Zaloguj się do konta

Kolor koszyczka zanętowego ?

utworzono: 2012/05/18 14:12
Dawid1346

Witam. Czy kolor koszyczka zanętowego ma jakiś większy wpływ na efekty połowów ? Kupuję koszyczki Browning które są srebrne bo nie są pomalowane, myślałem że może lepiej jakby je machnąć na jakiś kolor, co Wy na to ? Jaki kolor ? Kiedyś znalazłem całkiem ładny koszyczek, ale brała go korozja, wyczyściłem i pomalowałem na zielono, bo akurat miałem taki spray, czy to dobry kolor ? [2012-05-18 14:12]

Adam01

Czy ma znaczenie, w 100% nikt nie wie. Ale ja wole "dmuchać na zimne" i malować na zielono-brązowy i ciężarki gruntowe i koszyczki. Więc jeśli lubisz sie w to zabawić i chcesz żeby twój arsenał miał coś od ciebie to machnij je na jakiś kolor. PS*- ten koszyczeka na dole ma bardzo fajny 'desing' :) [2012-05-18 14:56]

Dawid1346

Ten koszyczek nad dole jest bardzo fajny, pozwala na wykonanie dalekich rzutów dzięki ołowianej kulce i jest zbudowany z twardego drutu co daje duże oczka.

[2012-05-18 15:03]

Zawsze lepiej jak żelastwo nie błyszczy. Na dużych głębokościach lub w mętnej wodzie światła na dnie jest niewiele, więc i żelastwo i kolor zanęty nie jest aż tak istotny, bo zwyczajnie cima i widu ni ma. Ale już na mniejszych głębokościach może to mieć znaczenie. Ja myślę ( ale to jest tylko moje zdanie) że kolory zanęt to zabobony. Jeśli zaś chodzi o błyszczące koszyczki - myślę że lepiej jak są w neutralnych kolorach, czyli ciemna zieleń, brąz, czerń, byle nie stalowo-błyszczące. [2012-05-18 19:24]

haja

Ten na dole jest bardzo dobry [2012-05-18 19:28]

JKarp

Zawsze lepiej jak żelastwo nie błyszczy. Na dużych głębokościach lub w mętnej wodzie światła na dnie jest niewiele, więc i żelastwo i kolor zanęty nie jest aż tak istotny, bo zwyczajnie cima i widu ni ma. Ale już na mniejszych głębokościach może to mieć znaczenie. Ja myślę ( ale to jest tylko moje zdanie) że kolory zanęt to zabobony. Jeśli zaś chodzi o błyszczące koszyczki - myślę że lepiej jak są w neutralnych kolorach, czyli ciemna zieleń, brąz, czerń, byle nie stalowo-błyszczące.

CześćKiedyś na jednej wodzie jak mieszałem zanęty Stępniaka jeden taki mi powiedział, że tu tylko na czerwoną trzeba bo inaczej lipa ( Stępniaka zanęty Killer ) miały ciemny, brunatny kolor. Co było dalej ? A to :-)Koszyczki, ciężarki ważne aby tylko nie były świecące a poza tym wolna amerykanka.JK [2012-05-18 20:27]

Dawid1346

Dzięki za opinie.

Nie miałem akurat czarnego więc pomalowałem jednego na szaro a drugiego na zielono. 

[2012-05-18 21:13]