszek (2012/03/16 10:31)

adamek19969


witam ja obecnie stosuje zylki crocodile firmy jaxon i jak narazie nie narzekam zylki sa elastyczne itd koszt 1 szpulki 150m to w moim przypadku 7zl pozdrawiam i polamania

Nie wiem jak ktoś może ich używać ?? One są do kitu !!! Niby są takie wytrzymałe ... Gó************ prawda !!! Szybko się przecierają, sa chropowate po jakimś czasie...

Ja to używam Dragon Super Camou Feeder 0.25mm i 0.30mm. Koszt nawoju 300m to 15.90 ale za tą cenę są na prawdę dobre !! Cały sezon wytrzymują bez żadnych problemów, przetarć :) 
POZDRAWIAM (2012/03/16 10:44)

JKarp


CześćGdybyś napisał, że doskonałą i nie drogą żyłkę dla Dragona robi Sufix to ja bym nawet się i zgodził. Jednakże żyłka ta jest przegrubiona i to bardzo. Owszem - jest dobra, mocna i trwała. Przez ileś tam lat miałem w ręku różne żyłki. Nie z racji wędkowania bynajmniej a niejako zawodowo.Najgorszą rzeczą, którą może zrobić firma będąca dystrybutorem żyłki to oszukać. Żyłkę będącą w rzeczywistości 0,39 sprzedaje się jako 0,35 o wytrzymałości 0,39. Czy ktoś jest w stanie gołym okiem spostrzec te 0,04mm? Ogólnie przestrzegam przed firmami "no name".JK (2012/03/16 12:48)

u?ytkownik16117


ja uzywam od dluzszego czasu Dragon Mega Baits Carp Mono naprawde super żyłeczka Łowie dużo i na róznych wodach i czesto po wedkowaniu sprawdzam ostatnie kilka metrów czy nie ma przetarć lub jakiś przyszczypnieć (2012/03/16 18:43)

Przemo-77


Kolor żyłki trzeba dopasować do koloru dna w łowisku. Ja używam do feedera żyłki Dragom maxima mach&feeder w kolorze ciemny brąz, na karpiówkach mam dragon maxima carp&feeder w kolorze zielonym, a na pickerach mam mikado sensei w kolorze czarnym. Wszystkie te żyłki są według mnie godne polecenia.

Na grunt poleciłbym Ci dragon maxima carp&feeder w kolorze zielonym. Proponuję nabyć żyłkę o grubości 0,28mm bo jej grubość jest zawyżona. Są w szpulach po 300 m. Po kilku wyprawach żyłka zmieni kolor od brudu w wodzie i dopasuje sie kolorystycznie do łowiska. (2012/03/16 18:54)

Jack14


Przemo nie przesadzaj z tymi kolorami. (2012/03/16 19:14)

tomaszgud


 jedna z najlepszych na jaka łapałem.
http://allegro.pl/nowosc-trabucco-xps-feeder-plus-0-221-150m-i2203341185.html (2012/03/16 22:34)