Co sądzicie o takim zbrojeniu gumy?

/ 6 odpowiedzi / 2 zdjęć
koledzy co sądzicie o takim zbrojeniu, czy przy gumie 13cm byłoby to dobrym rozwiązaniem ?

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

pepek8

Każdy sposób jest dobry gdy jest skuteczny. (2017/12/13 18:37)

kaban

Bodajże w WŚ w jednym z artykułów Marka Szymańskiego było coś o nietypowym zbrojeniu gum. Jak dla mnie wszelakie kombinacje w tym zakresie są jak najbardziej normalne i oczywiste. Ilość odmian zbrojenia oprócz gum nie dotyczy chyba żadnej innej przynęty:) (2017/12/13 18:54)

barrakuda81

Niezbyt dokładnie na tym zdjęciu widać szczegóły ale to jakiś patent bardzo podobny do czeburaszki.Trzeba sobie kombinować.Większośc osób łowi "na szybko" czyli prosto - główka jigowa.Może warto zmienić system zbrojenia żeby czymś ryby zaskoczyć.Trochę inna praca - to często działa.To nie musi być "ze sklepu" bo ryby estetykę takich detali mają gdzieś - ważna jest skuteczność.Można kombinować samemu,gdzieś doczepic obciążenie, owinąc ołowianą taśme na haku itp. (2017/12/13 20:09)

jabberwokie86

Niezbyt dokładnie na tym zdjęciu widać szczegóły ale to jakiś patent bardzo podobny do czeburaszki.Trzeba sobie kombinować.Większośc osób łowi "na szybko" czyli prosto - główka jigowa.Może warto zmienić system zbrojenia żeby czymś ryby zaskoczyć.Trochę inna praca - to często działa.To nie musi być "ze sklepu" bo ryby estetykę takich detali mają gdzieś - ważna jest skuteczność.Można kombinować samemu,gdzieś doczepic obciążenie, owinąc ołowianą taśme na haku itp.
Na moje oko chodzi bardziej o przekłucie rippera przez bok, co zapewne ma imitować konającą rybkę:) Czy konieczny do tego jest akurat hak offsetowy, jak na zdjęciu, nie wiem, nie próbowałem nigdy takiego zbrojenia, możliwe że zwykły hak do czeburaszki też byłby ok:)
  (2017/12/13 20:43)

suszoo

wykombinowalem cos takiego i dzisiaj testowalem, pracuje bez zarzutu i udalo mi sie zaciac 3 szczupaki gdzie przy normalnym zbrojeniu w offset nie moglem zaciac  (2017/12/14 01:12)

nicolka21

jaką dać główkę aby rybka pracowała jak należy? (2017/12/17 15:22)