Kółeczka łącznikowe i kotwice

/ 9 odpowiedzi
Witam zakupiłem ostatnio woblery dł 4-6 cm  ale nie były uzbrojone i chce do nich dokupic kółeczka łacznikowe i kotwice i moje pytanie brzmi jaki rozmiar kółeczek i jaki rozmiar kotwic będzie dobry do tych woblerów ?
Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam
cytryn74


Kotwica w rozmiarze 6-8 i kółeczko 4mm (2013/07/16 19:52)

u?ytkownik145121


W większości woblerów należy wymienic od razu zarówno kotwice jak i kółka - przed wczoraj straciłem przez swoje niedbalstwo sporą rybę - dosłownie wyprostowała kółko wraz z krętlikiem / a zapewnienia sprzedawcy były niezawodności tego badziewia podczas morskich połowów w Norwegii / Star Baits rozm.M / (2013/07/16 20:30)

u?ytkownik145121


A co do kotwic to moim zdaniem niezawodne jak do tej pory są -> S-Owner Treble
(2013/07/16 20:35)

Jakub Woś


Ja używam ownerów do dozbrajania wobków. Wielkość dobierz tak aby kotwice nie zaczepiały się jedna o drugą. (2013/07/16 20:57)

u?ytkownik145121


Ja używam ownerów do dozbrajania wobków. Wielkość dobierz tak aby kotwice nie zaczepiały się jedna o drugą.

Tylna może byc o wiele większa od przedniej - byle tylko wobler od ich ciężaru nie tracił na właściwościach.
(2013/07/16 21:04)

arto


witam,jakiej firmy polecacie kółka łącznikowe (spinning,żywiec) ? (2014/02/09 12:48)

ryukon1975


W większości woblerów należy wymienic od razu zarówno kotwice jak i kółka - przed wczoraj straciłem przez swoje niedbalstwo sporą rybę - dosłownie wyprostowała kółko wraz z krętlikiem / a zapewnienia sprzedawcy były niezawodności tego badziewia podczas morskich połowów w Norwegii / Star Baits rozm.M /





Niestety ale to prawda. Wielu producentów zbroi woblery tym co najtańsze i akurat dostępne. Najgorszej jakości kotwice i kółka a do tego często źle dobrane rozmiarem do przynęty.

(2014/02/09 14:48)

u?ytkownik32263


W większości woblerów należy wymienic od razu zarówno kotwice jak i kółka - przed wczoraj straciłem przez swoje niedbalstwo sporą rybę - dosłownie wyprostowała kółko wraz z krętlikiem / a zapewnienia sprzedawcy były niezawodności tego badziewia podczas morskich połowów w Norwegii / Star Baits rozm.M /

Ha skąd ja to znam:-/ Zeszły sezon, nocne podchody za sandaczem, uwiesza się mały sumek. Przy brzegu ładuje się w kamienie, wyciągam go z nich mając jeszcze dużo zapasu mocy w patyku 20lbs, a przy samym brzegu w świetle latarki ryba spada. Po wyjęciu wobka  okazało się że kółko sie rozprostowało. Pod sumkiem raptem ok 80cm!!! Bo go dokładnie widziałem. I teraz najciekawsze. Wobek orginalny znanej i bardzo cenionej firmy Salmo! A kółko gówno warte, zresztą kotwiczki też. Były tak tępe że zaraz po zakupie je wymieniłem na Ownery. Tylko został ten nieszczęsny łącznik który nie dał rady :-( Obecnie wszystkie kółeczka mam z Kostala profilowane, rozmiaru nie pamiętam. Ponoć bardzo dobre, ale zobaczymy. (2014/02/09 17:25)

Mariusz16


Ja też używam do woblerów własnej produkcji kółeczek kostal profilowanch nierdzewnych ,są dosyć wytrzymałe,nie zdarzyło mi się ,by ryba je rozgięła  ,co do kotwic VMC  są niezłe nie są może jakieś super,ale dosyć wytrzymałe i w miarę ostre (2014/03/30 17:41)