Zaloguj się do konta

Koła wędkarskie/opiekunowie łowisk

utworzono: 2013/06/01 09:50
Diego666

Witam. W moim mieście są 2 koła. Koło do którego nie należę, jest opiekunem jednego z łowisk. Czy po opłaceniu składki w moim kole mogę łowić też na łowiskach którymi "opiekuje" się to drugie koło? Z góry dzięki za odp :)
[2013-06-01 09:50]

Apex predator

Tak, u mnie jest tak samo. [2013-06-01 10:25]

Kristoph1

Koła nie są właścicielami łowisk, jeżeli wody są dzierżawione przez Okręg PZW to mając wykupiona składkę można łowić. Słyszałem, że jest wiele kół, które opiekują się jakimiś wodami uzurpują sobie prawo do tego kto może łowić a kto nie. Jest to nielegalne, bo koła nie mają nic do tego są tylko jednostkami terenowymi zarządów okręgu i nie mają prawa do zakazywania.
[2013-06-01 13:09]

PanSawik

Koła nie są właścicielami łowisk, jeżeli wody są dzierżawione przez Okręg PZW to mając wykupiona składkę można łowić. Słyszałem, że jest wiele kół, które opiekują się jakimiś wodami uzurpują sobie prawo do tego kto może łowić a kto nie. Jest to nielegalne, bo koła nie mają nic do tego są tylko jednostkami terenowymi zarządów okręgu i nie mają prawa do zakazywania.

Jeśli łowisko jest dzierżawione przez okręg to racja, ale są przypadki, że same koło ma podpisaną umowę z właścicielem i wtedy najczęściej żąda dodatkowych opłat za możliwość wędkowania na takim zbiorniku. Tego typu łowiska nie są finansowane ze składek okręgowych i wtedy jest ono dodatkowo płatne.
[2013-06-01 23:31]

osa12

Koło nie ma żadnej osobowości prawnej, więc jak może podpisać jakomkolwiek umowę?

Taka umowa prawnie nie jest nic warta ! Ot taki plik makulatury!

To jakaś kompletna ściema !

[2013-06-02 20:45]

Artur z Ketrzyna

Koło może się opiekować łowiskiem. Okręg na wniosek danego koła może ustalić "UCHWAŁĄ" łowisko specjalne i oddać pod opiekę danemu kołu. Wtedy takie koło może ustalić odrembny regulamin łowiska jak i uchwalić składmi na zagospodarowanie tego łowiska, i dopiero po opłaceniu takiej składki ma się prawo do wędkowania na danej wodzie.
Takie łowisko musi być oznaczone i w rejestrze łowisk też musi być  (powinien) zapis że jest ono specjalne.

Diago piszesz że należysz do sąsiedniego koła. Dlaczego tam się nie zapytasz (w swoim kole)? Czy możesz tam wędkować? I czy to co mówią jest prawdą...
Bo nikt ci lepiej na to pytanie nie odpowie...
[2013-06-03 12:40]

lynx

Dodam jeszcze, że przepisy dotyczące łowiska nie sa obowiązujące dla innych kół.
U nas jest tak samo. Są trzy koła a jedno jest gospodarzem.
Jeżeli na walnym członkowie koła-gospodarza uchwala, że wolno zabrać tylko 1 karpia a nie będzie zatwierdzone to przez okręg to pozostałe koła mogą zabrać 2 lub 3 w zależnosci jak u nich to będzie zatwierdzone na walnym.
Reszta to tak j.w.

[2013-06-03 15:01]

lynx

Jeśli łowisko jest dzierżawione przez okręg to racja, ale są przypadki, że same koło ma podpisaną umowę z właścicielem i wtedy najczęściej żąda dodatkowych opłat za możliwość wędkowania na takim zbiorniku. Tego typu łowiska nie są finansowane ze składek okręgowych i wtedy jest ono dodatkowo płatne.

