Kolor zanęty a pory roku.

/ 3 odpowiedzi
Witam .
Chciałbym się dowiedzieć czy kolor zanęty dużo ma związane  do pory roku ??wiem że kolor zanęty jest związane z dnem;)
Wiosną używam zanęty o kolorze czerwonym , w lato czarne lub ciemne a na jesień jasne .
jaxon23


Witam! Kolor zanęty, jak już napisałeś, na pewno ma znaczenie jeśli chodzi o dno. Co do pory roku, to bardziej bym był skłonny do zapachu, aromatu zanęty niż koloru.Ja osobiście na wiosnę używam czarnej z dodatkiem anyżu i masą pinek, lato to już wanilia i pochodne o barwie jasne, żółtej, jesień to juz zanęty z zapachami śmierdzielkowymi i tak czym bliżej zimy tym bardziej śmierdząco. Oczywiście nie wszyscy mogą się z tym zgodzić, no ale ja tak stosuję. Pozdrawiam  (2012/02/11 14:09)

haja


Z tym kolorem to niestety jast bardzo różnie - nawet na tym samym łowisku przy podobnych warunkach raz będzie dobra jasna, innym razem ciemna. Można by jednak zaryzykować taką zasadę, żeby zbytnio kolor zanęty nie różnił się od koloru dna. Najważniejsze są jednak wabiące skladniki zanęty i to jak ona "pracuje" (2012/02/11 14:55)

torczu


kolor zanęty dopasowuje się do koloru dna
ewentualnie do wielkości ryb jakie chcemy łowić teoretycznie im jaśniejsza zanęta tym większe ryby będą ponieważ płotka czy inne małe ryby boją się jasnego bo są lepiej widoczne dla drapieżników (2012/02/12 22:32)