Zaloguj się do konta

Kolejne odłowy "kontrolowane" na jeziorze Lipówka.

utworzono: 2013/11/20 22:01

http://www.carpteamsport.pl/index.php/artykuly/aktualnosci/3595-kolejne-odlowy-kontrolowane-na-jeziorze-lipowka-ile-jeszcze-tych-klamstw
Szkoda gadać samo przeczytajcie. Tyle pięknych karpi, szczupaków jakiś sandacz, mnóstwo karasi. My płacimy składki na zarybienie a oni sobie odławiają ile dusza zapragnie.  [2013-11-20 22:01]

JKarp

A najgorsze jest to, że pojawiały się tu i ówdzie głosy, że to tylko karpie... A na fotach są też i szczupaki. Nie jestem w stanie tego zrozumieć - jaki był cel takiego czegoś. Jak dla mnie to było celowe działanie bo na tej wodzie odbywały się Wielkopolskie Dni Karpiowe. Widać komuś bardzo to przeszkadzało.
Ale napisz lub powiedz, że tak właśnie działa PZW - OBRAZA MAJESTATU. Pojawiają się zaraz posty, że szkalujesz itd. Mało tego - w skali kraju takich wód jest pewnie sporo. Wychuchanych, wydmuchanych i wycacanych przez miejscowych wędkarzy. Wody pilnują, dbają o nią ale do czasu aż jakiś " mądry inaczej " wpadnie na pomysł zrobienia odłowów bo przecież na tej wodzie PZW jest panem i mogą robić co chcą. Już przestałem się łudzić - to tylko zamiana stołków a nie zmiany kadrowe mające coś poprawić. Jak na portalu PZW zapytałem o dane dotyczące odłowów z Zegrza tak zamącono, że lepiej nie mówić. Skoro publikuje się dumnie dane z zarybień to chyba i dane z odłowów sieciami nie powinny być jakieś super tajne. Jednak okazuje się, że są to dane wrażliwe i ot tak opublikować ponoć ich nie można a jedyna droga do zdobycia to udać się na Twardą to wtedy może coś się i bym dowiedział.
JK
[2013-11-20 22:28]

irex

A najgorsze jest to, że pojawiały się tu i ówdzie głosy, że to tylko karpie... A na fotach są też i szczupaki. Nie jestem w stanie tego zrozumieć - jaki był cel takiego czegoś. Jak dla mnie to było celowe działanie bo na tej wodzie odbywały się Wielkopolskie Dni Karpiowe. Widać komuś bardzo to przeszkadzało.
Ale napisz lub powiedz, że tak właśnie działa PZW - OBRAZA MAJESTATU. Pojawiają się zaraz posty, że szkalujesz itd. Mało tego - w skali kraju takich wód jest pewnie sporo. Wychuchanych, wydmuchanych i wycacanych przez miejscowych wędkarzy. Wody pilnują, dbają o nią ale do czasu aż jakiś " mądry inaczej " wpadnie na pomysł zrobienia odłowów bo przecież na tej wodzie PZW jest panem i mogą robić co chcą. Już przestałem się łudzić - to tylko zamiana stołków a nie zmiany kadrowe mające coś poprawić. Jak na portalu PZW zapytałem o dane dotyczące odłowów z Zegrza tak zamącono, że lepiej nie mówić. Skoro publikuje się dumnie dane z zarybień to chyba i dane z odłowów sieciami nie powinny być jakieś super tajne. Jednak okazuje się, że są to dane wrażliwe i ot tak opublikować ponoć ich nie można a jedyna droga do zdobycia to udać się na Twardą to wtedy może coś się i bym dowiedział.
JK
Witam.Januszu nie mogli ci jasno napisać jak ,a przede wszystkim co łowią bo musieliby się przyznać do delikatnie mówiąc nielegalnych odłowów.Ponoć nie powinni odławiać drapieżników ,a wszystkie okoliczne sklepy zapchali nimi.

