Kolec jeżozwierza

/ 32 odpowiedzi
użytkownik57785

witam panie Maćku

czytałem o tych pianinach i doszedłem do wniosku do puki ich nie sprzedawali to na nich grali problem pojawił się jak sprzedawali bo zakaz o handlu a nie o używaniu i tak samo może być ze spławikami do puki łowię to wszystko może być w porządku a jak będę chciał sprzedać to może być problem tu się zgodzę

Darek, ale musisz wziąć pod uwagę to, że wymiar sprawiedliwości nie wie o posiadaniu u kogokolwiek każdej sztuki takiego fortepianu, a w momencie otrzymania o tym informacji policjanci poprostu wkraczają. Wydział PG zaczyna działać i odwrotu nie ma, a prawo jest prawo. Bo prawo zabrania posiadania takich przedmiotów bez dowodu kupna i świadectwa legalności jego posiadania, o obrocie nimi już nie wspominając. Możesz mi wierzyć, że jeśli będziesz miał np. broszkę lub kielich, czy kordzik, kindżał z kością słoniową i zaniesiesz to do złotnika do jakiejś naprawy lub renowacji, to ów złotnik poprosi Cię o świadectwo pochodzenia tego wyrobu z kością słoniową, mimo, że policjantem nie jest, ale ma taki obowiązek, a w razie odmowy klienta musi powiadomić organa ścigania.

(2011/03/25 16:44)

Lons

W sumie mozna pomalować takie kolce i po kłopocie :) bo jak się stwierdzi że to kolec? drapać farbę będą? po dupach się drapać moga :) W sumie tez tylko ze słyszenia wiem że nie wolno na tych kolcach wędkować. Zresztą paragon niczego nie rozwiąże bo można mieć 1 paragon i kilka spławików :) i może to być jakiś stary paragon fiskalny bo jak może wiecie paragony po pewnym czasie blakną i gówno można z nich wyczytać :P także ten przepis o kant tyłka mogą rozbić :)Tak jak tu ktoś słusznie zauważył z pianinem można grać ale sprzedać nie tak samo z kolcami masz używaj ale nie sprzedawaj bo sprzedaż tego jest karalna, jasne i klarowne :) (2012/05/26 16:51)

irex

W tym kraju jak zwykle wszystko jest tak jasne,że aż ciemne .I jak tu żyć Panie Premierze / (2012/05/26 17:17)

JOPEK1971

Śmieszne te nasze prawo.Spławik można zrobic z pióra ptaka który też może byc obięty ścisłą ochroną gatunkową. ;-))) (2012/05/26 18:23)

erwin011

Witam i chcial bym sprostowac nie jest pod ochrona jezozwierz Hystrix africaeaustralis i nikt wam nic nie moze zrobic o ile macie swiadectwo pochodzenia ( ze wzgledu na trudnosci okreslenia od jakiego podgatunku pochodzi ) ja mam wysmienite kolce o ktore walczylem dosc dlugo i mam certyfikat na nie CITES oraz swiadectwo pochodzenia.Kazdy kto kupi u mnie otrzyma takie swiadectwo.Kolce sa od 10 do 26 cm. Sprzedaz zaczynam dzis na polskim allegro i wysylka z Polski. Moj nick na allegro swissef albo szukac pod " splawik z kolca jezozwierza". Pozdrawiam wszystkich i jeszcze dla mlodych wedkowanie na kolec to nie to samo co balsa. (2012/06/09 15:29)

stywen

Przecież wyrźnie jest w przepisach ,zabroniony jest handel a nie używanie.Więc o co ten krzyk przecież  spławikiem na żyłce w czasie łowienia nie handlujesz. (2014/11/11 20:14)