Zaloguj się do konta

Koguty przynęty wędkarskie

utworzono: 2012/02/28 20:28
henryk58

Ostatnio robię z piór siodłowych koguta i daję 3 lub 5 piór. Mają one u nasady puszek i nie muszę dokładać marabuta.

 

"okręg katowicki zezwala na połów na"koguty"z jednym hakiem."

Kotwiczka to haczyk z trzema ostrzami kolego. Poczytaj regulamin.

 

Irek , bez obrazy ale znam regulamin .Kręcisz super kuraki ,ale z tego co pokazujesz to na kotwicach i ja też , ale okręg katowicki wprowadził zakaz  połowu na koguta na kotwicach i dopuszcza tylko "koguty" na jednym haku czyli na główkach jigowych . Tylko powiem Ci jedno ,pojedziesz do Katowic i okaże się , że jesteś zwykłym kłusownikiem łowiąc na swoje kurki/kotwica/takie jak ja używam . Dla tego się pytam czy się nie zmieniło na Turawie .



[2012-04-04 11:26]

henryk58

Oczywiście dalej nie jestem precyzyjny, Okręg katowicki dopuszcza połów na "koguty" z jednym ostrzem . Teraz chyba jest jasne . [2012-04-04 15:50]

robban

Fajnie jest wlasnie kiedy grupa jest zamknieta, przynajmniej niema klotni i niepotrzebnych zgrzytow. Znajduja sie tu ludzie kolezenscy i pomocni w tematyce wedkarskiej. Nie ktorzy, nie odmawiaja pomocy i wogole. Co tu , pisac wiecej. Jest dobrze tak jak jest i niech tak pozostanie. A , znajomosci forumowe przenosza sie do realu w niektorych przypadkach i procz klikania Tu , mozna spotkac sie i pogadac. A, niebawem i polowic. Jest to jedna z niewielu grup na portalu ,w ktorej panuje zgoda i zrozumienie. Moderatorzy grupy trzymajcie sie swoich postanowien i pilnujcie tak jak do tej pory. Pozdrowionka dla wszystkich. [2012-04-04 19:42]

Iras1975

Oczywiście dalej nie jestem precyzyjny, Okręg katowicki dopuszcza połów na "koguty" z jednym ostrzem . Teraz chyba jest jasne .


Jasne jasne. A do tego głupie i niesprawiedliwe. Ktoś siedzi i z nudów wymyśla kolejne durnowate przepisy.

 

[2012-04-04 21:02]

wedkarz001

Nie rozumiem komu przeszkadza kotwiczka w kogucie? Przecież wahadłówka ma kotwice, wobler ma nawet dwie i nikt na to nie wpadł że mogą kaleczyć ryby. Ten zakaz połowu na koguta uzbrojonego w kotwiczkę jest dla mnie kompletnie bez sensu!!! To jest zwykła przynęta wędkarska i tak już zostanie. Pozdrowienia
[2012-04-04 22:14]

henryk58

Panie i Panowie z opolskiego odezwijcie się ,czy wolno łowić na normalne koguty ???

 

[2012-04-05 08:46]

henryk58

Przepraszam , zapomniałem dopisać , że chodzi mi o Turawę. [2012-04-05 08:49]

Iras1975

Przepraszam , zapomniałem dopisać , że chodzi mi o Turawę.


Raczej można,  jeden wędkarz spinningujący na Turawie kupił na początku roku spory zapas moich kurek.

Gdyby był zakaz, to by nie kupował.;)

[2012-04-05 08:58]

jurcio6

Ja bym z tym uważał... są miejsca, gdzie nie można, np. mój okręg Kielce. Przepisy są durne, ale niestety trzeba się do nich stosować.

Hmm ja zaopatrzyłem się w dużą ilość piór marabuta i małą ilość piórek kogucich, chyba popełniłem mały błąd :P Czyli generalnie dajesz piórka z kapki siodłowej koguta + chenille LUB marabut? Czy mógłbyś wrzucić jakieś zdjęcia z procederu kręcenia takiego kogucika z zastosowaniem piór marabuta? Byłbym bardzo wdzięczny :)
[2012-04-05 18:46]

henryk58

Przepraszam , zapomniałem dopisać , że chodzi mi o Turawę.


Raczej można,  jeden wędkarz spinningujący na Turawie kupił na początku roku spory zapas moich kurek.

