Koledzy czy spotkaliście się z tak zwaną ustawką?

/ 43 odpowiedzi

Chodzi mi głownie o Walne , gdzie określone osoby ustawiają przebieg i kto gdzie ma być .

To spotkało mnie starego działacza , a to głownie dlatego że chciałem zmian w okręgu .

Jak bym z tym nie występował w Internecie to prawdopodobnie wszystko było by OK.

adam-konopnicki


Mógłbyś dokładniej wyjaśnić o co chodzi ? Sami ostatnio walne przerabialiśmy z pozytywnym wynikiem i mógłbym troszkę pomóc. A co do Okręgu. To nie takie proste, bo nawet jeśli by cię wybrali na walnym abyś był delegatem na okręg, to sam betonu nie rozbijesz.. (2013/02/03 21:09)

Roxola


No dobra.... a teraz jeżeli założyłeś ten wątek, to może udzielisz nam nieco szerszej informacji,o przebiegu zebrania... bo jakoś tak trudno się domyślić w czym problem.;) (2013/02/03 21:11)

kazik


Koledzy napiszę tak : do tej pory wszystko dobrze się układało i nie jestem nowicjuszem w społecznej działalności , bo kilkanaście lat biorę w tym udział .

Problem polega na tym że jeden z kolegów (uważałem za zaufanego) w momencie przebiegu walnego potrafił ustalić i wytypować samodzielnie kandydatów do okręgu nie konsultując się z nikim i samowolnie ustawiając kandydatów  pod wymagania prezesa okręgu .

Na tej liście byłem ja i mnie wykreślono i nikogo o tym nie poinformowano , a głosujący tego nie zauważyli . Głosowanie jak wiadomo wszystkim przebiegło normalnie , i zgodnie z prawem te zmiany przeszły i walne zakończyło się w prawidłowy sposób .

Ustawka polegała na tym że ja jako nie wygodny okręgowi zostałem pozbawiony bycia delegatem na okręg a głównie dlatego że mogłem pomieszać im w dotychczasowych ustaleniach . A jeszcze dodam że wcześniejsze ustalenia były takie że pomogę w zarządzie jako sekretarz i to przeszło oraz przegłosowano moją kandydaturę  , ale do okręgu już mi nie wolno bo jestem nie wygodny  . (2013/02/03 21:43)

u?ytkownik96474


Jak jeden czlowiek może całe zebranie w kija zrobić .To koło gluchych i ślepych? Czy co?Zostałeś sekretarzem koła czy zebrania? . Stary wyga, stronę redagujesz a wypowiadzsz sie jak dzieciak. Może za dużo emocji . Uspokuj nerwy i powoli napisz . (2013/02/03 21:52)

pstrag222


Dziwne ponieważ zazwyczaj kandydatury czyta się na głos i dopiero jest głosowanie? (2013/02/03 21:53)

Roxola


A gdzie wtedy byłeś ? Jeżeli byłeś na liście delegatów i Twojej kandydatury nie zaproponowano, to dlaczego nie reagowałeś ? (2013/02/03 21:54)

u?ytkownik96474


I każdego sie pyta czy zgodę wyraża na kandydowanie. (2013/02/03 21:59)

kazik


Kolego ,,pstrąg i tak było , tylko kiedy zauważyłem zmiany , ten właśnie kolega mnie zastopował abym nie przeszkadzał w przebiegu walnego , a inni wzięli to za żart . (2013/02/03 22:05)

pstrag222


Dziwna sytuacja i lekko nie zrozumiała. Skoro się kogoś wybiera lub sam zgłasza kandydaturę to ma prawo zabrania głosu i nic nikomu do tego. Ja bym walczył o swoje ...

Choć kol KAZIK powiem Ci szczerze nie wielę tracisz na tym w Okręgu i tak nic się z działa wszystko jak grochem o scianę. A sprawa Sigły nie możliwa do zrealizowania do roku 2015 (2013/02/03 22:12)

kazik


Odpowiem koledze wcześniej – zostałem sekretarzem zarządu koła i to wszystko przebiegało normalnie .