[2013-11-20 22:55]

JKarp

Wiem, i to jest bardzo przykre.Jak kiedyś napisałem - jak wyłowią wszystko wtedy pomyslą ale będzie już za późno.JK [2013-11-21 00:00]

Sebastian Kowalczyk

Piękny sandacz w łodzi leży, szczupaki też robią wrażenie. Nie jeden wędkarz wydałby krocie za możliwość polowania na takie kabany. Fantastyczną reklamę sobie PZW zrobiło i wizytówkę zarazem - wędkarze tu już nie ma co przyjeżdżać na ryby. Przekaz zrozumiałem, nie przyjadę.  [2013-11-21 07:09]

grisza-78

Znam ten ból. Wstawiłem foto z odłowu kontrolnego na pewnym jeziorze w mojej okolicy. Chciano sprawdzić rybostan w jeziorze. Myślałem, że policzy się trochę ryb, popstryka fotki i wypuści do wody. Chyba na tym polega odłów kontrolny ??? !!!! No i sprawdzono wiele ryb, na patelniach, w occie, w galarecie. Podzielono się pomiędzy sobą. Do tego rybak, który stawiał sieć, wziął za to tyle, na ile ja musiałem miesiąc tyrać na budowie. Więc zdanie na temat odłowów kontrolnych już sobie wyrobiłem. Pozdrawiam.
[2013-11-21 08:46]

Sebastian Kowalczyk

Grisza w takim wypadku chyba powinieneś zadzwonić na policję!  [2013-11-21 09:43]

Pawgas

Czego Wy sie czepiacie - przecież nie sądzicie chyba że Prezesy PZW Poznań, ich rodziny do 6 stopni pokrewieństwa włącznie oraz znajomi i sąsiedzi będą kupować ryby w markecie. Święta idą to trza odławiać a niech dyrny wedkarz płaci... [2013-11-21 10:45]

Wczoraj niezbyt grzecznym tonie skomentowałem ,, pomysły " jednego z ,,Nas " wędkarzy odnośnie podniesienia składek lub ,,łowisk specjalnych ". Dokładnie tak to będzie wyglądało tylko że już na masową skalę. Z goryczą ale i z pewną satysfakcją napiszę. A nie mówiłem.
Zrzęda Julian
[2013-11-21 15:50]

Artur z Ketrzyna

Czego Wy sie czepiacie - przecież nie sądzicie chyba że Prezesy PZW Poznań, ich rodziny do 6 stopni pokrewieństwa włącznie oraz znajomi i sąsiedzi będą kupować ryby w markecie. Święta idą to trza odławiać a niech dyrny wedkarz płaci...

Dobre ;-)

Zaraz zebrania. Tak więc czas na .... To do dzieła wniosek; "Zakaz odłowów sieciowych na wodach PZW"
Jeśli wszystkie koła tak zagłosują. I delegaci to przekażą dalej i podtrzymają takie stanowisko. To według prawa ZG powinien klęknąć i i pomyśleć że to nie przelewki. A jak wszyscy delegaci okręgów (a przynajmniej 70%) przepchnie to na głównym zjeździe delegatów. To dla ZG PZW zostanie tylko zaakceptować wolę członków.
Jak by tego nie zrobił to złamał by prawo, bo tak mówi ustawa o organizacjach pozarządowych.
I wystarczyło by wtedy wnieść o kontrole do MS, i po ptakach...
[2013-11-21 18:35]

sezam

haha ale mnie to rozbawiło. Nie rozumiem tego oburzenia.Jeśli politycy mogą robić bezkarnie przekręty na miliony, kogo obchodzi parę karpi.W zasadzie to dziwie się, że na miejscu nie otworzyli straganu rybnego. To było by takie typowe. 



Mam tylko nadzieję że kiedyś będzie lepiej.
[2013-11-22 09:23]

sezam

Tak sobie myślę... PZW nie jest organizacją prywatną. Jeśli złapali to powinien być na to papier w którym powinna być ilość tych ryb oraz kwota za sprzedaż ryb. Bo w innym przypadku to przywłaszczenie mienia publicznego a to już podlega sprawie karnej. Czyż nie mam racji? Jeśli mój tok myślenia jest błędny to proszę mnie ukierunkować na właściwy tor.Kurcze szkoda że nie jestem prawnikiem... Może warto było by pomyśleć nad sprawą w sądzie. [2013-11-22 09:39]

JKarp

Przywłaszczenie mienia publicznego- nic to nie da bo zawsze napiszą, że odławiali gatunki obce a jakiś procent sandaczy i szczupaków zawsze może wejść w siatkę.Inną sprawą jest poprosić o udostępnienie dokumentów dotyczących odłowów ale ja już bodaj z miesiąc proszę o dane z odłowów rybaków na Zalewie Zegrzyńskim i okazuje się, że są dane wrażliwe i nie można ich opublikować oficjalnie.Ja jestem zdania, żeby uderzyć do jakiś ekologów bo moim zdaniem jest to zagłada zbiornika.
JK [2013-11-22 10:12]

osa12

No cóż, rozumiem że zalew należy do obwodu rybackiego użytkowanego zgodnie z umową PZW z RZGW. PZW jet tu uprawniony do rybactwa i prawdopodobnie to rybactwo może uprawiać. [2013-11-22 10:19]

JKarp

Myślę, że nie posunęliby się do tego, że odławiać ryby sieciami nie w obwodzie rybackim.
JK [2013-11-22 10:37]

tomaleg

PRL-owska banda pod nowym szyldem
[2013-11-22 12:12]

Zielan

A żeby im wszystkim ość w gardle stanęła. [2013-11-22 12:31]

notaki

A najgorsze jest to, że pojawiały się tu i ówdzie głosy, że to tylko karpie... A na fotach są też i szczupaki. Nie jestem w stanie tego zrozumieć - jaki był cel takiego czegoś. Jak dla mnie to było celowe działanie bo na tej wodzie odbywały się Wielkopolskie Dni Karpiowe. Widać komuś bardzo to przeszkadzało.
Ale napisz lub powiedz, że tak właśnie działa PZW - OBRAZA MAJESTATU. Pojawiają się zaraz posty, że szkalujesz itd. Mało tego - w skali kraju takich wód jest pewnie sporo. Wychuchanych, wydmuchanych i wycacanych przez miejscowych wędkarzy. Wody pilnują, dbają o nią ale do czasu aż jakiś " mądry inaczej " wpadnie na pomysł zrobienia odłowów bo przecież na tej wodzie PZW jest panem i mogą robić co chcą. Już przestałem się łudzić - to tylko zamiana stołków a nie zmiany kadrowe mające coś poprawić. Jak na portalu PZW zapytałem o dane dotyczące odłowów z Zegrza tak zamącono, że lepiej nie mówić. Skoro publikuje się dumnie dane z zarybień to chyba i dane z odłowów sieciami nie powinny być jakieś super tajne. Jednak okazuje się, że są to dane wrażliwe i ot tak opublikować ponoć ich nie można a jedyna droga do zdobycia to udać się na Twardą to wtedy może coś się i bym dowiedział.
JK


Janusz.. W moim okregu swojego czasu dofinansowano budowę "stanicy wedkarskiej", a w rzeczywistości prywatnego hotelu. i co ? [2013-11-22 22:19]

JKarp

No masz stanicę ;-)JK [2013-11-22 22:50]

notaki

Jasne.. za taką samą kase za dobę, jak i pańcia z pudelkiem co przyjechała tłuszcz wytapiać ( a jej mąż panienki duuuzym ... kusić ( portfelem oczywiście :D  )..
Szkoda palcow :-)
[2013-11-22 22:53]

JKarp

Adam wiesz, że mój post to płacz przez łzy :-((
JK [2013-11-22 23:03]

Załamka,co tu więcej gadać.

ps.przepraszam za edycje-miałem problem z formatem zdjęcia,ale bardzo mi zależało by je ukazać.

[2013-11-27 01:06]

Zwykła gospodarka rabunkowa... :(

Zapewne po roku wpuszczą pół tony lub tone kroczka karpia,którą pseudo wędkarze wyłowią w miesiąc lub dwa-bo będą brały jak głupie,więc trochę to uciszą,ludzie się pocieszą,bo 'natrzaskają karpi',a rybostan jakby nie patrzeć zostanie uboższy o odłowy a nawet więcej-bo odławiają potencjalny,gotowy wiekowo materiał rozdrodczy i to różnych gatunków :( SMUTNE ALE PRAWDZIWE

[2013-11-27 02:05]

Właśnie przed momentem dostałem fajne materiały od znajomego z Torunia.Ukazują pozyskiwanie ikry,a raczej co zostało po tym 'pozsykiwaniu' :(
[2013-11-27 12:55]

[2013-11-27 12:58]

A takie były te piękne ryby,jeszcze jak pulsowała w nich krew.Czemu nie można było ich wypuśćić po wyciśnięciu ikry i mleczu??
Powyższe fotki to e fekt tarła wg. PZW TORUŃ > Efekt poniedziałkowych pro-ekologicznych działań PZW TORUŃ czyli praktykowany od 20lat bezsensowny bezwzględny ubój tarlaków troci i łososi.  — w miejscu:  Lubicz, dolna zapora i przepławkaI co tu mówić,zwykła legalna ubojnia/rzeżnia :( ,mało tego my za to płacimy. [2013-11-27 13:02]