Zaloguj się do konta

Koguty na sandacze?

utworzono: 2010/05/16 15:20
maorys81

jak sie na nie łowi?z opadu czy...?i czy ktoś kłapał na to szczupłego?ciekawie te przynęty wyglądają tylko czy są skuteczne?
[2010-05-16 15:20]

lwi sie tylko z opadu na nie - bywaja bardzo skutczne - a szczuply to czesty przylow bo przewaznie uderza sandacz
[2010-05-16 17:31]

pisaq

Zobacz sobie profil Kolegi Kumak1970
Jeden z jego wpisów dotyczy właśnie kogutów.
Kogut albo jig (kogut z jednym hakiem) to dobra przynęta na zaporowe sandacze, przekonałem się o tym na własnym kiju ;)
Łowimy na nie z opadu, agresywnego opadu. Choć niektórzy wolą odmianę "anemiczną", ale u mnie nie sprawdziła się, chyba, że źle coś robię :)
Zdarza się - niezbyt często, ale się zdarza - że przyłowem jest szczupak, rzadziej okoń. Przynajmniej w moim przypadku.
[2010-05-16 17:49]

olekdok

Zobacz sobie profil Kolegi Kumak1970
Jeden z jego wpisów dotyczy właśnie kogutów.
Kogut albo jig (kogut z jednym hakiem) to dobra przynęta na zaporowe sandacze, przekonałem się o tym na własnym kiju ;)
Łowimy na nie z opadu, agresywnego opadu. Choć niektórzy wolą odmianę "anemiczną", ale u mnie nie sprawdziła się, chyba, że źle coś robię :)
Zdarza się - niezbyt często, ale się zdarza - że przyłowem jest szczupak, rzadziej okoń. Przynajmniej w moim przypadku.


Szanowni koledzy,

koguty(a właśnie ich podobieństwo) od lat używają na Wschodzie.Sam widziałem jak łowią na koguta z pater noster.Kogut w wykonaniu "wschodnim" czyli dnieprowskim(bo widziałem to w Kijowie) to pęczek koziej wełny(najlepiej biała) uwiązany do kotwiczki i nitka ma być pomalowana na czerwono.Przypon do 1 m,cięzarek nawet do 80 gr.Rzucają daleko,baaardzo daleko!Prowadzenie wolne nierównomierne.Najczęściej łowi się sandacz,czasem okoń,rzadziej szczupak.Przy użyciu lżejszych ciężarków jak prowadzimy blisko powierzchni to rapa będzie 100%!

[2010-05-17 11:15]

powiem tak, kogut to wspaniała przynęta, tylko trzeba wiedzieć jak ja prowadzić, jednego dnia sandacz czy szczupak bierze agresywnie , drugiego dnia na lenia, musisz to sam wyczuć, warunkiem wyczucia brania jest plecionka, próbowałem łowić na żyłce, gdy zauważyłem branie , było juz za póżno, było po braniu, zmieniłem na plecionkę to różnica niebo a ziemia,

prowadzisz na sztywno i branie zauważysz po plecionce, wówczas zacinasz, musisz trochę potrenować kogutem , ale się nie zniechęcaj, wyniki będą rewelacyjne .........

teraz sam robię koguty, wiem na jakie gryzły w zeszłym roku i porobiłem dość sporo sztuk, na kotwicy i na haku pojedyńczym, czekam na czerwiec .........

[2010-05-17 13:31]

przemo33

Czy na stawie o głebokości od2do4m można łowic tą metodą,oczywiście mam na myśli OPAD .
[2010-05-28 00:49]

siema brawo [2010-05-28 00:56]

[2010-05-28 00:57]

powiedz jeszcze fi plecionki nr.dżiga jak go przystroic i ... mam nadzieje że odpiszesz [2010-05-28 01:01]

przemo33 , idealna głębokość do połowu sandacza na koguta , nie musisz mieć wówczas dużej główki, wystarczy 10 lub 15 gramowe, możesz mieć większe , ale te w zupełności wystarczą ............. [2010-05-28 07:24]

czasami nawet 30 gram jest mało
[2010-05-28 08:23]