Zaloguj się do konta

Koledzy z kola SUM

utworzono: 2010/01/24 22:12
wojtunio64

Witam kolegów z koła SUM.Ponawiam pytanie odnośnie łowiska CHMIELEWO.NA mapie są drogi do do główek i jedna prawie do starorzecza.Jednak jadąc samochodem wszędzie jest pogrodzone.Udostępniając łowiska wędkarzom zmiejszy się problem kłusownictwa .Tubylcy grodzą i mają spokój z sieciami i ścinaniem drzew,NIKT NIE WIDZI I NIE MA PROBLEMÓW.
[2010-01-24 22:12]

prezes74

Witam.

Już odpowiadam , mianowicie do starorzecza Chmielewo jest tylko jedna droga gminna , resztę dróg prowadzących to drogi prywatne przechodzące przez pola gospodarzy i jest tylko ich dobra wola ,że nas przepuszczają.

Jednak z dojściem  nie ma problemu bo jak spytamy to nie ma problemu aby pozostawić nawet samochód na podwórku któregoś z nich.

Ale wracając do sedna , już w latach poprzednich wystąpiliśmy do Gminy o przekazanie nam mapki z dojazdami nad rzekę i starorzecza w obrębie naszych wód - droga gminna do starorzecza Chmielewo ( jeżeli się kolega orjętuje ) to - skręcając z drogi krajowej przy figurce ( tej pierwszej , zaraz po podjeżdzie jadąc od strony Płocka , druga ,jadąc od Warszawy przed zjazdem z drugiej górki ) w prawo ,zjeżdżamy w dół ,potem droga rozwidla się tylko w prawo lub lewo , skręcamy w lewo , jedziemy około 200m i za ostatnim domem po prawej stronie jest właściwa doroga ( niestety nie odśnieżona ) dochodzi do wału i przechodzi przez niego na połączeniu stawu nr.1 i 2 .

Trochę to zawiłe , ale myślimy o oznaczeniu tych dróg w przyszłości .

Pozdrawiam i służę pomocą .

[2010-01-25 12:30]

prezes74

Ten przejazd o którym kolega mówi , dostępny tylko dla służb w okresie zagrożenia , droga do niego jest prywatna.

Ale tak naprawdę ,czy my naprawdę ,,wręcz musimy łowić z samochodów,,?

Zostawiając samochód u gospodarza ( nie robi problemu ) , mamy mały spacerek i jesteśmy nad łowiskiem, to tylko 200m.

Po części go rozumię jak mu co chwila wiosną drogę poszerza się w jedną i drugą srtonę o pół metra to zamiast 2,5 robi się 5.

I wedy robi się niepotrzebne zamieszanie i problem ,bo zacznie wysyłać wszystkich na drogę gimnną , która naprawdę jest zaniedbana.

 

[2010-01-25 12:40]

wojtunio64

Dzięki koledze za szczegółowe wyjaśnienie tematu. Dojazd nas  interesuje ze względu na planowaną nocną zasiadkę , a sprzęt na noc troszkę waży .Jeszcze raz dzięki już się znajdzie.
[2010-01-25 19:32]

Piotrek79

Drogi, jak i samo starorzecze, najlepiej widać na maps.geoportal.gov.pl - jest tam nawet podział działek i ich numery. Działka nr 66 to chyba ta droga gminna, ale nie jestem pewien.
Z jednej strony przydałoby się doprowadzić ją do kultury, aby można było zaparkować samochód możliwie blisko, ale z drugiej strony uważam, że jest to dość atrakcyjne i dzikie łowisko tylko dzięki temu, że nie ma do niego łatwego dostępu.
Życzę udanych połowów i pozdrawiam!
[2010-01-25 21:06]