Zaloguj się do konta

Kolejna zanęta leszczowa

utworzono: 2010/12/18 22:04

I jak tam Panowie i Panie mijają zimne grudniowe wieczory??

 

Przyznam się że u mnie nudnawo i postanowiłem w związku z tym ze mam trochę wolnego czasu poczytać na temat zanęt na leszczyka. Po przeczytaniu kilkudziesięciu postów, artykułów na naszym forum postanowiłem skomponować zanętę na leszcza na bazie zanęty którą stosowałem. Przesyłam wam skład tej zanęty oceńcie ją , napiszcie co byście dodali a co byście usunęli każda sugestia się liczy. O to jej skład:

Zanęta Dragon, Traper lub kto co woli... (raczej gruba)
Płatki owsiane ( ugotowane w domu)
Bułka tarta
Aromat zapachowy tutaj mamy do wyboru cztery poszczególne zapachy (wanilia + miód < bardziej okres letni, piernik, anyż, kopromelasa < bardziej okres wiosenny)
Coco Belge lub Leszcz sekret
Kukurydza
Siekane czerwone robaki

Na haku ląduje kukurydza plus czerwony lub biały robak.

P.S. Powyższego składu zanęty jeszcze niestety nie testowałem. Dodam jeszcze tylko że łowię za pomocą sprężyny zanętowej.

Pozdrawiam Piotr.

[2010-12-18 22:04]

Cypis94

Zanęta fajna,można dodać jeszczę melasę  [2010-12-19 17:54]

kazik-kz2

Ja osobiście nie jestem zwolennikiem takich miksów, gdyż zdecydowanie lepsze efekty przynoszą mi zanęty robione pod jeden zapach.

Nie ma sensu w walanie do zanęty wszystkich zapachów, atraktorów które posiadamy.

[2010-12-19 18:02]

Szanowny kolego kazik-kz2 w opisie zanęty a raczej jej składników jest zawarta informacja ze masz do wyboru cztery rożne dodatki zapachowe nikt nie napisał ze masz je wszystkie naraz wmontować do zanęty!! [2010-12-19 18:12]

kazik-kz2

Ja bym np. atraktora leszcz sekret nie mieszał wanilią+mód, piernikiem czy anyżem - a to są chyba różne pozycje na Twojej liście czy też do wyboru?

Jak robisz zanętę np na piernik, to po co kolejny zapach leszcz sekret?

Prosisz o ocenę to Ci ja napisałem. Według moich doświadczeń, lepiej sprawdzają się zanęty na jeden konkretny zapach, a nie miksy.
Pozdrawiam

[2010-12-19 18:28]

To są różne pozycje do wyboru jedyne połączenie to wanilia z miodem.

Jestem wdzięczny za każdą sugestie.

Dopisałem jako kolejny dodatek leszcz sekret ponieważ nie wiedziałem ze jest aromatem zapachowym, myślałem ze jest tylko substancja przyspieszającą metabolizm u ryb w tym wypadku u Leszcza.

 

http://sklep.insel.pl/product_info.php/products_id/1871 [2010-12-19 18:42]

kazik-kz2

He he:)
Ja jako "leszcz sekret",skojarzyłem atraktor:) bo takie są.
A ten co podałeś link, ma chyba takie właściwości, jak coco belge.
Ale czy ma jakiś zapach, który by się gryzł np. z piernikiem - to nie wiem.
Trochę się nie zrozumieliśmy:)


[2010-12-19 18:56]

No to teraz się zrozumieliśmy :)                   

Ten leszcz sekret działa praktycznie tak samo jak coco belge i nie posiada żadnych aromatów.

A mam pytanie ile się dodaje coco belge powiedzmy do 2kg sypkiej zanęty? [2010-12-19 19:36]

kazik-kz2

Ja coco belge używam Trapera, dodaję do 10% - tak jak podaje producent.
Zazwyczaj producenci podają na opakowaniu takie informacje.
[2010-12-19 19:54]

Czyli z tego co rozumiem na 1kg sypkiej zanęty dodajesz 100 gram coco belge?
Wszystko elegancko mieszasz na sucho, potem dodajusz kuku, siekane robaki, i dolewasz wode? [2010-12-19 20:23]

nanus

Witam 

Moim skromnym zdaniem przydała by się tu jeszcze glina, a apropo zapachów na leszcza to sprawdził mi się taki miks kolędra z wanilią. 

[2010-12-19 20:40]

mienta

ja na leszcza (spławik)stosuje ziemię bełchatowską z jokersem pociętymi gnojaczkami i odrobiną wiórków kokosowych a jak potrzeba to dodaję płynny aromat ochotkowy i ta mikstura mi się sprawdza
[2010-12-19 20:45]

nanus

Witam 

Moim skromnym zdaniem przydała by się tu jeszcze glina, a apropo zapachów na leszcza to sprawdził mi się taki miks kolędra z wanilią, i jeszcze jedna sprawa uważam że najważniejsza,  każdą zanętę powinno się odpowiednio przygotować mam na muśli odpowiednie nawilżenie , przetarcie przez sito, uważam że to bardzo ważne można zrobić sobie jeszcze test pracy w wodzie naszej zanęty, wrzucając kulę przy brzegu łowiska i sprawdzeniu jej działania.Pozdrowienia.



[2010-12-19 20:46]