W tym przypadku to tak.
[2013-06-03 15:02]

lynx

Koło nie ma żadnej osobowości prawnej, więc jak może podpisać jakomkolwiek umowę?

Taka umowa prawnie nie jest nic warta ! Ot taki plik makulatury!

To jakaś kompletna ściema !

Ale jednostka terenowa może podpisac umowe z zarządem jako obywatelami a oni mają osobowość tylko co na to okręg i tylko czy urzad terenowy to zrobi to już inny temat bo wyszłoby państwo w kole.
[2013-06-03 15:06]

JKarp

Zarząd Koła nie może występować na zewnątrz jako osoby nie związane z PZW ponieważ nie działają w ten sposób w imieniu PZW. Zarząd koła nie może mieć innej osobowości prawnej niż tej nadanej od Zarządu okręgu ponieważ grozi to nadużyciami.Natomiast każda osoba należąca do zarządu jako osoba fizyczna nie może nic podpisać sama w imieniu Koła bez upoważnienia Okręgu.
Dość częstym zjawiskiem jest anektowanie jakiejś wody na mocy UCHWAŁY Zarządu Okręgu pomimo, że woda ta jest wodą gminną i nikt o nią nie dba a Gmina umywa ręce sądząc, że mogą i mają takie prawo. W ten sposób tzw prawem kaduka PZW przywłaszcza sobie wiele wód. Potem dają wodę pod opiekę jakiemuś kołu, które za nic nie chce dopuścić obcych z wędkami.
JK

[2013-06-03 16:16]

zenfr

Nie wypisuj głupot!!!!!!!!!!!
[2013-06-04 22:45]

zenfr

kol J Karp Woda gminna to woda ruska ,niemiecka czy państwowa?Kto jest uprawniony do podpisywania umów dzierżawy?????????????
[2013-06-04 22:49]

JKarp

Woda gminna - (w skrócie) położona na terenie gminy. W każdym razie jak rozumiem nie ma wód niczyich - więc woda na terenie gminy do której nikt się nie przyznaje z różnych powodów jest czyja?Ja mam zwyczaj objaśniać jeśli ktoś czegoś nie wie lub nie rozumie.Bądź łaskaw odpowiedzieć mi na pytanie które sam stawiasz:" kol J Karp Woda gminna to woda ruska ,niemiecka czy państwowa?Kto jest uprawniony do podpisywania umów dzierżawy?????????????"Tylko nie pisz żebym coś tam czytał - po prostu odpowiedz .JK

[2013-06-04 23:03]

lynx

Żydowska. [2013-06-05 00:41]

yba

zgadza się , u mnie  jest  tak jak piszesz. [2013-06-05 06:40]

PanSawik

No to najwyraźniej mimo 60 wiosen na karku, to mało Pan wie panie Zenonie. Sam łowię na takim łowisku, którego właścicielem jest Agencja Mienia Wojskowego, a opiekunem jedno z warszawskich kół.
[2013-06-05 23:02]

lynx

No to najwyraźniej mimo 60 wiosen na karku, to mało Pan wie panie Zenonie. Sam łowię na takim łowisku, którego właścicielem jest Agencja Mienia Wojskowego, a opiekunem jedno z warszawskich kół.

To kolo jest tylko opiekunem i zaproponowało właścicielowi takie warunki a on na to przystał i dlatego może stosowac te zasady.
Zasady zawsze ustala właściciel. Nawet jak ktoś dzierżawi to właściciel może mu narzucić pewne zasady, które powinny być zawarte w umowie.
[2013-06-06 07:25]

Kristoph1

Koła nie mają nic do umów bez odpowiedniego upoważnienia z zarządu okręgu, bo ono ma osobowość prawną, a koła są tylko jednostkami terenowymi. Myślę, że wiele takich kół można by było sprawdzić na jakiej podstawie są opiekunami łowisk i okazało by się że robią to nielegalnie, na dodatek pobierając jeszcze dodatkowe opłaty za możliwość wędkowania.
[2013-06-06 08:19]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia