Zaloguj się do konta

Koguty przynęty wędkarskie

utworzono: 2012/02/28 20:28
piotrcarp

Witam nie jeste fachowcem w tej dziedzinie ale moge powiedziec ze prawdziwe arcydziela koledzy tu pokazuja i im wiecej czytam o kogutach tym bardziej mi sie to podoba musze kilka kupic i poprobowac troche kogutowania.Tylko najpierw musze sie nauczyc poprawnie prowadzic taka przynete bo to nie to samo co tradycyjny spining ale chyba se poradze.
[2012-03-31 09:35]

jurcio6

To są raczej jigi. Widzę znajomy kształt główki-chyba sam odlewasz :)

Heh główki akurat kupione, ale podejrzewam, że od gościa, który je odlewał sam :P Nie miałem akurat żadnego zbędnego ołowiu na stanie ;/

Hmm chodzi o to, że kogut jest bardziej zwarty, tak? Ma takie mniej roztrzepane te piórka, ukierunkowane w tył?

Dzięki za opinie, staram się cały czas pracować nad lepszymi... może dziś też uda się coś ukręcić :P A żona, to tylko narzeka, że zamiast spędzać z nią czas, to "kręcę ptaki" :D
[2012-03-31 11:41]

wedkarz001

Witam to ja dołożę do kolekcji moją ważkę. pozdrowienia
[2012-03-31 14:56]

bocian8

Witam. Zainspirowany kokotami kolegi Irka :) i ja w wolnej chwili ukręciłem jakieś cudaki... o skuteczności się nie wypowiem gdyż do czerwca przeleżakują czekając na otwarcie najpiękniejszego okresu w jakim można wędkować. pozdrawiam wszystkich sandaczomaniaków :D [2012-03-31 17:25]

robban

Fajne panowie te wasze koguty. Ta wazka fajna jest Slawku, fajny pomysl i wogole. Ciekawe co na nia sie pierwsze skusi ?  [2012-03-31 18:07]

wedkarz001

Witam zrobiłem ją z myślą o kleniu albo jaziu ale zobaczymy.
[2012-03-31 21:42]

Iras1975

Ja też właśnie zakończyłem kręcenie i wyszło 6 kurek, ale zwykłe takie.

[2012-03-31 21:56]

ZanderHunter

Ja też właśnie zakończyłem kręcenie i wyszło 6 kurek, ale zwykłe takie.

Irku nie bądz taki skromny nie takie zwykłe o nie,nie myślę że nie długo kuraki z Twojej stajni cosik u mnie upolują...:)

P:)
[2012-03-31 22:00]

wedkarz001

Witam Irek w tych oliwkowo czarnych widze kilery!!!

[2012-03-31 22:11]

bodek_w

I kolejne pseudo kuraczki do kolekcji... :) czekają na kąpiel :)
[2012-04-01 10:14]

volfi

Ukreciłem cos na próbe z przeznaczeniem na okonia nie mam doswiadczenia w kreceniu okoniowych wabikow zobaczymy co z tego bedzi dla porownania wielkosci kapselek z tyskiego:) [2012-04-01 14:06]

robban

To w takim razie i ja wrzucam dwa nowe kuraki mojego dziela. [2012-04-01 15:07]

Tomekoo

Piękna galeria Panowie,oby łowiły ryb jak najwięcej;) [2012-04-01 15:15]

robban

Wlasnie skoczylem  krecic kolejne koguty :) A , oto wynik.  [2012-04-01 17:16]

jurcio6

Widzę kolego robban, że Twoje już testowane w wodzie :D

Świetnie panowie, ja niestety przez weekend nić nie ukręciłem.. ale może jeszcze dziś wieczorkiem nadrobię straty!
[2012-04-01 18:42]

wedkarz001

Bardzo piekne kurki nie wiem czy nam rybek wystarczy.
[2012-04-01 19:53]

henryk58

Dziękuję za zgodę założyciela grupy na wypowiedź , bo wcześniej chciałem zabrać głos na temat prezentowanych na forum kogutów w Waszej grupie ale nie miałem dostępu .Są bardzo fajne i myślę ,że przekładają się  na efekty w łowieniu .Ja też kręcę kuraki ale tylko dla siebie i dla znajomych ,może bym mógł się pochwalić ale wasza grupa jest zamknięta .Moderator Zander Hunter dopuszcza możliwość przyjęcia cytuję

Chcesz wstąpić do Naszej Grupy sandacz na spining, przedstaw się i podaj powód swej decyzji, anonimowi są z natury rzeczy podejrzanymi. Pozdrawiamy wszystkich sandaczomaniaków.

Dziwne , że Ty jesteś anonimowy  Andrzej P a od innych chcesz jawności . Ja nie jestem anonimowy  ,a powód staram się łowić sandacze .

czekam na odpowiedź

pozdrowienia 

[2012-04-03 00:15]

jurcio6

Myślę, że z pewnych (dość oczywistych) powodów lepiej, aby do grupy dołączały osoby, które łowią te rybki z zamiłowania i pasji, a nie tylko z chęci zjedzenia dobrego mięsa czy też jakiegoś zysku. Zapewne dlatego wejście do grupy jest ograniczone, nie ma co się denerwować :)

Witamy serdecznie nowego kolegę!

