Zaloguj się do konta

Kolejny sprzęt kłusowniczy na allegro

utworzono: 2010/01/24 20:59
dany21

http://www.allegro.pl/item895528237_podlodowka_podlodowa_elekrryczna_na_lod.html [2010-01-24 20:59]

Co prawda nie jestem specem od prądu ale wydaje mi się że na 9v bateryjkę ciężko będzie coś złowić;-)).

W tej wędce chodzi raczej o wywoływanie drgań kiwoka więc to raczej wędka dla leniwych.

Pozdrawiam

[2010-01-24 21:08]

dany21

Kolejny grat do zabijania ryb a nikt nic z tym nie robi, według mnie serwis allegro powinien zwracać uwagę na wystawiane przedmioty i usuwać aukcje z nielegalnymi przedmiotami. Zauważcie że jest kilka osób zainteresowanych tą wędką, czyli to kłusownicy.
[2010-01-24 21:11]

goryl25

i patrzcie ile już zamawia ten sprzęt kłusowniczy :( a ja tu mam jeszcze coś http://www.allegro.pl/item889031220_siec_rybacka_20m_x_2m.html    znalazłem na allegro przez przypadek :( aż mnie w środku rozrywa jak widze że allegro nie usuwa takich aukcji :( koleś pisze że na stawy ale napewno ktoś to kupi i będzie używał nad jeziorka nasze i nam całkiem rybki wytrzebi :( [2010-01-24 21:12]

withanight88

gamonie :)))) to nie jest sprzet klusowniczy!!! W takim razie longina tez byscie musieli klusownikiem nazwac... to nie jest wedka ktorą oglupia sie ryby tylko taka która imituje ruchy mormyszki .... nie tzreba wykonywac ruchów ręka tylko ona sama takie drgania wytwarza:) [2010-01-24 21:16]

withanight88

i patrzcie ile już zamawia ten sprzęt kłusowniczy :( a ja tu mam jeszcze coś http://www.allegro.pl/item889031220_siec_rybacka_20m_x_2m.html    znalazłem na allegro przez przypadek :( aż mnie w środku rozrywa jak widze że allegro nie usuwa takich aukcji :( koleś pisze że na stawy ale napewno ktoś to kupi i będzie używał nad jeziorka nasze i nam całkiem rybki wytrzebi :(







niestety goryl rybactwo sródlądowe nie jest w polsce zakazane wiec i sieci moga byc w sprzedazy... nie wazne czy to na allegro czy w sklepie... nikt Cie o legitymacje nie zapyta przy kupnie


[2010-01-24 21:20]

goryl25

I to mnie wkurza :( powinno być zabronione i by kłusole niemieli gdzie kupywać siaty a tu prosze mają pod nos podstawione i tylko czekać jak zaraz któryś zamówi :( [2010-01-24 21:23]

Marabut

Panowie żeby sprzedawać rybackie narzędzia połowu należy mieć koncesję, to samo tyczy się kupującego. W Polsce nie każdy może legalnie kupić siatę. Stąd też akcje PSR i policji na targowiskach na których można nielegalnie kupić siatkę.


[2010-01-24 21:45]

withanight88

to nie wiedzialem... [2010-01-24 21:47]

Ludzie to normalna wędka ,wpadacie w paranoje .Kto wydał wam karty ???
[2010-01-24 21:56]

to wędka jest? Ja myślałem, że szczoteczka do zębów.
Swoje lata ma a jest nowa:)
100% sprawna a nigdy nie używana:)
[2010-01-24 22:11]

ppawel

Jakaś dziwna kołowrotka nie ma i przelotek a może jakiś silniczek tam żyłkę zwija. Ja nie łowię z pod lodu ale chyba taka wędka podlodowa musi mieć odpowiednią długość a ta jakaś taka mała [2010-01-24 22:20]

DARO2165

kolego kochany łapię ryby w lubelskiem , piękne odnogi wisły (łachy) i rano ok.5 przychodzi obok ciebie 5-ciu drabów i wyciaga sieci a ja jestem sam ico wtedy mam zrobić???. a k..wa my płacimy za kartę. pozdrawiam. [2010-01-24 23:17]

karoltsu1

Witam...Nieznajomość tego "kusujacego" narzedzia(sprzedawanego w sklepach w latach 70-80,z małym popytem)jest Twoim wiekiem-bez urazy.Przywołując w pamięci jej długość-chyba 29cm.możne być dopuszczona do wędkowania(Regulamin;wyrywkowo"ok.30cm".).Praca tej wedeczki(drganie szczytówki)jest bardzo agresywna,bez możliwości zmiany amplitudy.Określenie akumulator 9V odnosi się do baterii,które teraz jest bardzo ciężko dostać w sklepie.To sprzęt dla kolekcjonera nie dla wędkującego-nigdy nie był skuteczny i używały go (bez obrazy) wyłącznie oszołomy w minionym wieku.Dany21=nie wszyscy ludzie są kłusolami.Pozdrowienia. 
[2010-01-24 23:44]

