Kolor zanęty a pory roku.

/ 3 odpowiedzi
Witam .
Chciałbym się dowiedzieć czy kolor zanęty dużo ma zwi±zane  do pory roku ??wiem że kolor zanęty jest zwi±zane z dnem;)
Wiosn± używam zanęty o kolorze czerwonym , w lato czarne lub ciemne a na jesień jasne .
jaxon23

Witam! Kolor zanęty, jak już napisałe¶, na pewno ma znaczenie je¶li chodzi o dno. Co do pory roku, to bardziej bym był skłonny do zapachu, aromatu zanęty niż koloru.Ja osobi¶cie na wiosnę używam czarnej z dodatkiem anyżu i mas± pinek, lato to już wanilia i pochodne o barwie jasne, żółtej, jesień to juz zanęty z zapachami ¶mierdzielkowymi i tak czym bliżej zimy tym bardziej ¶mierdz±co. Oczywi¶cie nie wszyscy mog± się z tym zgodzić, no ale ja tak stosuję. Pozdrawiam  (2012/02/11 14:09)

haja

Z tym kolorem to niestety jast bardzo różnie - nawet na tym samym łowisku przy podobnych warunkach raz będzie dobra jasna, innym razem ciemna. Można by jednak zaryzykować tak± zasadę, żeby zbytnio kolor zanęty nie różnił się od koloru dna. Najważniejsze s± jednak wabi±ce skladniki zanęty i to jak ona "pracuje" (2012/02/11 14:55)

torczu

kolor zanęty dopasowuje się do koloru dna
ewentualnie do wielko¶ci ryb jakie chcemy łowić teoretycznie im ja¶niejsza zanęta tym większe ryby będ± ponieważ płotka czy inne małe ryby boj± się jasnego bo s± lepiej widoczne dla drapieżników (2012/02/12 22:32)