A teraz wracamy do tematu (choć nie do końca..). Moje wczorajsze koguty/jigi (u mnie wolno łowić tylko na koguty na pojedynczym haku... paranoja, ale co zrobić?): dwa sandaczowe (wreszcie to zaczęło koguta przypominać) i dwa pstrągowe maluchy (w najbliższych planach mam wyprawę na kropki). Ukręcone bez imadełka! :) I to na trzeźwo :D

[2012-04-03 16:30]

Iras1975

Na trzeźwo? Jesteś niesamowity! ;) Ale tak nie można i wiecej tak nie rób.:)))

A to moje zrobione też na trzeźwo.:)

[2012-04-03 20:01]

henryk58

Myślę, że z pewnych (dość oczywistych) powodów lepiej, aby do grupy dołączały osoby, które łowią te rybki z zamiłowania i pasji, a nie tylko z chęci zjedzenia dobrego mięsa czy też jakiegoś zysku. Zapewne dlatego wejście do grupy jest ograniczone, nie ma co się denerwować :)

Witamy serdecznie nowego kolegę!

A teraz wracamy do tematu (choć nie do końca..). Moje wczorajsze koguty/jigi (u mnie wolno łowić tylko na koguty na pojedynczym haku... paranoja, ale co zrobić?): dwa sandaczowe (wreszcie to zaczęło koguta przypominać) i dwa pstrągowe maluchy (w najbliższych planach mam wyprawę na kropki). Ukręcone bez imadełka! :) I to na trzeźwo :

Dzięki za powitanie .

Nie łowię dla zysku i mięsa a traktuję to jako wyzwanie /koguty/ dlatego nie rozumiem dlaczego Zander zamyka Grupę/ 300 userów/ ,w Polsce jest co najmniej kilkaset osób , które mogłyby się podzielić się swoimi doświadczeniami w połowie sandacz na koguty . 

[2012-04-03 21:32]

Iras1975

"Nie łowię dla zysku i mięsa a traktuję to jako wyzwanie /koguty/ dlatego nie rozumiem dlaczego Zander zamyka Grupę/ 300 userów/ ,w Polsce jest co najmniej kilkaset osób , które mogłyby się podzielić się swoimi doświadczeniami w połowie sandacz na koguty . "

Chodzi o to, żeby nie pisali tutaj prowokatorzy. Nikt tutaj nie chce kłótni z ekologami czy nokillowcami.

[2012-04-03 21:45]

ZanderHunter

"Nie łowię dla zysku i mięsa a traktuję to jako wyzwanie /koguty/ dlatego nie rozumiem dlaczego Zander zamyka Grupę/ 300 userów/ ,w Polsce jest co najmniej kilkaset osób , które mogłyby się podzielić się swoimi doświadczeniami w połowie sandacz na koguty . "

Chodzi o to, żeby nie pisali tutaj prowokatorzy. Nikt tutaj nie chce kłótni z ekologami czy nokillowcami.

Cześć na początek witam nowego kolegę @henryk58:) teraz udało mi się wpaść tu na chwilę a więc zabiorę głos w ww.sprawie tak jak napisał wyżej Irek nie chcemy żadnych kłótni i prowokatorów w naszej Grupie panuje tu wzajemna pomoc i wymiana doświadczeń po za tym kolego @henryk58 nie tylko Ja jestem moderatorem tej Grupy ale i Zbyszek @Zibi60 oraz Tomek @Tomas81 na chwilę obecną wszystkie decyzje związane z naszą Grupą podejmujemy razem i tak zostanie...:) a tak po za tym bardzo fajne te wszystkie kurczaki koledzy...:)

P:)

[2012-04-03 22:57]

jurcio6

No, no, kolego Iras, jesteś chyba mistrzem w te klocki. Niesamowite te koguciki. Po ile piórek dajesz mniej więcej na jednego? Te moje, w porównaniu do Twoich, jakieś takie wychudzone :P
[2012-04-04 08:25]

henryk58

Dziękuję Panowie za zaproszenie i przepraszam za gorzkie słowa ale Was rozumiem , jednocześnie OŚWIADCZAM nie jestem prowokatorem oraz pseudo ekologiem .

Przy okazji mam pytanie ,czy na Turawie można łowić na koguty /kotwica/? bo wiem od kolegi ,że okręg katowicki zezwala na połów na"koguty"z jednym hakiem.

Polecam też zbirnik zaporowy  Żur na Wdzie /Bory Tucholskie- miejscowości Tleń , Osie /, można się zatrzymać w pensjonacie "Grzybek"/niskie ceny ,dostęp do łódek ale przede wszystkim bardzo mili gospodzrze/opłaty w wysokości 15zł za dzień /dla członków PZW/nie jest to mój Okręg  /Okręg Bydgoszcz/ale kilka razy w sezonie tam jeździmy  ,jest super.

[2012-04-04 08:55]

Iras1975

Ostatnio robię z piór siodłowych koguta i daję 3 lub 5 piór. Mają one u nasady puszek i nie muszę dokładać marabuta.

"okręg katowicki zezwala na połów na"koguty"z jednym hakiem."

Kotwiczka to haczyk z trzema ostrzami kolego. Poczytaj regulamin.

[2012-04-04 10:37]