pawel72

Za połów tą wędką można dostac w najlepszym razie mandat a w najgorszym wyrok. Były sprzedawane owszem, ale na placach targowych przez Rosjan. Nie ma wymaganych 30cm i kiedyś na łamach chyba WW był opis tego sprzętu z ostrzeżeniem, że podczas kontroli na pewno ten numer nam nie przejdzie. W związku z tym nie jest traktowane jako wędka tylko "inne narzędzie połowowe". Współczuję temu kto wygra tą aukcję i natknie się na kontrolę na rybach ;). [2010-01-25 14:28]

dany21

Może trochę się pospieszyłem z tym postem ale nie znana mi była wędka tego typu, dla mnie wygląda to jak kłusowniczy sprzęt. Mimo tego na allegro i tak można bez problemu kupić sieci typu drygawica i inne. Policja i PSR kontrolują bazary i giełdy, do internetu też powinni zajrzeć i sprawdzić legalność sprzedawanych sieci.
[2010-01-25 17:49]

karoltsu1

Witam...To jest dopiero sprzęt kłusowniczy-wędka elektryczna.
adres; http://www.elektro-fisher.com/indexPL. Super sprzęt SAMUS 725 MP.
Proponuje obejrzenie filmów.Pozdrowienia.
[2010-01-29 23:31]

karoltsu1

Aby obejrzeć trzeba wejść na Google. 
[2010-01-29 23:41]

dariuszdyl

Za połów tą wędką można dostac w najlepszym razie mandat a w najgorszym wyrok. Były sprzedawane owszem, ale na placach targowych przez Rosjan. Nie ma wymaganych 30cm i kiedyś na łamach chyba WW był opis tego sprzętu z ostrzeżeniem, że podczas kontroli na pewno ten numer nam nie przejdzie. W związku z tym nie jest traktowane jako wędka tylko "inne narzędzie połowowe". Współczuję temu kto wygra tą aukcję i natknie się na kontrolę na rybach ;).


Wędki te były też sprzedawane w dawnych sklepach sportowych gdzie były stoiska wędkarskie pod patronatem Polspingu, dodatkowo w opisie aukcji jest błąd, powinno być "wędka elektroniczna". Z tego co pamiętam to wędki te miały wysuwaną szczytówkę i miały przepisowe 30 cm. Znam wędkarzy którzy sami sobie robili wędki podlodowe działające na podobnej zasadzie. Co do tego czy jest to narzędzie połowowe czy wędka służąca do połowu to bym polemizował, ani w regulaminie ani w ustawie nie ma zapisu że wędka podlodowa nie może być wyposażona w sprzęt elektroniczny służący do wywołania drgań przynęty.  [2010-01-30 13:10]

TU JEST BEZPOŚREDNI LINK do tego co napisał Karoltsu1 :)
KLIKNIJ
[2010-01-30 15:24]

CHCE PODKREŚLIĆ ŻE TO JEST SPRZĘT KŁUSOWNICZY !!!!!!
[2010-01-30 15:26]

marekrav

Ta "super elektrowedka" to to jakies nieporozumienie jest Przeciez to nie jest wedkarstwo a poporostu pird..... kłusownictwo No i jeszcze te zapyziałem mordy tych troli w pontonie Masakra jakaś!!! [2010-01-30 16:03]

jazdacz

To jest wedka , ktora istnieje juz conajmniej od 20 lat, jakos  nikt jej dotad nie nazywal sprzetem klusowniczym. Z tego co wiem  wedka musi byc wyposazona w linke i haczyk , tak tu wlasnie jest,  a ze bateryjka jest to tylko jest to udogodnienie dla  wedkarzy. Jak juz kolega wyzej napisal ta wedka  nie oglupia ryby ani jej nie paralizuje.Odstraszac od niej moze tylko cena ponad 100 zl.Sam kiedys takiej uzywalem ale uwazam ze nie ma jak mormyszka  wprawiona w ruch  tylko przez wedkarza.Tak wiec niewiedza powoduje ze ktos chcialby zakazac jej uzywania, najpierw trzeba sprobowac jak sie nia lowi a pozniej pisac o klusowaniu. Polecam ja  poczatkujacym podlodowcom.Pozdrawiam [2010-01-30 18:18]

jazdacz

Wedeczka posiada  szpulke do nawijania zylki , posiada takze pokretlo regulujace  czestotliwosc   poruszania mormyszka.Zasilanie bateryjka  lub akumulatorkiem 9V. Do zamontowania tylko kiwok i mormyszka z ochotka. [2010-01-30 18:30]

kostekmar

Kolego dany21 akurat serwis Allegro nie ma tu nic do tego, skoro jest to zgodne z jego regulaminem. Przedmiot wystawiony, opłata pobrana i prowizja w drodze. To raczej ludzie, którzy sprzedają poprzez Allegro, a raczej kupujący te rzeczy, powoduja powstawanie takich precederów. Zapewniam Ciebie, że to nie sprawa Allegro, a z drugiej strony zauważ ile przedmiotów jest w nim wystawianych i weź dopilnuj takich szczegółów jak każda grupa ludzi zacznie coś wytykać. Njalepiej jest ignorować. Po prostu nie kupować, ot co! [2010-01-30 20:11]

JAZDACZ teraz toczy się też temat o to co jest w linku który podkreśliłem wyżej.... "KLIKNIJ" więc obejrzyj materiał w tedy dodaj trochę więcej słów od siebie :) PDK.
[2010-01-30 20:46]