Zaloguj się do konta

Koguty przynęty wędkarskie

utworzono: 2012/02/28 20:28
robban

Slawku. Te kurczczki sa niesamowite. Naprawde ladny pomysl. Ja jeszcze nie widzialem nigdzie na fotkach ,takich ladnych kogutkow. Zanosi sie ze z irkiem bedziecie wiedli prym , jezeli chodzi o KFC. Pozdrawiam i zycze nastepnych udanych pomyslow.


Zgadzam się Robercie czasami zdarza się że uczeń przerasta mistrza:)))

P:)

Masz racje Andrzeju. Ale milo popatrzec ( chociaz ) jak innym wychodzi i ciesza sie z tego co zrobili sami. Nie mowiac ,co bedzie na forum jak kolega jeszcze rybki polapie na swoje wyroby.  :) Nie, moge sie juz doczekac pierwszych wpisow i fotek z okazami.  :)  [2012-03-02 20:40]

volfi

kilka moich kuraków niestety na jigach poniewarz na moich zbiornikach sa takie ob ostrzenia nie mozna stosować kogutów o 3 ostrzach:( [2012-03-02 20:42]

Iras1975

Jak już temat się pojawił, to i ja zaprezentuję moją ostatnią serię kogucików:) Zacząłem kręcić tej zimy zachęcony efektami prób "pierzakami" późną jesienią na Zegrzu:) Ogólnie są to większe gramatury niż Iras na swoich kultowych już filmikach prezentuje, gdyż wymaga tego zbiornik zaporowy, jednak majówkę spędzam na mazurach i będą próby na lekkich główkach :) Czekam na paczkę z nowymi piórami itd. i będę starał się wrzucać w miarę na bieżąco kolejne nowo powstałe kuraki :) P.S Ładne koguciki wedkarz001:) Pozdrawiam.


Tak sobie spogladam na te kurki i przypomina mi się pierwszy łowniejszy model(czarny z żółtym) na którego udało się oszukać kilka ładnych garbusów.

A  Sławek jak włoży tyle siebie w prowadzenie kurek co przy ich konstruowaniu, to sukces gwarantowany.:)

[2012-03-02 20:44]

volfi

Moje kuraki niedawno ukręcone,niestetety na moih zaporowkach mozna stosowac koguty tylko o jednym ostrzu dlatego ukrecone na jigach;(

[2012-03-02 20:46]

Iras1975

Moje kuraki niedawno ukręcone,niestetety na moih zaporowkach mozna stosowac koguty tylko o jednym ostrzu dlatego ukrecone na jigach;(



Podziwiam! Ja na jednym haku to mam problem bo piórka się okręcają i nigdy nie wychodzi tak jak chcę.

A co komu kotwiczka przeszkadza to ja pojąć nie mogę...

[2012-03-02 21:00]

wedkarz001

Dzieki wszystkim za miłe wpisy!Aż chce się wymyślić już coś nowego!!! Irek niedługo je przetestujemy. [2012-03-02 21:26]

wedkarz001

Irku ja znalazłem sposób na pojedynczy haczyk.Jak nawiniesz na niego trochę nici no piórka sie nie obracają.A takie kogutki na jednym haku to też się przydadzą na przykład na radzyny bo tam to sam wiesz jak z zaczepami. [2012-03-02 22:45]

Iras1975

Irku ja znalazłem sposób na pojedynczy haczyk.Jak nawiniesz na niego trochę nici no piórka sie nie obracają.A takie kogutki na jednym haku to też się przydadzą na przykład na radzyny bo tam to sam wiesz jak z zaczepami.


To z nicią to wiem, ale i tak lepiej się kręci jak dajesz odpowiednie piórka miedzy grotami kotwiczki. A co do Radzyn to tam urwiesz nawet sam ciężarek czasem. Jedyny patent na mniejsze straty to znaleźć główki ze sprężystymi haczykami i odstrzeliwać je. [2012-03-02 22:54]

wedkarz001

Masz racje na Radzynach nic nie pomoże. Jak byłem na zawodach to jeszcze troche i by mi gum zabrakło!
[2012-03-03 07:26]

wedkarz001

Pasiaste zbójniki!!! [2012-03-03 10:12]

volfi

panowie gdzie kupujecie piórka grizzly?

w jakim sklepie internetowym?ja stosuję genetyki

[2012-03-03 12:40]

zachariasz94

mozna je znalesc na allegro
[2012-03-04 11:46]

siwy86

Moje kuraki niedawno ukręcone,niestetety na moih zaporowkach mozna stosowac koguty tylko o jednym ostrzu dlatego ukrecone na jigach;(



Podziwiam! Ja na jednym haku to mam problem bo piórka się okręcają i nigdy nie wychodzi tak jak chcę.

A co komu kotwiczka przeszkadza to ja pojąć nie mogę...

----------------------------------------------------------------------

Problem wedkarzy na Ślasku wyglada tak, że Okreg Katowice wprowadził "...zakaz połowu na tzw"koguta" uzbrojonego w hak o więcej niż jednym ostrzu..." do tego zakaz obowiązuje jedynie na 2 zniornikach: Przeczyce i Kozłowa Gora.