Problem się stworzył dopiero kiedy padły kandydatury do okręgu i tu była ta właśnie ustawka aby dalej nic się w okręgu nie zmieniło – tak uważam . Ten ktoś wykorzystał rozluźnienie w zebraniu . Szkoda mi kolegi bo na pewno czyta i nie raz mi pomagał . Ale taki zwrot i zachowanie podczas walnego nie dało mi szansy na obronę , albo zgłoszenia mojej kandydatury  z sali .

Tak to było zrobione że mało kto się połapał . Jedno mogę przyznać jest dobrym politykiem i ustawiaczem jak mało kto . (2013/02/03 22:25)

u?ytkownik96474


No to jest już kolego przysłowiowa musztarda po objedzie. Powinieneś wtedy wstać i w stół przypierwszego maja. żeby wszyscy zgromadzeni usłyszeli protest. A tak to po herbacie..... (2013/02/03 22:34)

Roxola


A jak chciałeś się przebić w Okręgu, jeżeli we własnym Kole nie dałeś rady ?Jesteś działaczem, znasz tych ludzi i nie potrafiłeś wywalczyć swojego ?Sorki, ale ja nie widzę takich osób ja Ty, kiedy trzeba walczyć, stanowczo wyrazić swoje zdanie...  Gdyby mnie na Walnym wyśmiali, to tym bardziej bym walczyła o moją rację.  (2013/02/03 22:42)

kazik


Owszem znałem kolegów z którymi razem współpracowaliśmy  , tylko że okręg potrafi ludzi kupić i ten co pewny ,  potrafi dla własnej korzyści dzisiaj się zmienić i  sprzedać kolegów .

Przyznam się że z tego się nie spodziewałem i byłem zaskoczony . (2013/02/03 22:51)

kazik


Owszem znałem kolegów z którymi razem współpracowaliśmy  , tylko że okręg potrafi ludzi kupić i ten co pewny ,  potrafi dla własnej korzyści dzisiaj się zmienić i  sprzedać kolegów .

Przyznam się że tego się nie spodziewałem i byłem zaskoczony .
(2013/02/03 22:52)

MASTINO


O jezu. Mają Cię Kaziu z jakiegoś powodu dość, jesteś dla nich kimś nieodpowiednim, nie chcą sie z Tobą kolegować i wszystko co z Tobą związane gdzie mógłbyś ich zdaniem mieszać, nie jest po ich myśli i nazwyczajniej w świecie dostałeś turbo kopa. Gdzie Ty żyjesz? Nie zrobili tak z nudów, tylko mieli powód, ale nie każ nam zgadywać tego powodu. Powiem kolokwialnie- Wywalili Cię na zbity pysk............... Obyś Ty miał sumienie czyste to żyć się z tym da. (2013/02/03 23:06)

perwer


Kazik napisałem ,ale wymazałem ...bo żal mi sie Ciebie  zrobiło ....
(2013/02/03 23:15)

Zibi60


Kolego Kazimierzu - pewnie jeszcze są emocje - ale piszesz, że wybrali Cię sekretarzem ????
Z pewnością zostałeś wybrany do składu zarządu koła, a funkcje zostaną przydzielone na pierwszym posiedzeniu zarządu, najpóźniej 7 dni po walnym.
Poza tym nie przypilnowałeś podstawowych wymogów:
- Po ustaleniu listy kandydatów i uzyskaniu od nich zgody na kandydowanie oraz wysłuchaniu głosów uczestników walnego zgromadzenia, przewodniczący ogłasza, że listy kandydatów są zamknięte i zarządza wybory.
- Przed przystąpieniem do wyborów przewodniczący walnego zgromadzenia udziela głosu przewodniczącemu komisji wyborczej.
 - Listy kandydatów powinny zawierać ułożone alfabetycznie nazwiska i imiona kandydatów. Do umieszczenia na liście potrzebna jest zgoda kandydata wyrażona przez niego bezpośrednio lub na piśmie.
 - Po odczytaniu listy kandydatów zgłoszonych przez komisję wyborczą i uczestników obrad, przewodniczący walnego zgromadzenia zwraca się z zapytaniem – czy nie ma sprzeciwu lub uwag do zgłoszonych kandydatów.
 - Po skompletowaniu list kandydatów do władz i organów koła oraz na delegatów na okręgowy zjazd delegatów i odczytaniu ich, przewodniczący walnego zgromadzenia ogłasza, że listy kandydatów są zamknięte, po czym przekazuje je komisji skrutacyjnej.
Przytoczyłem te fakty, ku przestrodze dla innych kolegów, którzy zebrania mają przed sobą. W przypadku kolegi Kazimierza... Ignacy Krasicki opisał to dość dosadnie w pewnej bajce. (2013/02/04 09:06)

Bernard51


Nie będe się wypowiadal otwarcie Kazik bo nie moge sie przebić do "towarzystwa"!
Ale na spokojnie co oczekujesz od swojego postu , w którym ronisz bobra łzy, porady współczucia czy akceptacji swojej niezaradności (frajerstwa)?  Aby swoje sumienie w jakiś sposób zaspokoić. Zbyszek polecił Ci bajkę Kraszewskiego!! (2013/02/04 12:55)

Zander51


Miałem podobną historię na ostatnim zjeździe okręgowym. Tyle, że zastanawiam się, czy o tym pisać, bo to w sumie jest  żałosne.Ale co mi tam...
Zlikwidowano okręg suwalski i spora rzesza wędkarzy i co jasne działaczy została "wklejona" do okręgu olsztyńskiego.
 Wybory na zjazd krajowy.  Zgłoszony jest oczywiście aktualny prezes olsztyński, czyli Martel, były prezes suwalski i gdy zgłaszano z sali moją kandydaturę, ktoś z obozu suwalskiego zaproponował zamknięcie listy. Robiono to tak natarczywie , że prowadzący zebranie sekretarz okręgu zamknął listę kandydatów na dwóch osobach. Ten sekretarz to mój vice-prezes w moim kole. Własnemu prezesowi odciął drogę do kandydowania. Ale to były SB, czyli beton. Dlatego żadnej działalności więcej... (2013/02/04 13:24)

Zibi60


Co by nie było niedomówień:
(2013/02/04 13:25)

kazik


Kolego ,,zibi60” masz racje bo wszystkie formalności nie były dopełnione , a mianowicie prowadzący zebranie dostał pokreślony brudnopis a nie listę jak piszesz , po drugi chcąc sprostować nieprawidłowości zostałem zgaszony a nie wysłuchany i do tego mało kto to zauważył więc zgodnie z procedurą przeszli do następnego punktu zebrania .

Podsumowując mój wątek to nie chciałem się wypłakać jak tu co niektórzy sugerują ,  a jedynie chciałem zwrócić uwagą jakimi sposobami i narzędziami operują nasze władze aby PZW dotychczasowe się utrzymało i beton nie był ruszony (niby to demokracja) .  Przyznam się że z wieloma przypadkami się spotkałem , ale to mnie zaskoczyło wierząc kolegom . (2013/02/04 16:27)

kazik


Kolego ,,zibi60” masz racje bo wszystkie formalności nie były dopełnione , a mianowicie prowadzący zebranie dostał pokreślony brudnopis a nie listę jak piszesz , po drugi chcąc sprostować nieprawidłowości zostałem zgaszony a nie wysłuchany i do tego mało kto to zauważył więc zgodnie z procedurą przeszli do następnego punktu zebrania .

Podsumowując mój wątek to nie chciałem się wypłakać jak tu co niektórzy sugerują ,  a jedynie chciałem zwrócić uwagą jakimi sposobami i narzędziami operują nasze władze aby PZW dotychczasowe się utrzymało i beton nie był ruszony (niby to demokracja) .  Przyznam się że z wieloma przypadkami się spotkałem , ale to mnie zaskoczyło wierząc kolegom .

ps. Kolego Zibi60 trafna bajka , bo dzisiaj taka jest nasza rzeczywistość .  (2013/02/04 16:38)