Kolejna udana akcja anty-kłusownicza.

/ 20 odpowiedzi

  • konto usunięte

Szkoda słów... Gratulacje za akcje Straży Rybackiej.

http://szamotuly.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1752007,klusownicy-wpadli-w-obrzycku-foto,4652607,id,t,zid.html
u?ytkownik123415


A sumów szkoda tymabrdziej ze widac ze maja napewno ok 1m... (2013/03/05 02:55)

grisza-78


Bardzo jestem ciekawy ewentualnego wyroku. Oby nie była to tylko kara pieniężna. (2013/03/05 07:44)

MASTINO


Mam nadzieję, że wyrokiem sądu auto im także przepadnie. Oby tylko sąd potraktował tych przestępców jak przestępców, a nie tak pobłażliwie jak orzeka większość sądów. Jeden taki "fahofiec" z rogami na tym forum twierdzi, że to jeszcze nie są przestępcy, dobrze, że prawo (definicja przestępstwa) i sąd ma na ten temat inne zdanie niż jakiś niedouk-filozof, bo żaden kłusownik-sprawca przestępstwa złapany na kłusownictwie na gorącym uczynku by nie był przestępcą, tylko według niego podejrzanym i dochodzenie, udowadnianie mu by trwało latami.   (2013/03/05 09:00)

Diablo


Mam nadzieję, że wyrokiem sądu auto im także przepadnie. Oby tylko sąd potraktował tych przestępców jak przestępców, a nie tak pobłażliwie jak orzeka większość sądów. Jeden taki "fahofiec" z rogami na tym forum twierdzi, że to jeszcze nie są przestępcy, dobrze, że prawo (definicja przestępstwa) i sąd ma na ten temat inne zdanie niż jakiś niedouk-filozof, bo żaden kłusownik-sprawca przestępstwa złapany na kłusownictwie na gorącym uczynku by nie był przestępcą, tylko według niego podejrzanym i dochodzenie, udowadnianie mu by trwało latami.  Słyszałeś kiedyś o:
 - > Art. 11 ust. 1 Powszechna Deklaracja Praw Człowieka : Każdy człowiek oskarżony o popełnienie przestępstwa ma prawo, aby uznawano go za niewinnego dopóty, dopóki jego wina nie zostanie mu udowodniona zgodnie z prawem podczas publicznego procesu, w którym miał wszystkie gwarancje konieczne dla swojej obrony,
- > Art. 14 ust. 2 Międzynarodowy Pakt Praw Obywatelskich i Politycznych : Każda osoba oskarżona o popełnienie przestępstwa ma prawo być uważana za niewinną aż do udowodnienia jej winy zgodnie z ustawą,
- > Art. 6 ust. 2 Europejska Konwencja Praw Człowieka : Każdego oskarżonego o popełnienie czynu zagrożonego karą uważa się za niewinnego do czasu udowodnienia mu winy zgodnie z ustawą.

To jest tzw zasada domniemania niewinności. I żadnej osoby nie można nazwać złodziejem, przestępcą czy gwałcicielem jeżeli sąd nie wyda wyroku. Ty nie jesteś sądem nie jesteś dlatego z takimi pomówieniami powinieneś się powstrzymać. (2013/03/05 11:14)

Diablo


Oczywiscie nie bronię tu kłusowników. Jestem nawet za tym aby kary dla nich były o wiele surowsze. Jednak aby nazwać ich przestępcami trzeba zbadać wszelkie dowody i wydać wyrok. Nie zawsze rzeczy są takie jakimi ich widzimy w danej chwili.

Byłem świadkiem takiej sytuacji. Facet łowi na ciężki grunt sumy. Jeden z zestawów zaplątał sie w zanurzonej pod wodą sieci. Że to jest sieć a nie gałąź facet zobaczył jak podciągnął ją pod nogi. Wyjął fragment w ktorym utkwił zestaw i wyciągnął go z sieci. Gdyby wtedy nadeszła SSR z Tobą w składzie i zobaczyła gościa z siecią w ręku to pewnie jak już nie raz pisałeś facet obsikany ze strachu leżałby w kałuży błota i własnej uryny a twój pies szarpałby mu nogawkę.

