Zaloguj się do konta

KOGUTY! JAK JE ZROBIC

utworzono: 2012/06/25 09:01
marcelvvv

WITAM.KROTKA-CHCIALBYM ZEBY KTOS DO MNIE NAPISAL KTO ZNA SIE NA ROBIENIU JAK I LOWIENIU KOGUTAMI.CHODZI MI O TO GDZIE KUPIC NP TA SZPULKE Z TYM URZADZENIEM DO WIAZANIA.JAK FARBOWAC PIURA JAKI DOBOR GLOWEK I WOGOLE CZY KUPUJE SIE ORGINALNE CZY JAKOS JE SIE ROBI.PROSZE O POMOC BO CHCE ZACZAC LOWIC TA METODA
[2012-06-25 09:01]

arcybiskup

Sprzęt o który ci chodzi to nawijarka. Ja zakupiłem Nawijarkę imadełko muchowe piórka za niecałe 30 zł wszystko na Allegro : )
[2012-06-25 09:37]

StarTBajT-Mnichu

Do wykonania koguta potrzebne będzie:
imadło muszkarskie,
minimum 2-3 nawijarki do ozdobnych nici i nici wiodącej,
małe nożyczki,nóż introligatorski z wymiennymi ostrzami,
finischer,do robienia węzła końcowego,
główki kogutowe,
kotwice,
pióra szyjne i siodłowe koguta,
co do korpusu koguta jest wiele możliwości wykonania :
można wykonać go z wiskozy,
nici ozdobnej i jeżynki z pióra koguta,
lub inne koncepcje.

Pozdrawiam.

[2012-06-25 11:42]

agremo998

Zobacz na Allegro napewno coś znajdziesz;) [2012-06-25 14:27]

marcelvvv

moze masz jakas strone gdzie bedzie to szerzej powiedziane bo za duzo nie wiem z twojej wypowiedzi
[2012-06-25 16:17]

seba2210

 
Mocujemy główkę koguta za kotwice w imadełku,nicią wiodąca pokrywamy cały trzon koguta poczym igła nakładamy szelak lub lakier. 
 
Wyrywam z kapki koguta równej długości pióra i nicia mocuje je w polowie trzonu kotwicy.4-5 piór między poszczegulnymi hakami kotwicy. 
 
Z nici wiodącej robię pętle i przewijam ją nicia do główki.Pomiędzy nici petli wkładam kawałki wiskozy (1,5-2 cm długości) po czym pętlę skrecam. 
 
 
Wiskoza ładnie się najeży,nastepnie utworzony (chenil) nawijam raz przy razie w kierunku główki.Nicią wiodąca zakańczam całośc. 
 
Kogut gotowy pozostaje pokryc zakończenie nici wiodącej szelakiem i ją odciąc. 
To jest najprostrza wersja można dowolnie kombinowac dodając kristal flaszu lub stosowac kupiony chenil.Kolorystyka piór też jest dowolna w sklepach wedkarskich można nabyc kapki we wszystkich kolorach eczy hehehe. 


źródło .  http://bogdan39.phorum.pl/viewtopic.php?t=1489 


[2012-06-25 16:40]

StarTBajT-Mnichu

Ciekawe.
Podoba mi się inne spojrzenie.
Brawo za pomysł na inne,wykonanie koguta.

Jak coś ukręcę to zamieszczę zdjęcia i opis.

[2012-06-25 18:15]