Gdyby był zakaz, to by nie kupował.;)

Też nie wiem , mój kolega z Opola się nie odzywa a chciałbym tam połowić , ale muszę poukładać sobie wyjazdy .



[2012-04-05 20:23]

Iras1975

Ja bym z tym uważał... są miejsca, gdzie nie można, np. mój okręg Kielce. Przepisy są durne, ale niestety trzeba się do nich stosować.

Hmm ja zaopatrzyłem się w dużą ilość piór marabuta i małą ilość piórek kogucich, chyba popełniłem mały błąd :P Czyli generalnie dajesz piórka z kapki siodłowej koguta + chenille LUB marabut? Czy mógłbyś wrzucić jakieś zdjęcia z procederu kręcenia takiego kogucika z zastosowaniem piór marabuta? Byłbym bardzo wdzięczny :)


Nie mam zdjęć robionych podczas kręcenia koguta i nie za bardzo wiem po co bym miał robić. Przecież wrzuciłem filmiki i masz foty gotowych kurek. Ja nie miałem nawet tego na początku kręcenia.

Pokombinuj troszkę i za którymś razem zaczną wychodzić ładne kurki.:)

[2012-04-05 20:38]

jurcio6

Aaa to filmików nie widziałem! Możesz mi wskazać gdzie je mogę znaleźć? Przegrzebałem cały ten wątek, ale nie widzę ich nigdzie ;/

Generalnie chodzi mi o samo mocowanie marabutów przy główce - kręci się je nicią tylko w jednym miejscu, tylko przy ołowianej główce? Nie za bardzo wiem jak je przymocować, aby nie przygnieść sierściuchów :P
[2012-04-06 12:28]

jurcio6

Hah, chyba znalazłem :) https://www.youtube.com/watch?v=4D4oydpP_U4 ?:>
[2012-04-06 12:37]

robban

Przez to ze u mnie ,panuje beznadziejna pogoda. Pozwolilem sobie pokrecic przy imadelku. Ukrecilem cztery sztuki. A, oto i one . Mi sie podobaja. :))) [2012-04-06 17:05]

Krótko i treściwie... Czad :D
[2012-04-06 17:57]

Iras1975

To ja już swoich kuraków nie będę pokazywał bo mi głupio.:) [2012-04-06 20:38]

wedkarz001

Piękne kurki niedługo nam pomysłów zabraknie. Pozdrawiam i życzę WESOŁYCH ŚWIĄT!!! wszystkim koguto maniakom.
[2012-04-06 20:44]

robban

To ja już swoich kuraków nie będę pokazywał bo mi głupio.:)

Do Ciebie Irku ,to jeszcze mi brakuje . I bardzo lubie jak wsadzasz fotki, mozna czerpac inspiracje do dalszej produkcji. Pozdrawiam [2012-04-06 22:24]

volfi

czerwony i żółty u dołu wyszły supper! [2012-04-06 22:37]

volfi

osobiscie zauwazyłem ze jesli chodzi o sandacza to żarówy seledyny żólte oczojeby sprawdzaja sie bardziej z poczatku sezonu jak metnooki jest jeszcze na gniazdach pozniej tylko stonowane kolory grizzly brown grey-szary,które raczj mają przypominać raka czy inne denne zyjątka ewentualnie biały który jest dobry w każdej porze roku:)nie wiedzieć czemu. [2012-04-06 22:43]

robban

Wszystkiego dobrego,
jajka wielkiego malowanego
zielonej łączki, na której zajączki
jedzą makowce i pasą owce,
szalonego i wyjątkowo mokrego Śmigusa Dyngusa oraz samych słonecznych i cudownych dni życzy  Robban dla wszystkich wedkarzy i sandaczomaniakow.
[2012-04-07 10:02]

wedkarz001

Dzieki Robban wzajemnie i wielkich metno okich w tym sezonie!
[2012-04-07 22:49]

Tomekoo

zdrowych wesołych koledzy;) [2012-04-07 22:53]

bodek_w

Wszystkiego najlepszego na te święta :) samych życiówek po drugiej stronie linki :).
Dla świątecznego nastroju kogutki-takie bardziej tradycyjne. Jeden na euro się wybiera:)
[2012-04-08 09:03]

tomiczek22

Do pytania czy wolno łowić na Turawie kogutem na kotwiczce odpowiadam: wolno. Jakiś czas temu też zacząłem coś tam kręcić :) Niedługo fotki. Wesołego jajka!  [2012-04-08 12:52]