Karom dla kłusowników i to surowym karom wydanym przez sądy mówię stanowcze TAK ale samosądom samozwańczym zakompleksionym strażnikom mówię nie.. (2013/03/05 11:39)

SZUWARdragon2


Samozwancza straz rybacka nie wie co to jest "domniemana niewinności"
Niektorym przeawia jeszcze "dajcie mi czlowieka a znajde na niego paragraf"
ludki chowajace sie po chrasciach lapiace starych dziadkow, bo do innych nie maja odwagi podejsc.A tu wyrywek to potwierdzajacy

"ile razy musi powtórzyć podejrzanemu o dokonanie przestępstwa zanim strzeli mu w kulasy i dlaczego w kulasy??  Brawo. Kolejny dowód na twoją obszerną wiedzę......."

(2013/03/05 12:51)

piotr-strzalkow


Dyskusja znowu zmienia się w kłótnię. Koledzy, większość forumowiczów już zna Wasze zdanie w tym temacie. Załatwcie to na privie i będzie po sprawie, a jeśli się nie da, to powstrzymajcie się od kontrowersyjnych wypowiedzi.  W każdym wątku szukacie zaczepki.

Nie ma wątpliwości, że akcja Straży zasługuje na uznanie. Tak trzymać! Łapać, a od sądzenia i tak jest Sąd. (2013/03/05 13:18)

Diablo


Dyskusja znowu zmienia się w kłótnię. Koledzy, większość forumowiczów już zna Wasze zdanie w tym temacie. Załatwcie to na privie i będzie po sprawie, a jeśli się nie da, to powstrzymajcie się od kontrowersyjnych wypowiedzi.  W każdym wątku szukacie zaczepki.

Nie ma wątpliwości, że akcja Straży zasługuje na uznanie. Tak trzymać! Łapać, a od sądzenia i tak jest Sąd.

Masz rację łapać a od sądzenia jest sąd.
Chętnie zakończyłbym te kłótnie ale jak widać, Mastino nie potrafi odmówić sobie uszczypliwości w moim kierunku i dokłada pare groszy przy każdej wypowiedzi na forum. Czy nie mógł skomentować nie czepiając sie mnie... (2013/03/05 13:25)

MASTINO


Twoja bezczelność i ciągłe beczenie jak cie każdy tu tłamsi począwszy od moderatorów, poprzez Redakcję forum a skończywszy na użytkownikach forum już przekracza granice męskiego honoru i przyzwoitości. Identycznie jak twoje chamskie i gówniarskie drwiny z SSR. Ja napisałem tu jeden post (ten jest drugi), a ty TRZY w dodatku bzdurne. W żadnym nie wymieniam nikogo personalnie, ciebie zwłaszcza. Ty mnie bezczelnie opluwasz prawie w każdym. Kol. @Piotr-strzałkowski napisał o sądzeniu przez sądy za przestępstwa kłusownicze, a nie o orzekaniu przez sądy tego kim jest kłusownik- niewinnym kłusowania mimo ujęcia go na gorącym uczynku, czy przestępcą z sieciami, widłami, szarpakami, osękami i rybami w łapach. A kierowca pojazdu zatrzymany na drodze i sprawdzony na zawartość w organiźmie alkoholu z wynikiem pozytywnym, jest według ciebie konstytucyjnym niewinnym podejrzanym o jazdę po pijanemu, czy tak jak stanowi prawo- sprawcą przestępstwa, czyli przestępcą? Zasada domniemania niewinności twoim zdaniem dotyczy go aż nie wytrzeźwieje i nie zobaczy zabitych po pijaku przez siebie ludzi, czy może jednak już jest przestepcą świadomie, bez przymusu wsiadając za kółko nawalony jak ruski autobus? Kłusownik zatrzymany z sieciami i rybami w łapach jest twoim zdaniem podejrzanym niewinnym o kłusownictwo, czy jest ewidentnym sprawcą przestępstwa kłusowniczego, czyli przestępcą? Policja zatrzymuje na gorącym uczynku przestępców, czy według ciebie tylko konstytucyjnie niewinnych morderców, złodziei, gwałcicieli, pedofilów, terrorystów, łapówkarzy i pijanych kierowców? W aresztach siedzą twoim zdaniem sami niewinni? Kłusownik z definicji jest już przestepcą. Czyli ci kłusole w temacie wątku i inni złapani na kłusowaniu są dla ciebie niewinni. Bo dla większości wędkarzy, to byli, są i będą zawsze przestępcy, czy to ci się podoba czy nie. Jak nie, to ich wszystkich oskarż o pomówienia, a tych co pisali w podobnych wątkach o tym co by kłusownikom zrobili jakby złapali, wymień zarzuty i zrób sprawy sądowe za groźby karalne wobec niewinnych. Poza tym jak takich ludzi śmiesz sam nazywać kłusownikami , jeśli sąd im kłusownictwa jeszcze nie udowodnił według twojej śmiesznej teorii?  (2013/03/05 14:05)

Izeron


Co to sa za idioci z tych pismakow. Opisuja na jakie metody klusowali, jeszcze niech tylko zdjecia dadza i pokaza jak to zmontowac, zeby dzieci sobie poszli tak powabic nad rzeka.
I co oni jeszcze licza straty ryb na zlotowki? Smieszne, przeciez zyjace zwierze to nie rzecz, chyba ze oni widza to innymi oczami. Ja przelicze wartosc takiego pisarza artykulu na 1 zl. (2013/03/05 14:19)

Diablo


Twoja bezczelność i ciągłe beczenie jak cie każdy tu tłamsi począwszy od moderatorów, poprzez Redakcję forum a skończywszy na użytkownikach forum już przekracza granice męskiego honoru i przyzwoitości. Identycznie jak twoje chamskie i gówniarskie drwiny z SSR. Ja napisałem tu jeden post (ten jest drugi), a ty CZTERY w dodatku bzdurne. W żadnym nie wymieniam nikogo personalnie, ciebie zwłaszcza. Ty mnie bezczelnie opluwasz prawie w każdym. Kol. @Piotr-strzałkowski napisał o sądzeniu przez sądy za przestępstwa kłusownicze, a nie o orzekaniu przez sądy tego kim jest kłusownik- niewinnym kłusowania mimo ujęcia go na gorącym uczynku, czy przestępcą z sieciami, widłami, szarpakami, osękami i rybami w łapach. A kierowca pojazdu zatrzymany na drodze i sprawdzony na zawartość w organiźmie alkoholu z wynikiem pozytywnym, jest według ciebie konstytucyjnym niewinnym podejrzanym o jazdę po pijanemu, czy tak jak stanowi prawo- sprawcą przestępstwa, czyli przestępcą? Zasada domniemania niewinności twoim zdaniem dotyczy go aż nie wytrzeźwieje i nie zobaczy zabitych po pijaku przez siebie ludzi, czy może jednak już jest przestepcą świadomie, bez przymusu wsiadając za kółko nawalony jak ruski autobus? Kłusownik zatrzymany z sieciami i rybami w łapach jest twoim zdaniem podejrzanym niewinnym o kłusownictwo, czy jest ewidentnym sprawcą przestępstwa kłusowniczego, czyli przestępcą? Policja zatrzymuje na gorącym uczynku przestępców, czy według ciebie tylko konstytucyjnie niewinnych morderców, złodziei, gwałcicieli, pedofilów, terrorystów, łapówkarzy i pijanych kierowców? W aresztach siedzą twoim zdaniem sami niewinni? Kłusownik z definicji jest już przestepcą. Czyli ci kłusole w temacie wątku i inni złapani na kłusowaniu są dla ciebie niewinni. Bo dla większości wędkarzy, to byli, są i będą zawsze przestępcy, czy to ci się podoba czy nie. Jak nie, to ich wszystkich oskarż o pomówienia, a tych co pisali w podobnych wątkach o tym co by kłusownikom zrobili jakby złapali, wymień zarzuty i zrób sprawy sądowe za groźby karalne wobec niewinnych. Poza tym jak takich ludzi śmiesz sam nazywać kłusownikami , jeśli sąd im kłusownictwa jeszcze nie udowodnił według twojej śmiesznej teorii? Nigdy nie napisałem że moderatorzy forum czy redakcja mnie tłamszą. Troche sobie wymyślasz żeby postawić mnie w złym świetle. ALe do tego już przywykłem. Powtórze jeszcze raz to nie jest moje śmieszna teoria ale prawo miedzynarodowe. Nie jest ten przestępcą ktorego ty tak nazwiesz a ten którego sąd skaże prawomocnym wyrokiem. Jak mówiłem są różne sytuacje w życiu i nie zawsze sytuacja jest taką na jaką wygląda.

To że nazwiesz człowieka jadącego po pijaku przestępcą niczego nie zmieni, to że kopniesz go czy wytarzasz w błocie niczego nie zmieni. Tylko dowartościujesz sie zwierzęcym wybrykiem. Jedynie sąd i surowa kara mogą wpłynąć na jego postępowanie.

Przykładem pomyłki takich rambo bohaterów jak ty był przypadek ojca mojego kolegi. Podczas jazdy samochodem doznał zawału. Stracił panowanie nad samochodem i uderzył w sygnalizację świetlną. W pobliżu był radiowóz. Drzwi zablokowały sie przez wgnieciony bok samochodu. Jedyne co kierowca wydusił przez rozbita szybę to że ma zawał i początkowo prosił a później błagał o wezwanie pogotowia. Policjanci zaślepieni swoją władzą i zwierzęcymi instynktami z góry założyli że był pijany. Wyciągneli go przez szybę, rzucili na chodnik i przygnietli własnym ciałem. Kierowca zmarł.

Takich i podobnych przypadków jest mnóstwo. Rambo poniewieraniem człowiekiem nie cofną tego co zrobił a często przyczyniają sie do śmierci czy kalectwa osoby niewinnej. (2013/03/05 14:27)

Izeron


Ja tam zly at taki nie jestem ze ludzie klusuja, bo niektorzy z nich ledwo na jedzenie maja a piwo tez by sobie wypili. Przeciez jakby w polsce sie zarabialo lepiej jak w niemczech i pomagalo finansowo dla bezrobotnych to by nikt nie klusowal bo po co? (2013/03/05 14:48)

piotr-strzalkow


Ja tam zly at taki nie jestem ze ludzie klusuja, bo niektorzy z nich ledwo na jedzenie maja a piwo tez by sobie wypili. Przeciez jakby w polsce sie zarabialo lepiej jak w niemczech i pomagalo finansowo dla bezrobotnych to by nikt nie klusowal bo po co?

Jak ma się chęć z siatą latać albo szarpać, to i uczciwą robotę powinno się dać znaleźć. Tłumaczenie kłusownictwa niskimi zarobkami i socjalem w ogóle do mnie nie trafia. (2013/03/05 14:56)

Diablo


Ja tam zly at taki nie jestem ze ludzie klusuja, bo niektorzy z nich ledwo na jedzenie maja a piwo tez by sobie wypili. Przeciez jakby w polsce sie zarabialo lepiej jak w niemczech i pomagalo finansowo dla bezrobotnych to by nikt nie klusowal bo po co?

Po części masz rację bo kłusownik kłusownikowi nie równy. Jeden z powodu braku dojścia do wody bedzie łowił z mostu, czy dzieciak zrobi kija z leszczyny i bez karty łowi płotki na ciasto. A z drugiej strony może być kilku chłopa zorganizowanych w terenówkach z łodziami a na łodziach setki metrów sieci i agregaty. Zadzwoń po policję to Ci samochód podpalą.

I to kłusowniki i to kłusownik. Ale czy rzucać jednego i drugiego w błoto? (2013/03/05 15:01)

adler


Witajcie. 

Proponuję zakończyć już te przegadywanie, dogadywanie. Dosyć już, resztę wyjaśnijcie sobie na pv. Jak zauważyliście inni koledzy, użytkownicy forum są już zniesmaczeni tą sytuacją. Widzą że strach się odezwać. Zamknąć wątek?, wyczyścić wątek, najprościej prawda. Później znów larum że bez powodu blokuje się wątek, usuwa "niewygodne posty". Bo każdy ma RACJĘ i tylko moje posty wyleciały. Czy zawsze musimy wejść w błoto? Nie lepiej go ominąć i być suchym, zdrowym niżby później suszyć, cierpieć? Jest to portal starszych, młodych i małych wędkarzy, dajmy więc im przykład zwłaszcza tym młodym adeptom że mimo różnic zdań, poglądów, potrafimy podać sobie dłoń, przeprosić publicznie. Nie jest to żadną ujmą, dyshonorem, lecz podnosi nasz wizerunek pozytywnie w oczach innych i dobry przykład jest także pozytywnie odbierany, naśladowany wśród młodych i starszych kolegów, koleżanek wędkarzy. Proszę Wszystkich przypomnieć sobie Regulamin Forum.