Koguty przez tych ludzi z Okręgu K-ce uwazane są jako przynenty do szarpakowania i wybijania zebów sandaczom.

Budzi to śmiech i zazenowanie wśród wedkarzy z calej polski kiedy slysza i niedowierzaja w taki obsórd. 



[2012-03-04 12:18]

Iras1975

Moje kuraki niedawno ukręcone,niestetety na moih zaporowkach mozna stosowac koguty tylko o jednym ostrzu dlatego ukrecone na jigach;(



Podziwiam! Ja na jednym haku to mam problem bo piórka się okręcają i nigdy nie wychodzi tak jak chcę.

A co komu kotwiczka przeszkadza to ja pojąć nie mogę...

----------------------------------------------------------------------

Problem wedkarzy na Ślasku wyglada tak, że Okreg Katowice wprowadził "...zakaz połowu na tzw"koguta" uzbrojonego w hak o więcej niż jednym ostrzu..." do tego zakaz obowiązuje jedynie na 2 zniornikach: Przeczyce i Kozłowa Gora.

Koguty przez tych ludzi z Okręgu K-ce uwazane są jako przynenty do szarpakowania i wybijania zebów sandaczom.

Budzi to śmiech i zazenowanie wśród wedkarzy z calej polski kiedy slysza i niedowierzaja w taki obsórd. 


Jeszcze trochę i będziemy musieli chodzić odpowiednio ubrani nad wodami :)

Nie przejmujcie się koledzy... wedkarski spryt poradzi sobie nawet z takimi przepisami. ;)



[2012-03-04 16:38]

Wątek fajnie się rozwinął widzę :) Kurcze te raczki są wypasione, strasznie mi się podobają:) Iras powiedz, jak jest z ich pracą w wodzie, bo już się nimi posługujesz od jakiegoś czasu? Różnią się znacznie od normalnych kogucików? Bo czuję, że to okoniowe killery :)
[2012-03-04 18:28]

https://www.youtube.com/watch?v=IKeODqv8fnA
Pewnie znacie już ten filmik:) Tutaj możecie podłapać kilka pomysłów na nowe kuraki :)
Ja u P. Piotra w sklepie wędkarskim, gdzie pracuje podglądam czasami jego pomysły na koguciki:) Robi naprawdę wyśmienite pierzaki i jest skłonny zawsze wspomóc dobrą radą w ich kręceniu:)
[2012-03-04 18:37]

Iras1975

Wątek fajnie się rozwinął widzę :) Kurcze te raczki są wypasione, strasznie mi się podobają:) Iras powiedz, jak jest z ich pracą w wodzie, bo już się nimi posługujesz od jakiegoś czasu? Różnią się znacznie od normalnych kogucików? Bo czuję, że to okoniowe killery :)


Praca koguta to nasza robota, a nie piórek. Przynęta powinna wyglądać zachęcająco i swym zachowaniem prowokować ryby do ataku. Za pomocą wędziska nadajemy przynęcie odpowiedni ruch i to jest cała tajemnica skuteczności koguta.:) [2012-03-04 18:53]


Praca koguta to nasza robota, a nie piórek. Przynęta powinna wyglądać zachęcająco i swym zachowaniem prowokować ryby do ataku. Za pomocą wędziska nadajemy przynęcie odpowiedni ruch i to jest cała tajemnica skuteczności koguta.:)



Wszystko jasne, łowiłem już na koguciki nieraz i wiem jak z prowadzeniem przynęty, itd.:), jednak takie cacka widzę pierwszy raz i układ piórek jest inny niż w typowym sandaczowym, dlatego spytałem:) Przy kogutach piórka mają tutaj trochę do gadania:), bo z marabuta pracuja ciut inaczej niz klasyczne z kapek szyjnych, badz kuprowej,ze tak powiem :) Tak samo łączenie właśnie piór marabuta z piórami kogutowymi na jednej przynęcie. Pozdrówki :)
[2012-03-04 19:46]

Tomekoo

piękne koguty:)aż strach pomyśleć co się będzie tu działo na forum pewnie serwer siądzie od tych rybek uwiecznionych:))pozdro [2012-03-05 18:13]

bodek_w

Serwer jak serwer ale ile kogutów biega gołych :)
[2012-03-05 18:36]

siwy86

A to moje kurczaki wykonywane juz na imadle które zakupilem kilka dni temu. [2012-03-05 21:24]

siwy86

A to moje kurczaki wykonywane juz na imadle które zakupilem kilka dni temu. [2012-03-05 21:24]

siwy86

A oto kilka moich kurczaków wykonanych na zakupionym niedawno imadelku. Dotychczas krecenie wykonywalem bez imadla. [2012-03-05 22:17]

Ładne:) I jak się kręci w imadełku, inna robota co :) ?
[2012-03-05 23:28]

Tomekoo

fajne kurczątka;) [2012-03-06 14:57]