http://www.wedkuje.pl/regulamin-forum.html

Pozdrawiam Krzysztof. 

(2013/03/05 15:21)

MASTINO


Ja tam zly at taki nie jestem ze ludzie klusuja, bo niektorzy z nich ledwo na jedzenie maja a piwo tez by sobie wypili. Przeciez jakby w polsce sie zarabialo lepiej jak w niemczech i pomagalo finansowo dla bezrobotnych to by nikt nie klusowal bo po co?

Po części masz rację bo kłusownik kłusownikowi nie równy. Jeden z powodu braku dojścia do wody bedzie łowił z mostu, czy dzieciak zrobi kija z leszczyny i bez karty łowi płotki na ciasto. A z drugiej strony może być kilku chłopa zorganizowanych w terenówkach z łodziami a na łodziach setki metrów sieci i agregaty. Zadzwoń po policję to Ci samochód podpalą.

I to kłusowniki i to kłusownik. Ale czy rzucać jednego i drugiego w błoto?


Nie dzwońcie nigdy, uciekajcie pod maminą spódnicę, zaryglujcie okna i drzwi, w pracy urlop, żony i dzieci do teściowej wysłać, zapuszczać albo golić brody i wąsy a włosy farbować na jasny blond z różowymi pasemkami. A w razie czego to z kłusownikiem jak z jajkiem. W końcu jest niewinny. Porównał dziecko z kijkiem do stricte kłusowników. Jeeezu....

(2013/03/05 16:34)

Diablo


Jako że szanuję tutejszych moderatorów i ich pracę, zgodnie z sugestią adlera  nie podejme dalszej dyskusji (2013/03/05 16:59)

adler


Koledzy, naprawdę dosyć. Nie łapmy się za słówka.

Piękne i ważne że działania służb PSR, SSR, policji i innych służb są widoczne i nagłaśniane. Jest to także rodzaj straszaka na ludzi i grupy sięgających po nieswoje. Nie jest ważne sieciarz, szarpak, elektryk, małolat, oni okradają nas wszystkich. Gdyby któryś z nas miał jakiś akwen, rzekę w dzierżawie na pewno zastosował by wszystkie środki przeciwdziałania takim zjawiskom na swej własności. Owszem jednych się upomni, ostrzeże, a z innymi trzeba konsekwentnie zgodnie z klasyfikacją czynu, zajścia. Cieszmy się więc że są jeszcze chętni strzec, chronić naszego wspólnego dobra, własności. Zakończmy więc już ten temat , bo poprostu tu na forum strach się bać, a co dopiero napisać.

Brawo za udaną akcję i wytrwałości w tej trudnej, niewdzięcznej służbie, choć są i miłe akcenty, wspomnienia z takich, patroli.

Pozdrawiam Krzysztof.   

(2013/03/05 17:05)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Jack14


Każdy kto łamie przepisy regulaminów np. RAPR niezależnie od wieku popełnia wykroczenie lub przestępstwo, jeśli zamiast wędki do połowu ryb korzysta z innych nielegalnych urządzeń jest kłusownikiem.

Pozostaje tylko pytanie świadomym czy też z braku wiedzy nie świadomym.

Nie od dziś wiadomo, że jeden, dwóch kłusowników, którzy uprawiają ten proceder jest łatwiej zatrzymać na gorącym uczynku niż zorganizowaną grupę wyposażoną w odpowiednie środki (celowo nie będę wymieniał jakich).

Tak czy tak w każdym z przypadków mamy do czynienia z kłusownictwem, choć mogą się różnić skalą, ale w takim przypadku już sąd będzie podejmował decyzje o karze. 

(2013/03/08 15:52)